Windows 7: Geri dönüş yok!

Windows 7'de ortaya çıkan ilk hata farklı tepkilere neden oldu. Peki MS'in bu konudaki fikri ne?

Windows 7: Geri dönüş yok!
Windows 7'de artık durmak yok

Microsoft yaptığı açıklamada, Windows 7'nin final sürümünde yer aldığı söylenen program hatasıyla ilgili raporları incelediğini belirtti. Bununla birlikte, MS Windows bölümünün en tepesinden, yani Steven Sinofsky'den gelen açıklamaya göre bu sorun yaygın gözükmüyor ve bazılarının iddia ettiği gibi "Şov bitirici" değil.

Diskteki hataları kontrol eden eski bir uygulamaya dayanan hata, sistemde çökmelere sebep olabiliyor. Bloglarda ve internette tartışmalar sürüyor. Bazılarına göre problem çok ciddi, bazılarına göre ise abartılıyor.

Microsoft geçtiğimiz haftalarda Windows 7'nin kodunu bitirdi ve yayınlamaya hazırlıyor. Bazı büyük şirketlere ve geliştiricilere MSDN ve Technet programlarıyla Windows 7 dağıtılacak. Microsoft yetkilileri bu durumda bir değişiklik olmadığını belirtiyor. Tartışmalar süredursun, Microsoft açıkladığı takvimden şaşmayacak.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 27 Yorum

ya neden imzayı attılarki sanki daha bir sürü eksik var 7100 de bile olmayan hatalar RTM de ortaya çıkıyor kusursuz bir windows yapmak mümkün ms işallah bu sorunlar için bayağı bir kafa yoruyodur !

durmak yok yola devam :)

bencede artık geri dönüşü yok :) Sorunu güncelleme ile kısa sürede çözerler

Sonradan yama yayınlamayı planlıyorlar sanırım.Yoksa balıkta da dendiği gibi geri dönüş olamaz.

ozaman aywayı yedik artık yeni işletim sistemi diye hemen yama falan da çıkartmazlar sansasyon olur diye, neysem bi MİKROSOFT ELEMANI İNŞALLAH OKUR BU YAZIMI ben Advanced SystemCare' nin içindeki defrag programını kullanıyorum ve o utucukları yanyana dizmesi bilem çok güzel ve nereyi birleştiriorsa orayı gösteriyor ve gayette memnunun WINDOWS 7 yi genede alacağım ama demekki 3 cü parti yazılımlara hala ihtiyaç olacak demekki,

neyse her güzelin bir hatası olur, bununki elimizi attığımız her yerde olmasında oda kabul artık

saygılarrrrr

Diskteki hataları kontrol eden eski bir uygulamaya dayanan hata, sistemde çökmelere sebep olabiliyormuş. Chkdsk programının Windows 95'tekinin aynısı olduğuna emimim. Demek ki Windows 7, XP ve Vista'nın yeniden piyasaya sürülmesi, kanıt mı lazım, var işte chkdsk programı.

Windows 7 , Vistayı kullananlar için "korkunç" derecede iyi bir işletim sistemi.. Xp 'yi kullananlar içinse, "haklı olarak" bekledikleri gibi, daha iyi, daha toplu, "başının çaresine daha iyi bakan" bir sistem.. Beklentiler o kadar yüksek ki, sanki Service Pack ihtiyacı duymayan bir sistem olacak Win 7.. Oysa ki olacak:)

Abartildigina bende katiliyorum ama Windows un acikladigi takvime uyup uyamayacagini gercekten merak ediyorum

daha neler çıkacak neler. microsoft bu 1 cd'lik işletim sistemi+2 cd (veya daha fazla) yama çıkarır hep...

Bence MS, Windows 7'yi yamasa bile bunu basına belli etmez. Küçük bir sorun bile büyük bütçeli işleri bitirebilir. MS bunun farkında ve panik yapmadan mantıklı açıklama yapılmış. Gizliden gizliye hatalar düzeltilecektir emin olabilirsiniz. Bende diğer arkadaşlar gibi Windows 7'nin belirtilen tarihte çıkacağını düşünmüyorum. Umarım yanılırım.

valla ms vista kullanıcılarına büyük kazık attı, win7 de böyle olursa kanaatimce marka değerleri daha da yıpranacak.

chdsk.exe birkomut dur bu komutu kısa kesmek istiyorsak cok kolay bir sey yapmamız lazım chkdsk.exe=01>000.1=1=0$chkdsk$=exe.>0<1......(not: nokta nekadar fazla olursa okadariyi)
chkdsk.exe=0.....1......>0<1 bukadar basit

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
Diskteki hataları kontrol eden eski bir uygulamaya dayanan hata, sistemde çökmelere sebep olabiliyormuş. Chkdsk programının Windows 95'tekinin aynısı olduğuna emimim. Demek ki Windows 7, XP ve Vista'nın yeniden piyasaya sürülmesi, kanıt mı lazım, var işte chkdsk programı.
Bugün 02:50

Bir kere Windows 95 te FAT sistemi vardı, şimdi NTFS geldi. Değişmeden aynı kalmasına imkan yok.

Ben 7'yi deniyorum ve Vista'dan daha iyi bulmadım. Hatta daha fazla takılıyor. Görselliği Vista ile aynı. Tek artısı değişen masa üstü(Bana göre). Başlama süresi daha hiçbir program yüklememiş olmama rağmen aynı(Vista ile), kapanması ise daha hızlı. Uyumluluk modu araması çok kötü, siz istediğiniz uyumluluk modunu o aramadan önce seçemiyorsunuz. Bu da çok uzun sürüyor. Genellikle yönetici olarak çalıştır seçeneği çoğu sorunu çözüyor. Bence sanal disk oluşturucularını henüz denemeyin, kesinlikle çok riskli. Vista'da onu tecrübe ettim. SP1 den sonra Vista çok kararlı oldu. Ondan sonra öyle problemler yaşamadım. 7, Büyük bir olasılıkla SP1'e kadar çok sorun çıkaracak.
7 için çıkardığım sonuç şu, XP'den daha ağır çalışan bir XP türevi sürüm olduğu.

Her hata düzeltilecektir, Dereyi görmeden paçaları sıvıyorsunuz

XP MCE her derde deva. Bak Media Center'i da var. x)

abartı olduğu görüşünü destekliyorum windows 7 service pack çıktığı zamanlarda kusursuz bir sistem olacak şimdi bile öyle zaten..

lisanslı bir xp kullanıcısyken bir daha asla xp veya vista kullanacağımı düşünmüyorum

Mutlaka yeni çıkan bir sistemde hatalar olacaktır o yüzden ben win 7'yi sp1 yayınlanmadan almayı düşünmüyorum. Vista çıkar çıkmaz aldım pişman oldum sp1 çıkınca birşeye benzedi. Win7 de aynı hataya düşmem.

Bir kere Windows 95 te FAT sistemi vardı, şimdi NTFS geldi. Değişmeden aynı kalmasına imkan yok.

Peki XP'deki chkdsk programını çalıştırmayın uyarısını nasıl açıklayacaksınız? NFTS ile uyumlu değildi. Microsoft bazı şeyleri esli sürümlerinden aynen koyuyor ve onlar hiç bir işe yaramıyorlar. Microsoft ciddiyetsiz davranmış. Bunu gep yapıyor. Tanii kullanaların sorunu. Hayırlı uğurlu olsun.

win 7 gayet başarılı service pack fln beklemeye gerek yok vistayla arasında uçurum var asla kıyaslanamaz..

Simdiye kadar hic disk hatalarini denetlemeye ihtiyac duymadim sorunun cok abartildigina bende katiliyorum Windows 7 gercektende cok basarili ornek vermem gerekirse windows vista ya kurdugum Street figher 4 oynarken ara ara kasilmalar yapiyordu windows 7'i kurunca bu sorun ortadan kalkti cok akici calisiyor. Vistalar cope :D

Aynı olayı benim makinede denedim 5 mb ve 6 mb arası gitti geldi öyle söylenildiği gibi 522 mb falan yoktu yani. 1 haftadan beri kullanıyorum final sürümünü bomba gibi çalışıyo.:D:D

otomobiliniz ve kapısını açmak için motorunu çalıştımak ve otonuzu kilitlemek için ne gerekli dir.Anahtar elbette. Windows 7 yi tanıyan Pc kasası ve Windows 7 yi açmak için çalıştırmak ve kilitlemek için de USB FLASH Memory en az 8 GB.İşte bununla windows 7 nin makinasını açmayı kapamasını sağlayacak güncellemeleri almanızı sağlayacak en önemlisi sizi koruyacak sizden başkası bu makinayı ne açabilecek ne de başka bir işletm sistemiyle tüm birikimlerinizi silemeyecek yani format bile atamayacak çalınsa bile makinanız USB FLASH Memory siz kesinlikle bir işe yaramayacak çünkü bu olmazsa makina sadece yedek parça olarak kullananılabilecek ancak internette görülürse bunlar farklı yerlerde o makinalarda yükleme gerçekleşmeyecek....Bu USB FLASH MEMORY SAYESİNDE SİZE SİGORTALIYSA PC KASASINIZ AYNISI ELİNİZDE.DEĞİLSE SADECE İŞLETİM SİSTEMİNİZ VE DİĞER MİCROSOFT ÜRÜNLERİ........TABİİ BU YORUMU CHİPLİ ARKADAŞLAR MİCROSOFT WİNDOWS A ULAŞTIRIRSA. 8 GB USB FLASH MEMORY SİZE GÜNCELLEMELERDE NEREDE KALDIĞINIZDI VE DAHA BİR ÇOK ŞEYİNİZİ KALDIĞINIZ YERDEN EDİNMENİZİ SAĞLAYABİLİR ÇÜNKÜ 5GB İNTERNET DEPOSU VERİYORLAR LİVE İLE....USB FLASH MEMORY NİZ YOKSA WİNDOWS 7 NİZ NE ÇALIŞIR NEDE PC KASANIZ AÇILIR. ANAHTARSIZ OTOMOBİL BİR İŞE YARAMIYOR SERVİSE ÇEKTİRMENİZ GEREKİYOR... HAYDİ HERKESE KOLAY GELSİN...KALIN SAĞLICAKLA.. BU YORUMU YAZAN bahadir......Microsoft a da selamlar umarım yorumumu yanlış anlamazlar....

evdeki minik bir robotu usb flash memory ile çalıştırıyorum.Adı da gülle.Şekli gülle biçiminde ormanlık alanda yangın söndürme de kullanmak istiyorum.Şimdilik yapay maket ormanlık alanda deniyorum. Gerçekte biraz büyük üzerinde futbol topundaki gibi yüzlerce su pompalanan delikleri var ve içindeki makinayla hareket ettirilebiliniyor uzaktan kumadayla.Koca gülle cayır cayır yanan ağaçların içine ilerliyor ve yangın söndürme tüpü gibi ısının arttığı noktalara püskürtüyor yangını bastırıyor.dolumunuda söndürdüğü alana gelen helikopter yapıyor başka araçlarda yapabiliyor tank tipindekilerle.İstenirse alınıyor yerine başka bir tane bırakılabiliyor.Büyüklüğü ve içindeki techizatı gizli....

bu robotun içindeki cihaz dan bir tanede sizin elinizde var menzili iyi.Gülle hedefini başarıyla söndürüyor.çalışması için usb flash memory e ihtiyacı var.....hızı şimdilik 2km.

Büyük yangınları söndüren gülleler bir gün hayata geçirilebilir.100 kadar 2mt yarıcaplı gülleler i yangının merkezine indiriyorsunuz hepsinin üstten ve alttan iki parçası 360 derece kendi ekseni etrafında dönebiliyor.bu kısımlardan sıcaklığın geldiği yöne doğru çeşitli açılardan su püskürüyor ve ilerliyor duruyor orta kısımdan su püskürtüyor üst yarım küreden de.Bu su yerine yangın tüplerindeki gibi toz püskürtebiliyor.gerektiğinde yuvarlanabiliyor.Aynı anda yangının kalbine 100 gülleyle toplamda 2000 ile 20000 litre su ve veya tozla yangın susturuluyor.Güllerleri 20 kadar helikopter istenen noktaya taşıyabiliyor beş sefer de...

Birçok Linux sistemi hata dolu.MacOS sistemlere de tonla güncelleme çıkıyor.

Ama Windows'ta bir hata çıkınca yok efendim ölümcülmüş zartmış zurtmuş. Bırakın Anti-MS olmayı. Sonuçta yazılım bu.Milyonlarca satır koddan bahsediyorsunuz.Elbette hata olacak.Önemli olan hatayı düzeltmek. Ve eminim düzeltirler de.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir