Windows 7'den sonra rakibi de torrent'te...

Torrent'e sızan hep Windows 7 olacak diye bir kural yok: Şimdi sıra Windows'un sert rakibine geldi.

Windows 7'den sonra rakibi de torrent'te...
Snow Leopard: Apple işletim sisteminin final sürümü internete sızdı.

Mac OS X 10.6, kod adıyla "Snow Leopard" torrent ağlarına ulaşmış gibi gözüküyor. Birçok internet sitesinde Apple işletim sisteminin nihai sürümü paylaşıma açıldı.

Hafta içerisinde Apple'ın işletim sistemi çalışmalarını bitirdiği ve nihai sürümü hazırladığı hakkında dedikodular artmıştı. İddialara göre nihai sürün son testlere tabi tutuldu ve çıkış tarihi için hazır hale getirildi

Apple'ın açıklamasına göre Snow Leopard Eylül 2009'da yayımlanacak ve daha az bellek tüketimi, yükseltilmiş performans gibi birçok iyileştirme sunacak. Ayrıca PowerPC Mac'lere verilen destek sonlandırılıyor.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

kardşim bizim PARDUS bu hilkat geribesi leopard da 1000 basar.
PARDUS HER YAPIYI DESTEKLİYOR ama leopard desteklemiyor ve bunuda yetkili ağızlardan söylüyor yuuuuuhhh beeeeee

yaşasın MICROSOFT VE PARDUS

Bunu ben indirsem windows pcye kuramıyorum dimi

Apple fiyat indirimi yapınca insanları eskisi gibi öpemiyor, ondan çekti power mac'lerden desteği sanırım..uyanık köfteler

mac os x ilerleme noktasında linuxe göre daha şanslı.. artık yeni nesil mac os X işletim sisteminin sadece mac'in powerPc eski usul işlemcili sistemlerin çalışma durumundan kurtulup intel tabanlı makinalarda çalışmaya başlaması bence ilerleme yönünde bir devrimdir. bakınız torente bile düşme durumlarının fazlalaşması merak edenlerin sayısının arttıgını göstermekte.. şüpehesiz bunda applenin son yıllarda açılımlarının katkısıda büyük..

linuxle beraber her ne kadar unix tabanlı olsalarda belir bir bir standardı olması linuxe göre yayılma hızını artırmaktatır. gelecekte windowsun son kullanıcı bazında gerçek bir rakibi olabilir. ihtimal belki.. ama bu şansa en çok sahip olan sistem olmakta kendileri.

mac OS, linux fanlarının ve cephesinin kendisine karşı efendim bizde o var şu var ayağı yapamayacağı bir sistem olmakta. o sebeb linuxe geçen yada geçecek bir insanın hızlıca alışabileceği bir sistem..

ilginç olmakta ama dikkat edilirse paralı bir sistem daha çok kabul görüyor. mac os kullanım oranı linuxsun on katına denk. yüzde 9 civarı linux son kullanıcıda cümle reklam ve beleş laflarına karşın anca %1 aşmış olmakta. ilginç gerçekten.. bernce o kadar sürüm ve geliştiri atmosferinde o yüzde bir bile büyük başarıdır..

mac os gelince, galiba standartı olması bir ayrıcalık.. öyle ya mac os deyince akla gelen bir mac os ..gerçekten denemeyi düşündüğüm alternatif bir işletim sistemi olarak gördüğüm bir sistem.. şimdi populer linux dağılımlarının bir an hayal edelim ve düşünülim ayrıca bunlar mac os ürettiğini var sayalım ve bu markaları yada geliştiricilerin isimlerini mac os önüne getirip bir zikredelim... ne kadar itici.. ve sinir bozucu olmakta..

ubuntu mac os.. kubuntu mac os.. bizim ulusal pardus mac os, red hat mac os, vektor mac os, fedora mac os .. mandrivana mac os, suse mac os , debian mac os... falandı filandı..x mac os y mac os vs.. ne şimdi bu.. ?!

Allahtan bir tek mac os var.. en azından kafam rahat.. ne öğreneceğim belli.. standartları belli.. acizane geliştiriciler arasında ufak tefek farklıklık sorunu yok.. al kullan öğren.. tek bir yere muhatapsın..

yanlız server tabanlı sistemlerde redhat linux tekelleşmiş gibi.. hani rethad bu işe pazarın ezici bir kısmına sahip..!! ben en güzeli bu.. ki redhat kurumsallaşma noktasında en profesyonel çalışan linux cephesi..

Windows XP'den başka herşey yalan.

Bunu normal Pcye yüklüyünce çalışışıyor mu ?

bu normal windows olan bir pc e yklenirmi?

bu torrente yakında fiziksel birşey çıksa oda düşecek yani :D:D:D

Evet torrentte özel mac sürümleri normal pc lere yükleniyor fakat uyumlu donanımlarınızın olması gerekiyor. Bunun hakkında araştırma yaparsanız göreceksinizdir. İki farklı mac sürümünü denedim. Çok uğraşmama rağmen olmadı sadece sanal bilgisayara kurabildim. Ondada çok ağır çalıştı. Tabi kuranlar var ama maclerdeki kadar hızlı çalışmadığı söyleniyor.

Windows kullanın:
3 saattir çok uğraşıp yaptığınız proje bilgisayarın çökmesiyle gitsin
10 tane antivirüs yükleyin yinede kredi kartı bilgileriniz çalınsın
Kız arkadaşınızla konuşurken bilgisıyar çöksün ve kız arkadaşınız sizden ayrılsın

versiyonu kaç finalin bir ton versiyon buldum

Arkadaşın biri bu yorumuz yazmış "Windows XP'den başka herşey yalan."
Asıl Windows XP yalan. Yapabildiği tek şey amatör kullanıcılara yetinmek. oyun oynama v.s. Ben kullandığım yazılımları windows xp ye yükleyince pc 5dk da açılıyor. Aynı programlar Windows Vista Ultimate 64bit İşletim sisteminde pc 2dk da açılıyor.

Bence yerli malı türk malı herkes pardusu kullanmalı :D

evet kurulabiliyor ama bu işin en önemli ayağı işlemci ayağı.. hani işlemcinin desteklemesi. normalde genel bir uyumluluk listesi var.hani donanım bilgileri için..

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/HCL_10.5.7

cpunun mutlaka ss2 ve ss3 destekli olması lazım. yeni nesil işlemcilerin cogu bunu desteklemedeysede kesin olarak öğrenmek için everest tarzı programlarla cpunun komut sistemi bilgilerini öğrenebilirsiniz..

windows vista ultimate x64(64bit) kullanıyorum gayet memnunum.hemde bedava :D:D ne bi göçme ne bi donma var eğer işlemciniz 64 bit destekliyorsa raminizde 4gb(32 bit işletim sistemleri en fazla 3.3gb ram kullanabiliyolar) ve üstüyse 64bit işletim sistemi kullanın.gerçekten çok farkediyor.ekran kartının paylaşılan belleği bile arttı.

Bu haberde bahsi geçen Mac Os 10.6 Snow Leopard, sadece Macintosh marka bilgisayarlarda çalışmak için yapılmıştır. Bu sebeple, elinizde bir Macintosh yoksa boşuna indirmeyin.

Peki, kendi PC'lerimizde çalıştıramaz mıyız? Hackintosh adında bir proje yardımı ile Mac OS 10.5 Leopard'ı kendi bilgisayarlarımızda çalıştırabiliriz. Nette iAtkos veya iDeneb adıyla ararsanız, farklı Mac OS 10.5 Leopard sürümlerine ulaşabilirsiniz. PC'lerde çalışmak üzere kırılmış olan bu sürümleri, uyumlu donanıma sahip iseniz, kurabilirsiniz.

Mac OS 10.6 Snow Leopard'ın kırılması için biraz daha beklemek lazım.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir