Windows 7'den yeni bir rekor!

Microsoft'un en başarılı işletim sistemi olan Windows 7 yine şaşırtıyor! İşte en son rekoru...

  • Ali Güngör

Windows Vista ile umduğunu bulamayan Microsoft, Windows 7 ile beklentilerinin ötesinde başarılı oluyor.

En son raporlara göre 150 milyon adet Windows 7 satıldı bile. İki ay kadar önce 100 milyon satış rakamını açan Windows 7 gerçekten de durmak bilmiyor.

Satışa çıktığı günden beri dünya çapında saniyede 3 kopya satan bu işletim sistemi atasından çok daha başarılı. Windows Vista'nın 100 milyon satış rakamına ulaşması tam bir yılını almıştı.

Windows Vista'nın kaderini paylaşmak bir yana, Windows XP döneminde bile görülmeyen bir başarı elde eden Winodws 7, hesaplara göre önümüzdeki 2 yıl içerisinde en yaygın işletim sistemi haline gelecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

gelir tabiki doğru düzgün yaptılar...

pahalı olmasa bizde alacağızda çok pahalı işte ultimate 64 bit fiyatlaını 200 dolar aşağı çeksinler

gerçekten başarılı win 7 çok memnunum

Windows 7 gerçekten süper bir işletim sistemi... Xp'deki hatalarla ya da sorunlarla karşılaşmıyorsunuz.

gercekten güzel bir işletim sistemi :) tema görsellik hızlılık kolaylık.. seviyorum 7 yi :)

Hakkını vermek lazım.Gerçektende süper bir işletim sistemi olmuş..

Gerçektende güzel bir işletim sistemi ...

Xp nin çıkışıyla 7 nin çıkışındaki karşılaştırma çok yanlış. Xp çıktığında bilgisayarlar günümüzdeki kadar yaygınmıydıki sevgili ali güngör ? şimdi neredeyse herkesin evinde elinde ve işyerinde bilgisayarı var. Tabiki bu kadar bilgisayar kullanıcısı microsoftun desteğini keseceği 9 senelik Xp leri kenara bırakıp 7 ye geçmesi kadar doğal bişey yok bence.

forza microsoft forza w7

demek ki doğru seçim yapmışım...

Hak ediyor yapacak birşey yok kalite, çekicilik,güvenlik nerede insanlar orada !

vistaya yazık oldu! :((

Satılan her bilgisayarın yanında, müşteriye sormadan Windows da satılıyor. Dünya halkları nerdeyse mandasoft vergisine bağlanmış. Kimseye satın almak ister misin diye sorulmuyor ki. Bu şartlar altında, ben de bir işletim sistemi yapacak olsam, ben de satış rekorları kırırdım.

win7 ile tanışalı daha 2 hafta oldu alışmaya çalışıyorum,gayet hoş hızlı:)

windows 7 iyi

bana göre az satıyor vista bile 2006 yılına göre ii satmıs ki xp 2001 den bu yana satıyordu o ayrı yanı yaygınlaşacak ama windows 8 çıkınca xp kadar ömrü uzun olmayacak !!! eğer win8 kötü olursa

Satılan her bilgisayarın yanında, müşteriye sormadan Windows da satılıyor. Dünya halkları nerdeyse mandasoft vergisine bağlanmış. Kimseye satın almak ister misin diye sorulmuyor ki. Bu şartlar altında, ben de bir işletim sistemi yapacak olsam, ben de satış rekorları kırırdım.
---------------------a-----------------------------------------------------------
dostum ilk bilgisayarı aldıgında windows işletim sistemi bilgisayarına onyuklu olarak geliyor. sana ilk acılışta soruyor..işletim sisteminikur diye kurmak için kullanıcı sozlemsmesini kabul etmen gerekiyor zaten kabul edipte kurmaya baslarsan herseyi kabul etmiş olursun..sen bu kullanıcı sozlesmesini kabul etmeyim işletim sistemini kurmayıp orneğin linux kurarasan ...paranı satcıcıdan veya microsoft turkiyeden yalep etme hakkın doguyor...kimse sana zorla windows kullancan diye mecbur etmiyor sadece biraz arastırmak gerekiyor ve kullanıcı sozlemelerini oukmak gerekiyor...

peki vistayı destekleyen oyunlar windows 7'de çalışmayacak galiba çalışırsa hemen geçerim

Sen de yorum yaz