Windows 7 için son rötuş da atıldı...

22 Ekim'e doğru yaklaşırken, Microsoft Windows 7 için gerekli olan son rötuşu da atıyor...

Windows 7 RTM dil paketleri dağıtılıyor
Windows 7 RTM dil paketleri: Artık Windows Update üzerinden dağıtılıyor.

Kısa bir süredir Windows 7 Final sürüm için derlenmiş nihai dil paketleri Windows Update üzerinden sunulmaya başlandı. Şimdilik tüm dil paketleri hazır değil; ama aralarında Türkçenin de bulunduğu büyük bir kısmı kullanıma sunuldu. Bilindiği üzere dil paketi kullanımı sadece Windows 7 Enterprise ve Ultimate sürümlerinde resmi olarak destekleniyor.

Yeni çıkan dil paketleri sadece Windows 7 RTM sistemlere dağıtılıyor; Windows 7 RC sürümünü kullananlar tüm yerelleştirme çalışmalarının tamamlandığı bu paketlere erişemiyor.

Windows 7 RTM, 22 Ekimde piyasaya sürülecek; lakin MSDN ve TechNet üyeleri şimdiden yeni işletim sistemini indirip kullanabiliyor. Ekran görüntümüzde kullanıma sunulan bazı dil paketlerini ve boyutlarını görebilirsiniz.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Kullaniyorum mutluyum. Good work. MS!

Bu güncelleştirmeyi bugün bende aldım. Ama daha önceden zaten Türkçe dil paketini yüklemiştim.

Tüm kullanıcılar oldukça memnun Win7'den MS bu sefer yapmış.

şu anki rtm windows 7 deki hatalar final windows 7 düzeltilmezse
kötü..

windows 7 de masa üstü hariç, klasörlerinin yerini değiştirebilen varmı, varsa nasıl değişiyor bi zahmet söylesin, ya bu kadar basit bi şey mausela tut çek, sürükle bırak, ama olmuyor olmuyor olmuyor, delirecem.

Tafralara bak.. Sanki çok meraklıydım kullanmaya..

Bende bugün farkettim.

Windows 7 nin üstüne yok Xp neymiş be

win64bit RTM dil psketi yüklenirken açılış ekranı türkçe oluyor(windows yükleniyor,hoşgeldiniz gibi..).Fakat win7 32bit'e dil paketi bunu sağlamıyor.Neden acaba?

Harika bir işletim sistemi olmuş özellik ile 64-bit kurmanızı öneririm süper bir performansı var hiç sorun yaşamadım xpden sonra çıkardığı işletim sistemleri arasında en iyisi windows 7 xp kullanmayın derim artık ev kullanıcısı iseniz eğer

"Bilindiği üzere dil paketi kullanımı sadece Windows 7 Enterprise ve Ultimate sürümlerinde resmi olarak destekleniyor. " Denmiş diğerleride destekliyor...

win64bit RTM dil psketi yüklenirken açılış ekranı türkçe oluyor(windows yükleniyor,hoşgeldiniz gibi..).Fakat win7 32bit'e dil paketi bunu sağlamıyor.Neden acaba?
______________________________________________

dil paketini kurduktan sonra yeniden başlatmanı istiyor, izin vermezsen ingilizce kalıyor izin verirsen türkçe oluyor, sorunu gidermek için denetim masasından dil seçeneklerinden türkçeyi kaldırıp baştan kurun yeniden başlatılsın mı sorusuna evet deyin ( orada açılış ile ilgili bir seçenek olması gerekiyor tam aklımda değil ne yazdığı onu seçmeniz gerekiyor)

inşalah şu hata giderilmiştir:
http://img339.imageshack.us/img339/8747/startmenubug.png

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir