Windows 7 işte bunları değiştirecek...

Windows 7 ile sadece PC'lerdeki işletim sistemimiz değişmeyecek: İşte asıl büyük değişim...

  • Ali Güngör
Windows 7 Microsoft'u zor durumdan kurtaracak mı?

Steve Ballmer Windows 7'yi bol bol övüyor. Elbette şirket yöneticileri ürünlerini överler ve öveceklerdir de.

Windows Vista da çok övülmüştü. Bu yüzden sadece CEO'ların sözlerine kimse bakmıyor. Ancak geçen aylarda Windows 7'yi pek çok yönden inceledik, kullanıcılar da RC sürümünü test etti ve olumlu görüş bildirdi. Genel kanı Windows XP'nin tahtını elde edeceği yönünde.

Şimdi de bu sözleri haklı çıkartabilecek, Windows 7'yi gerçekten Microsoft'un gelmiş geçmiş en iyi işletim sistemi yapabilecek, dahası Microsoft'un hesapları tutarsa şirketi XP günlerindeki altın zamanlara döndürebilecek 10 nedeni bir araya getiriyoruz. Bunlar Microsoft'un uzun değerlendirmeler sonucu ulaştığı ve bilişim sektörü tarafından da mantıklı bulunan sebepler. Ve eğer bunlar gerçekleşirse ,bütün bilişim sektörü değişecektir.

Buyrun galerimize...

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

işte ben buna gülüyorum ya :D

sanırım XP de olduğu gibi ancak SP3-SP4 (w2k da olduğu gibi) ile iyi olduğu kanısına varabilirler.
Artık bakarlar ki DVD boyutunda SP çıkmış hadi yeni işletim sistemi derler.

sırf vista dan kurtulup sürücü sorunu çekmeyeceğimi öğrenince windows 7 ye terfi ettim şu anda problemsiz rahat rahat kullanıyorum :) xp den tabiki biraz fazla ram tüketiyor ama vistanın eline su dökemez sistem kaynaklarını tüketmek konusunda:)

okudum okumasına da anlamadım chip bir yandan windoze 7 daha çıkmadan güvenlik açıkları ortaya çıktı, wireless'da vista'dan kötü çıktı diye haberler yayınlıyor hem de diyor ki daha piyasaya çıkmadan service pack çıkmadan bu kadar iyi güvenlik sağlayan windoze sürümü çıkmamıştı deniyor... Bu da windoze'un güvensizliğinin itirafı değil mi?

Editörün notu:
Değil, sorunlarını da haber yapıyoruz, düzgün yanlarını da.

Microsoft sayesinde insanlık kat kat hızlı ilerliyor, gelişiyor. Microsoft aslında dünya için bir nimet. Dünyanın 8. harikasının ta kendisi Microsoft'tur. İtirazı olan?

Yazılanların hepsi doğru. tam benim düşündüklerim, fakat sağlam bir işletim sistemi yapıldığında da yeni işletim sistemini tercih ettirmek zor oluyor/olur. tabir ile windows 8 çıktığında acaba microsoft windows 7 den nasıl caydıracak? windows 7 geleceğn windows xpsi olacaktır. yani bir anlamda gelecekte kendi ipini çekmek gibi bir ikilem bu. microsoft için başarının lazımı:
daha hızlı
daha güvenli
daha az donanım özelliği isteyen
daha kullanışlı
daha görsel
daha uyumlu
daha basit
daha sorunsuz
liste belki biraz uzar fakat bunları bir araya toplayınca microsoftu kimse deviremez.

Chip bir medyadır arkadaşlar. her konuyu her yönüyle ele almak zorunda ve taraf tutmadan bilgilendirmeli. heyecanla beklenen windows 7'nin haberleri iyi veya kötü yapılması windows 7 kullanıcısı olan beni mutlu ediyor. okuyorum öğreniyorum deniyorum. fakat windoze adında ne bir işletim sistemine rastladım nede bir haber bilgi plan okudum:)

(:lifoscu arkadaşım windoze değil windows:)

Sen de yorum yaz