Windows 7: 2,5 milyon indirme yalan oldu

Yetişemeyenler üzülmesin: Microsoft Windows 7 Beta'nın indirme sınırını kaldırdı. Detaylar burada...

  • Halil Mollaoğlu
Windows 7: 2,5 milyon indirme yalan oldu
Limit yok: Microsoft, Windows 7 için koyduğu indirme sınırını kaldırıyor.

Microsoft, Windows 7'nin halka açık beta sürümü için koyduğu 2,5 milyonluk indirme sınırını kaldırdı. Firmaya ait Windows Blog'una göre Microsoft indirme sürecinin 24 Ocağa kadar uzattı; limit aşılmış olsa dâhi belirtilen tarihe kadar indirilebilecek.

Microsoft şimdiye kadar indirilmiş olan beta kopyası hakkında bir bilgi vermedi. Microsoft halka açık olarak tasarlanan beta sürümün kullanıcılardan gelecek geri besleme sayesinde Windows 7'nin iyileştirilmesine katkıda bulunacağına dair söz veriyor.

Download: Windows 7 Beta

Windows 7'yi deneyin

Okuyucu Yorumları

Toplam 27 Yorum

turkce ne zaman

millet çabucak indirsin diye uydurulmuş bir zırva.

Ben Daha Bu Gece İndirdim İlk Fırsatta Kurup Denemek İstiyorum Valla Çok Meraklıyım Yorumları Okuya Okuya Çatlamaya geldim nerdeyse

inşallah yakın bi zamanda türkçe dil sunulur güncelleştirme ile. bakalım görelim.

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
millet çabucak indirsin diye uydurulmuş bir zırva.
12 Ocak 2009 Pazartesi, 12:15

aynen katılıyorum ,windows bu sefer çok iyi bi strateji izledi . vistayı kurban edip 7'yi göklere çıkardılar . hatta bazen microsoftun vistayı bilerek kaynak canavarı yaptığını düşünüyorum.

Win7edi'yi Virtual Pc'ye kurdum ama çok yavaş çalışıyor.
XP kullanıyorum (şey olandan ;-), D sürücüsüne normal kurulum yapsam XP nin çalışmasına herhangi bir şekilde zarar verir mi ? :)

türkçesini rtm den sonra da zaten bu sürüm için indirmeye acele etmeyin çoğu kaynak rc sürümün çok yakında nete sızacağını soyluyor ocak sonu şubat ortası gibi...

arkdşlar ben çıktığı gün indirdim ve kurdum merakımdan silerm hemen bikaç gün kullanıp diye düşünüyodum fakat gerçekten çok iyi yapmışlar çok hızlı ve beta deil gibi sanki.vistanın sp1 den bile daha stabil gibi geldi bana

dergi yanında vermezlermi acaba şubat sayısında bende internet yok indiremiyorum yetkililere duyurulur

Win7edi'yi Virtual Pc'ye kurdum ama çok yavaş çalışıyor.
XP kullanıyorum (şey olandan ;-), D sürücüsüne normal kurulum yapsam XP nin çalışmasına herhangi bir şekilde zarar verir mi ? :)

----------------------------------------------------------------------------

hayır vermez.. dualboot ile 2sini birlikte kullanabilirsin

Tek bir şey söyleyeyim 8 ay önce yapmış olduğunuz güncellemelerle bugün yapacağınız güncellemeler arasında çok büyük farklar var.Tüm güncellemeler yenilenmiş XP Sp1 i olanlar ve XP sp2 si olanlar fark etmişler mi? Recovery kullananlar şanslı kullanmayanlar çok çok şanslı.İki yıldır kullananlar da çook az şanşlı.XP sini kurup üç yıldır aynı şeylerle götüren varsa aman dikkat etsin yeni işletim sistemlerine ayak uyduramayabilir sonra iki gb veri yeniden indirip duracaklar zahtmeli iş yani.Kota doluyor sınırsız olan fark etmiyor....

eski püskü XP lerden kurtulun W7 yle idare edin işte hepsi bu diyorlar... hiç değilse yararınız dokansın diyorlar katkı da bulunun....

Ben 2008 ylının mayıs ayında almış olduğum dizüstü bilgisayarıma kurdum.Eve bir hızlanma ve vistadan daha iyioluğunu kullanıcıya hissettiren birsürü özellik te var.Ancak bu surum beta olduğu içinde bir o kadar sorun var.Media player 12de müzik dinlemek çok zor norml birkaç kullanımn sonra donmalar ve yavaşlamalr oluyor.İe8 her sayfada donuyor,adam gibi nete gremiyorsunuz mailllerinizi okuyaıyor facebookunuza bakamıyorsunuz vb.Msn essentialsta sorunlar çıkartıyor donmalar yaşanıyor.Size tavistem bu güzellikten mahrumkalmayın ancak bunu virtuel pc gibiprogramlarda yaşayın sakın ola kendi kullandığınız kişisel bilgisayarınıza kurmayın derim ben.Zaten microsoftta indirmek ve kullanmak isteyen windows 7 kullanıcılarına sakın ola kişisel bilgisayarlarınıza kurmayın diye yamışbu bir test amaçlı beta yazılımdır iyor uyarıyor insanları.Xp yuklu olab-n bir bilgsayarda xpde açılma ve yeniden başlatmada problemler oluyor.Eğer siz xp ile kullanacaksanız hdd ikiye bölüp sakın yapmayın derim ben.Vitada bu tarz sorunlar yok ancak hddyi ikiye bölüp windows 7ye bir uygulama kurduğunuzda aynı uygulama nedenini anlamadığım bir şekilde window vistada çıkıyor fakat uygulamayı ıkladığınızda bu uygulama geçersizdir slinecek dyor ancakbir şey olmuyor.

Her zaman demişimdir Microsoft kadar baba firma yok şu dünyada. Adamlar kullanıcıya değer vererekten baştan yeni bir işletim sistemi yapmışlar. Hatta kullanıcı dostu olmuş herşeyiyle. Birde indirme süresinide uzatmışlar. Daha baba hangi firma var?

Umarım Windows 7 2010'da çıkar. Çünkü 2010'da ÖSS'den çıktıktan sonra ilk işim son sistem ultra bir PC toplamak olacak.

şimdi garip bi olay denedim iyide neyine inanıcaz beta oldugu halde hızlı çalışıyor bu bi yorummu bu bi cahillik beta oldugundan dolayı birçok eklentisi olmadan çalışıyor. Full çıkmadan hiçbizaman full hızı ölçemeyiz.

şimdi garip bi olay denedim iyide neyine inanıcaz beta oldugu halde hızlı çalışıyor bu bi yorummu bu bi cahillik beta oldugundan dolayı birçok eklentisi olmadan çalışıyor. Full çıkmadan hiçbizaman full hızı ölçemeyiz.
12 Ocak 2009 Pazartesi, 21:45

-------------------------------------------------------------------

Peki arkadaşım, o zaman sana şu soruyu sorayım. Sen PC'ye format attıktan hemen sonra yüklediğin XP ya da Vista'dan mı daha iyi ve hızlı verim elde edebiliyorsun, yoksa 3-4 ay sonraki XP ya da Vistadanmı?
Şimdi Windows 7'ye ne eklenebilirki artık? Artık beta sürümüne girmiş. Yani alfa aşamasını (yapım aşamasını) bitirmiş. Bundan sonra yapılacak olanlar optimizasyon üzerinde değişiklikler, çözülmesi gereken sorunlar olacaktır. Hem zaten 2009'dayız. Şunun sırasında 2010'a ne kadar kaldıki. Bu beta sayesinde sorunlar çözülür. 2010'a da çıkar. Hani 2011'de ya da daha geç bir zamanda çıksa sana kesinlikle hak verirdim. Ama böyle bir durumdayken konuşmak gereksiz.

Virtual PC 2007'yi indirin windows yüklerken dvd yada cd takmak zorunda kalmayın http://download.chip.eu/tr/Microsoft-Virtual-PC-2007-32-Bit_243535.html

Ben dün bu haberi gördüm indirdim ve şuan windows 7 üzerinden yazıyorum. busefer xp kesin çöp :)

bende kullanmak isterdim ama bir beta sürümünden sebep pc me format atamam...üşeniyorum vistaya devam...

hem daha beta sürümünde türkçe dil paketi bile yokk ingilizce kullanırım ama kim uğraşacak.....

işletim sistemi size ne kadar boşluk veriyor? Hız her zaman kazanamıyor programınızın o işletim sistemine göre yapıldığını ve üst seviye işletim sistemine göre optimize edilmediğini de unutmayın eskileri XP de çalıştırdığınızda neler olduğunu biliyorsunuz yenisinde neler olabileceğini anlayabilmeniz için XP de çalıştırdıklarınızı deneyin diye veriyorlar ve bir çok şeyi deneyin diyorlar bunu da toplama kasayla veya markalı kasalardakilerle deniyorsunuz biliyorsunuz ki kaliteli parçaları dengeli olarak bir araya getirenlere marka getiremeyenlere toplama kullanan kullanıcı diyorlar.Ya da oyun meraklısı diyorlar veya kayıtsız programcı diyorlar.Pc nizi bilmeyene ne bırakın bileninde diploması olsun ancak sigortası olsun ki kayıpsız nice yıllar sizinle birlikte olabilsin.Herşeyi çalıştıran işletim sistemi size hediye mi geldi elden mi geldi siz biliyorsunuz.Çanta imal ediyorsunuz ve iki gün içinde benzerleri piyasayı doldurmuş çok mutlu mu olursunuz? Bedelini ödeyenlere gülüyorsunuz oysa siz bedelsiz herşeyi öğreniyorsunuz dengeyi bozanların tek lafı şu XP ye tapıyorum asla vazgeçmem diyorlar iyi de adınıza kayıtlı mı değil mi değilse oraya başkalarının kırılmışlarını yükleyip çalışıyorsunuz başkalarıysa adına kayıtlı olana sizinki leri yükleyemiyor niye güvenliğini sağlayan şeyler rapor tutuyor internet imkanı sağlayan da ancak kriz günü en bilgili insan siz oluyorsunuz herşey var yok yok odanızdaki makinada hiç birisi size ait değil ancak herşeyi öğrenmişsiniz peki diğerleri sizinle rekabet edebilinecek imkanları sunuyorlar hızlı açılsın kapansın eee peki sonra bir pc nin içinde elli altmıştane program bunların çalışması için en pahalı şeylere çekinmeden para harcıyorsunuz da programların kırıklarını tek kuruş ödemeden katılım gösteriyorsunuz.Programcılar ne yapsın XP kapanıyor Windows 7 Ultimate beta yı buyrun diyorlar keşke biraz da programlarına para ödeyebilseydiniz de XP yaşasaydı bizi de yaktınız XP kaç para biliyormusunuz kutulu biliyorsunuz elli altmıştane kaç para eder biliyorsunuz parası nereden geliyor biliyorsunuz.Bizim gibiler neden alamıyor biliyorsunuz başkalarının deneyseli değiliz cepte ne varsa o kadarına sahip oluyoruz bizde yüklü iki üç şey sizin gibilerde elli altmıştane hangisi adil veya sağlıklı güvenli.

"Her zaman demişimdir Microsoft kadar baba firma yok şu dünyada. Adamlar kullanıcıya değer vererekten baştan yeni bir işletim sistemi yapmışlar. Hatta kullanıcı dostu olmuş herşeyiyle. Birde indirme süresinide uzatmışlar. Daha baba hangi firma var?"
yeni işletim sistemi mi? ha ha hiç güleceğim yoktu. hani nerde? ben mi göremedim onu. temel vistaya ait. bunu farketmemiş olmanız ne kadar iyi gözlemci oldugunuzu gösteriyor. bunu dememin sebebinden biri de kullanıcı dostu demeniz. yeni donanım, yeni programalar ve birçok uygulama bize ekstra yük getirecek. destekte sıfır ayrıca. indirme süresini uzattılar çünkü 2.5 milyon kişi indiremedi, iklincisi uygulama ne kadar çok kişi tarafından denetlenir ve sorunlar ortaya koyulursa uygulama o kadar iyi, hızlı ve kararlı olur yani mecburen yaptılar, yapacaklardı. bunun en büyük örneği linux işletim sistemidir. birçok kişi tarafından denetlenerek ortaya çıkıyor ve en hızlı, kararlı ve görsel olmayı başarıyor. msin daha çok ögreneceği şey var.

"Ben dün bu haberi gördüm indirdim ve şuan windows 7 üzerinden yazıyorum. busefer xp kesin çöp :)" (Alıntı)

======================================
Bi şey söylemeliyim ki xp bu gidişle 2030 a kadar çöp olmaz :D
win vista nın çok iyi ve istikrarlı çalıştığını söyleyemem bizzat denedim UAC olayı insana cinnet geçirtecek boyutta
bana kalırsa win 7 de farklı birşey olacağını sanmam

yeni işletim sistemi mi? ha ha hiç güleceğim yoktu. hani nerde? ben mi göremedim onu. temel vistaya ait. bunu farketmemiş olmanız ne kadar iyi gözlemci oldugunuzu gösteriyor. bunu dememin sebebinden biri de kullanıcı dostu demeniz. yeni donanım, yeni programalar ve birçok uygulama bize ekstra yük getirecek. destekte sıfır ayrıca. indirme süresini uzattılar çünkü 2.5 milyon kişi indiremedi, iklincisi uygulama ne kadar çok kişi tarafından denetlenir ve sorunlar ortaya koyulursa uygulama o kadar iyi, hızlı ve kararlı olur yani mecburen yaptılar, yapacaklardı. bunun en büyük örneği linux işletim sistemidir. birçok kişi tarafından denetlenerek ortaya çıkıyor ve en hızlı, kararlı ve görsel olmayı başarıyor. msin daha çok ögreneceği şey var.

------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------

Ben buna başka bir yerimle gülerim. Linuxun neresi iyi ya. Uyumlu yazılım neredeyse minimum. Tabiki baba gibi hızlı çalışıyor. Oyun açmaya çalışıyorsun %80'i hata veriyor. Yazılım kullanmak istiyorsan Linux için uyumlu yazılım az. Güvenlik baba diyorsanız. Zaten Linux dünya üzerinde Windows'un kaçta kaçı kadar kullanılıyorki. Hacker gidipte az kullanılan bir işletim sistemini hackleyeceğine windowsu hackliyor. Bugün Linux, Windows'tan 3 kat daha çok kullanılsaydı hepiniz Linuxa küfrederdiniz. MS yine dediğim gibi baba firma. Ama IE8 kullanmayın kağnı gibi. Onun yerine Firefox ya da Opera kullanın.

Hangi Linuxu denediniz? Linux konusunda bilgisiz olduğunuz apaçık. Pardus veya ubuntunun donanım desteği oldukça yüksek. (Pardus 2008 ve ubuntu 8.04 - 8.10)
Eminim açtığınız oyun da linux için yapılmayan .exe uzantılı oyunlardır. Linux oyunları da linux üzerinde sorunsuz çalışıyor.
"Linux windows'un kaçta kaçı olarak kullanılıyor ki?"
Linux sizce kaç kişi tarafından biliniyor? Bilgisayar kullanıcılarının çoğu tek işletim sisteminin Windows ve sürümleri olduğunu düşünüyor.
Linux çok kişi tarafından geliştiriyor. Ama kendi sürücülerini kendisi üretiyor. VE linux her şeyi kullanıcısının beğenisi için yapıyor..
Bence siz o başka yerinize gülünüz...

bence bende buna bir yeri ile gülen arkadaşa katılıyorum ms babadır gerçekten kendimi bildim bileli ms kullanıyom arada mavi ekran çıkıyo ama işin eylencesi harbiden.... size soruyom ms çiler mavi ekran olmasaydı ms sıkıcı olmaz mıydı

Windows 7 inşallah XP'Den Daha İyi Olur Betaları Yayınlanması Bitsin Sonra Bir Denerim.

Benden Not: Betaları Denemeyin Diyorum Ama İstersenizde Deneyin Çünkü Betalar Daha Yeni Yeni Geliştiğinden Çok Sorunludur Ama Bu Beta Nasıldır Bilmem.

Sen de yorum yaz