Windows 7 ile hava durumu takibi çok kolay

Bu sıcaklarda yarın hava nasıl olacak diye oradan oraya gezmenize gerek yok: İşte Win 7 için 4 araç.

  • Ümit Öncel
Windows 7 ile hava durumu takibi çok kolay
WeatherBug ile pek çok ayrıntıya ulaşmak mümkün...

Şu günlerde yurt genelindeki sıcak hava herkesi bunalttı. Pek çok kişi bir sonraki gün işlerini hava sıcaklığına göre ayarlamaya çalışıyor. Eğer siz de hava durumunu yakından takip etmek istiyorsanız Windows 7 için hazırlanmış bu birbirinden faydalı hava durumu widget'lerinden birini kullanabilirsiniz.

Weatherbug
İlk zamanlarında pek çok hatası bulunan Weatherbug zaman içinde geliştirildi ve bugünkü halini aldı. Oldukça detaylı hava durumu bilgilerine sahip olan uygulama sıcaklık durumlarını canlı olarak gözler önüne serebiliyor.

Weather Center
Pek çok farklı hava durumu sitesinde yayınlanan bilgileri kullanan Weather Center, sıcaklık dışında nem oranı ve rüzgar gibi farklı bilgileri de bir bakışta görmenize olanak sağlıyor.

Hava durumu için 2 alternatif daha...

Weather Channel Widget ile şehir haritalarını da görebilirsiniz.

MSN Weather Widget
Basit ara birimi ile sayesinde ihtiyaç duyduğunuz tüm hava durumu bilgilerini en pratik şekilde görmenizi sağlayan MSN Weather Widget, beş günlük hava tahmini sunuyor. Nem ve rüzgar gibi ek bilgileri görmeye ihtiyaç duymuyorsanız bu uygulama sizin aradığınız basit ama pratik araç olabilir.

Weather Channel Widget
Eğer gerçekten detaylı ve büyük bir hava durumu uygulamasına ihtiyaç duyuyorsanız Weather Channel Widget işinizi görecektik. Düşük çözünülürlüklü monitörlerde kullanması oldukça zor olan bu uygulama, harita üzerinde incelemekte olduğunuz şehre yakın olan bölgelerde yağmur olup olmadığını da sizlere gösterebiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Zaten Windows 7'nin kendi hava durumu var ve çok iyi...

çok başarılı bir widget ancak windowsun kendi hava durumu widget ını tercih ediyorum gayet basit,kullanışlı ve güvenilir

bunlara hiç gerek yok ünkü win7de zaten var

Evet "windows"un uygulaması foreca destekli ve de türkçe alternatif arayışına bu güne kadar gereksinim bırakmayacak kadarda sorunsuz; gündüz, gece hava durumu temaları ıkonları ve anlık updateleri de artıları...

ProWeather Gadget'i kullanıyorum. Çok memnunum. Tavsiye ederim! :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play