Windows 7, Intel'in SSD'leri ile coşacak

MS ve Intel işbirliği meyvelerini veriyor: Intel'in Win 7'ye has kıyağı ile ilgili detaylar burada.

Windows 7, Intel'in SSD'leri ile coşacak
Intel'in Windows 7'ye özel SSD'leri hazır...

Sizlere daha önce Intel ve Microsoft'un Windows 7 için güçlerini birleştirdiğini aktarmıştık. Bu iş birliği teker teker meyvelerini vermeye başladı. Bunun son örneği ise Intel'in Windows 7 için özel geliştirdiği SSD'ler. Aslında piyasada zaten farklı markaların SSD'leri bulunuyor ama çoğu fazlasıyla pahallı. Intel'in X25-M serisi SSD'leri ise sadece Windows 7 ile tam uyumlu olmakla kalmıyor, aynı zamanda benzerlerine göre daha ucuz fiyatlarıyla da dikkat çekiyor.

Intel'in SSD'lerinin diğer önemli özellikleri arasında disk birleştirme, Superfetch ve ReadyBoost özelliklerinin devre dışı bırakılmış olması geliyor. Bu özelliklere ihtiyaç duymayan SSD'lerin bu sayede daha uzun ömürlü olmaları hedefleniyor. Intel'in 34nm teknolojisi ile üretilen bu SSD'lerin Trim Command özelliği ise performansı arttıran önemli bir artı. 80 ve 160 GB olarak piyasaya çıkak olan SSD'lerin fiyatlarının da 225 ve 450 dolar olması bekleniyor.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Superfetch desteklememesi kötü o zaman daha yavaş çalışır.

tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş:))
intel=microsoft

SSDlerin fiyatlarının düşmesi çok iyi.

SSDler yaygınlaşana kadar SATA3ler piyasaya girdi girecek.
bu fiyatlarla para derdi olamayan kişiler alabilir ancak.
ancak şöyle olabilir:80liği alıp sistem diski yaparsın birde 1tb sata2 alırsın depo için.tabi 225 dolarla olmaz zaten devletti ithalatçısıydı komisyonuydu derken 300 dolar olur o yani 450lira.
raid hala tercih edilir.

Pirates of the silicon valley filmini izleyin,apple ve microsoft'un nasıl kurulduğu,bu günlere nasıl geldiğini anlatıyor.mutlaka izleyin

şimdi intele 2 kat gıcık oldum :D XP forever Xp nin tüm yapısı değiştiriliyor reg edit ve kommandlarla microsofttun programları devre dışı bırakılım acayip bir hız elde ettik 13 mb ram la açılıyor xp bunu gördügünde microsoft hepten eşşekten düşmüşe dönücek dx 10 full son ay çıkan bile yüklü XP artık o eski xp deyil microsoftla alakası kalmadı diyebilirim. Herkez birgün xp kullanıcak olmadı linux

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir