Windows 7 için ince ayar araçları

Windows 8.1'in çıkmasına rağmen yerinde sayan Windows 7'yi, "7.1 gibi" yapmanın yollarını anlattık!

Windows 7: ince ayarlama, araçlar, tüyolar

Microsoft, Windows 8'i 8.1'e yükselterek yeniledi, ama Windows 7'yi halen en popüler işletim sistemi olmasına karşın ihmal etti. Bu yüzden biz de Windows 7'nin zayıflıklarını kapatıp, gizli güçlerini açığa çıkaracak yazılımları seçtik.

Windows 7 genelde iyi iş çıkarıyor, ama her şeyi de doğru yapmıyor. Dolayısıyla onu bazı araçlarla desteklemek gerekebiliyor. Öncelikle gereksizlerden kurtulup, Windows 7'nizi gereksiz yüklerden arındırmak için isterseniz CCleaner'la işe başlayalım.

Gereksiz öğelerden kurtulun

CCleaner

Siz eğlenirken arkanızda bıraktığınız çöpleri temizleyen bir program istemez misiniz? CCleaner işte tam bunu yapıyor. CCleaner ile bilgisayarınız daha hızlı çalışıyor, çünkü bu zeki araç bilgisayarınızdaki seçili alanlardaki gereksiz ve kullanılmaz halde olan dosyaları siliyor. Ne aralıkla ve ne durumlarda temizliğin gerçekleştirileceği ise size kalmış. Tamamen otomatik hale de getirilebiliyor.

İndirin: CCleaner

Okuyucu Yorumları

Toplam 29 Yorum

Yıllardır aynı program ve ayarları farklı başlık altına koymaktan bıkmadınız mı? Sadece haber olsun diye de bu kadar da olmaz.Yada bu programları övdüğünüz için paramı alıyorsunuz anlamıyorum.tamam anladık ve kullanıyoruz.Bitti gitti...

@03 Ara 2013 02:07 Bazılarının bunlardan haberi olmayabilir, gözden kaçırmış olabilir, hatta sonra ilgileneyim derken unutmuş bile olabilir, CHİP`i yargılamadan önce bir düşünelim.

Şu CCleaner nedir yaa biri anlatsın

@03 Ara 2013 04:44 buraya yazana kadar google yaz sana söylesin ne olduğunu...

bende sevindim. windows a büyük bir güncelleme geliyor diye 7 için diyorum.

Doğan görünümlü Şahin'i çok sever bu millet...

Ben yıllardır 7.1 gibi kullanıyorum demek ki :)

ben de başlığı görünce heyecanlanmıştım. neredeyse her gün kullandığımız programları listeleyip merak uyandıran bir başlık ile birlikte yayınlamışsınız. artık mynet ten bir farkınız kalmadı benim için.

Win xp gobi, win 7 de sonu yaklasti fakat ben hale gizli oldugu icin xp den yanayim... Ayni ozelliklerde xp ile win 7 ve win 8 arasindaki anlamak icin kullanin yeter, xp hiz konusunda digerlerini 5 e kadar 3 e boler

@fearmusa "xp hiz konusunda digerlerini 5 e kadar 3 e boler" Şaka mı bu ?

Yillardir bir şeyleri başka bir şeye benzettiginiz dünya kadar manşet mevcut. Çok gereksiz hareketler bunlar yapma chip ;)

ben Windows 8.1 kullanıyorum avast free antivirus kullanmak isterdim ancak defender kullanmak zorundayım Microsoft bu tür yazılımların bilgisayara virüs bulaştırdığını savunuyor. zaten xp kullanırken sorun oluyordu antivirus 7 ve 8de böyle bir sorun yaşamadım hiç MS Security Essentials kullandım hep.

@03 Ara 2013 16:56 ms essentials sonuncu gelen bi antivirüs bence değiştir.

bir haberdede kendi Windows 8.1 yapın diyor töbe töbe

Disk temizleme, antivirüs ile Windows 7.1'in ne alakası var Allah aşkına. Şaka mısınız siz?

w7 sp1 yeteri kadar iyi güncellemeye ihtiyacı yokki :)

sanki windows 8.1 yeterince hızlı. windows 7 şu ana kadar en şık ve en stabil çalışan işletim sistemi bence.

@04 Ara 2013 17:58 8.1 altyapısı 7 den iyi ama ama arabirimi sakat ve yeni birçok oyun proğram 8.1 de çalışmıyor veya sorunlu .7 ye devam artık 9 a bakacaz.

@04 Ara 2013 22:04 8 ile uyumlu olmayan uygulamaların 9 ile uyumlu olacağını nerden biliyorsunuz :S

windows 7 sp2 !!!

windows 7 sp1 kurduktan sonra yanlis hatirlamiyorsam 150 den fazla guncelleme yukluyor. kesinlikle sp2 olmali. windows 8.1 in baslat ekraninida pc ler icin kabullenemedik. windows 7.1 basliginiza gelince, emege saygi duyuyorum ama bu yaziyi faydali bulmuyorum. programlar windows 7.1 basligi olmadan anlatilsa daha faydali olurdu.

@05 Ara 2013 11:17 bu mantıkla gidersek xp için sp4 ve vista için sp3 yapmaları lazım.

:):):):) :):):):)

Saçma sapan başlıklardan vazgeçseniz ?

Cok kotu bir program bir kere pc yukledim temizleme isleminden sonra hic bir oyun acilmadi tum savelerim gitti sakin yukemeyin bu buraya haber diye koyulurmu kesin reklam ama olmamis

@10 Ara 2013 17:33 Ben günde 10 defa çalıştırıyorum ama bir sorun yaşamıyorum. Oyun aoynamadığım için kyba uğrayacak geçici dosyalarım olnuyor, eğer seçenek var ise temizleyip temizlemeyeceğini ayarlayabilirsin belki.

chip ne haberi yapacağını şaşırmış :)

Bütün PC bakım programlarını denedım ve sonunda AVG Tune Pro ya karar verdım.Abartı derecede detaylı ve bilgisayarınızı canlandıracak bir program.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Windows 7: ince ayarlama, araçlar, tüyolar
2
3
4
5
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir