Windows 7 sistem onarma diski oluşturun!

Windows 7 kurulum DVD'niz yoksa, bir sorunda imdadınıza yetişecek bu diski mutlaka hazırlayın!

Denetim masasına gidin...

1. Denetim masasına gidin

Başlat menüsünü açın ve Denetim Masası seçeneğine tıklayın. Kategori görünümündeyseniz tüm seçenekleri görebilmek için "Görüntüleme ölçütü"nü ardından "Büyük simgeler"i seçin.

Yedekleme ve Geri Yükleme seçeneğini bulun ve çift tıklayın.

2. Disk oluşturucuyu çalıştırın

Sol sütundan "Sistem onarım diski oluştur"a tıklayın. Bu seçeneği görmüyorsanız, onarım diski aracını kendiniz de çalıştırabilirsiniz. Bunun için Başlat düğmesine basın ve arama kutucuğuna recdisc yazın ve Enter'a basın.

3. Bir disk bulun

Boş bir CD veya DVD bulun. İşlem bazen daha geniş alana ihtiyaç duyabildiğinden bir DVD kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Diski optik sürücülerinizden birine yerleştirin. Şu an seçili olan sürücünün sağ tarafındaki oka tıklayın ve diskinizi yerleştirdiğiniz sürücüyü seçin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bilgisayar başlarken f8 e basın ordan zaten buraya ulaşılabiliyor sadece başlangıç onarma yarım saat bekledim yinede pek bir halta yaramadı sistem geri yükleme çalışıyor

Windows cdsi ilede yapılıyor illa kurtarma diskine gerek yok, hatta cdsi bile olmasa başlangıç onarma var

Windows cdsi ilede yapılıyor illa kurtarma diskine gerek yok, hatta cdsi bile olmasa başlangıç onarma var
________________________________________

windows cd si olmayanlar ne yapacak . mühendisler belliki boşuna koymamışlar bu seçeneği. başlangıç onarmayla her iş olmuyor.

güzel bir yazı olmuş. ama pc üreticim orjinal windows 7 verdiği için buna gerek kalmadı.

işe yarar bir bilgi olur diye paylaşıyorum bende win8RP yüklü ve dual boot yapıyım derken ön yükleme bölümünü sildim win8RP'in. malesef arkadaşlar win8RP de etkin olmayan bir takım özelliklerden birisi işte fabrika ayarlarına geri döndürme gibi olmak üzre en önemli eksiği ise onar özelliğinin olmaması. yani win8RP kurduğunuz vakit DVDden onarma yapamıyorsunuz. fakat korkudan denediğim birçok yöntemden 5cisi olarak win7 ultimate dvdSini takarak onarım yapmak oldu :D inanın win7'nin önyüklemesi ile win8'in ki tamamen uyumlu ;) yani sistem kurtarıcam diyen olursa win8 üzerinde bunu win8dvd si ile değil win7 dvd si ile yapın tabi bu şuan sadece CP ve RP sürümleriiçin geçerli windows8'in. umarım microsoft saçmalık yapmadaz ve bunu düzeltir :)

Asus Windows 7 AI Recovery Burner , does not exist hatası veriyor ve dolayısıyla recovery yapılamıyor. Bunun için ne yapmalı ?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir