Windows 365 diye bir şey olacak mı?

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Windows 365 söylentileri, bu açıklamayla farklı bir boyut kazandı!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 365 gerçek değil, olmayacak!

Firmalar, yazılımlarını üyelik modeliyle sunmayı çok seviyorlar. Bunun nedeni açık, aylık veya yıllık üyelikler, firmalara devamlı nakit akışı sağlıyor. Üyelik yoluyla sunulan Office 365'in ardından Microsoft'un Windows'ta da aynı yola başvurabileceği düşünülmüş, geçtiğimiz günlerde bu yönde birkaç sızıntı ortaya çıkmıştı. İddialara göre Microsoft, Windows 365 adında, üyelik tabanlı bir platform geliştirmekteydi.

Ancak Microsoft'a yakın isimlerden Mary Jo Foley, Windows 365'in gerçek olmayacağını, firmanın böyle bir işletim sistemi geliştirmediğini, hatta planları arasında olmadığını söyledi. Böylece Windows 365 diye bir şeyin aslında hiç olmadığı, Microsoft'un bu tür bir yol izlemeyi planlamadığı ortaya çıktı.

Microsoft'un Windows'u üyelik sistemiyle satmak istememesinin arkasındaki neden, aslında açık. Office, isteyenlerin sonradan satın alabildiği bir hizmet ve yazılım paketi. Windows ise bir hizmetten ziyade PC'lere beraber sunulan bir platform. Microsoft gelecekte Windows'u üyelik tabanlı yapmanın bir yolunu bulacak, ancak en azından şimdilik böyle bir olasılık ufukta görünmüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

windows7..8...8,1 ve 365 kafamız karışıyor yapmayın :P

@31 May 2014 11:06 allah acil şifalar versin.

basit isimler verilmeli Windows 8.1 Update1 diye isim olmamalı Windows 8 SP1 yada SP2 alışılagelmiş şekilde olsa olamaz mı?

bunlar uçmuş. 9 bekliyorduk 365 dedikodusu çıktı

Kafan karışmasın kardeş para tuzakları :)

Windoze 365 mg. Hyperdepressant. Kullanmadan önce EULA'yı okuyunuz. Beklenmedik bir durumda oem hapçınıza danışınız.

xp yeniden xp365 :)

Çökmeyen, çökse bile anında destek sunulan, şişmeyen, en önemlisi virüs bulaşmayan bir sistem yaparlarsa yıllık ücret alalım desinler. :-)

@31 May 2014 16:48 dediklerinin hepsi (virus bulaşma hariç) Windows 8.1 de var kardeş merak etme :)

Diğer butun microsoft urunleri pc için bedava olacaksa aylık para odenmesi mantıklı olabilir. Adobe cloud servisi gibi

16:48 var. Mac. Flashtan yada başka bir şeyden virüs bulaşmıyor. Sadece virüslü uygulamayı yükleyip birde programa şifre girip sistem dosyalarına erişim hakkı verirsen anca virüs girer. Ayrıca Apple 24 saat telefonla destek veriyor. veriyor

Tek yol Apple Mac. Bırakın artık Windows'u. Mac'e geçer geçmez içim kıpraştı be.

Sen de yorum yaz