Windows 7 ve Live entegrasyonu!

Windows 7 ve Office 14'ün Live hizmetleri ile gerçekleşecek entegreasyonu su yüzüne çıktı...

Yeni temeller

Yeni temeller
Live Mesh

Live takımı olası dönüşümler için bazı fikirleri ortaya atmaya başladı: Live ortamının yapısı her şeyden önce basit olacak. Kullanıcı Live-ID'sini girdikten sonra otomatik olarak indirme işlemi başlıyor ve eksik bilgi ve uygulamalar kendini tamamlıyor. Son olarak Live hizmetleri ve yeni bir tema Windows masaüstünü genişletebilir. Takım, Office kullanıcılarına çevrim içi dosyalarına basit bir şekilde kısayollar oluşturabilme imkânı sunacak. Office ile sunulmuş olan Ribbon gibi Windows navigasyon öğelerinin de kullanımıyla Windows sisteminin çalışma prensipleri doğrudan genişleyecek.


Ağustos 2007 tarihli notlar kesin detaylar ve uygulama hakkında herhangi bir bilgi vermiyor. Ekran görüntüsü şu an test aşamasında olan Windows Live Mesh'i görselleştiriliyor. İşte masaüstü ve çevrim içi dünyanın birleşmesi bu şekilde gözükebilir.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

bence windows 7 vistadan ve diğer işletim sistemlerinden daha kullanıslı olacak ben vistanın windows 7 için bir ara sürüm oldugunu düşünüyorum

ya diyorlar ki bir işletim istemi bir iki yılda yapılmaz. haklılar .ama windows 7 nin çalışmaları taa xp çıktıktan beri var. vista ara formdu. sabırsız kullanıcılar için. asıl yoğunluk windows 7 üzerineydi. 2 seneye de gelecek.

Umarım WinXP gibi bir devrim olur ....

bu vistanın ara sürüm olduğunu söyleyen arkadaşlar vista kullanıcı değil heralde aslında biras kullansalar anlarlar 7nin vistadan gücünü aldığını

windows Vİsta gibi olmaz umarım. Gerçi VİSTA çıkmadan önce pek fazla dedikodu ve haber yoktu. Vİsta çıkıtıktan toplam 4 ay içinde ÇİN de 18 sate orjinal sattı. umarım Wİndows 7 böyle kötü başlanğıc yapmaz..

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir