Windows 7'li dokunmatik!

Dokunmatik ekranlı PC devri Windows 7 ile başlıyor: İşte çok etkileyici bir örnek...

  • Halil Mollaoğlu
Archos 9: Windows 7'li tablet PC
Archos 9: Windows 7 ile satılan Tablet PC.

Windows 7'nin çıkışına paralel olarak Archos, yeni işletim sistemini kullanan ilk Tablet PC piyasaya sürülüyor. Archos 9 sadece 17 mm kalınlığında ve üreticinin verdiği bilgilere göre ağırlığı 1 kilogramın altında.

Cihazın 8,9 inç LED aydınlatmalı ve 1024 x 600 pikseli çözebilen bir ekranı var. Kullanım doğrudan dokunmatik ekran veya sağ taraftaki optik fare üzerinden gerçekleşiyor. Ek olarak cihazın sol tarafında sağ ve sol fare tuşunun görevlerini yerine getiren iki tuş daha var.

Cihazın iç dünyası Intel Atom Z510 işlemci, 1 GB RAM ve 60 GB sabit diskten oluşuyor. Tablet PC kablosuz standartları konusunda WLAN 802.11b/g ve Bluetooth'u destekliyor. Modele göre HSDPA seçime bağlı olarak sunuluyor.

Bağlantı arabirimleri arasında kulaklık ve mikrofonun girişinin yanında bir USB portu ve bir Ethernet girişi var. Bunun dışında cihaz 1,3 Megapiksel kamera ile donatıldı. Archos tümleşik Li-Ion bataryanın performansı hakkında bir yorum yapmadı.

Cihaz piyasada ve tavsiye edilen satış fiyatı yaklaşık 500 Euro (yurtdışı).

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

5 yıl sonra her çocuğun elinde görecez. telefonlarda gördüğümüz gibi

fiyat aslında gayet güzelmiş şık da duruyor...

windows 7 tüm işletim sistemlerini bu gidişle geride bırakacak gibi görünüyor ...

bana kalırsa bu tablet pc işi tutmaz neden derseniz hem bu kadar büyük hemde klavye si falan yok yani aynı büyüklükte ise niye bunu alayım özellik olarak ta çok iyi değil

bu tablet pc işi Apple bu piyasaya girmedikçe tutmaz bende katılıyorum ama Apple bomba gibi girerse ve her zamanki gibi satış rekorları kırarsa diğer koyun firmalarda çobanını takip eder ;)

QOQ daha iyi gibi :) şahsen uygun olsa alacağım :D

"Dokunmatik" özelliği kullanışlı bir özellik değil.Masaüstü bilgisayarlarda ve Laptoplarda bu özellik rağbet görmeyecektir.

Yanlızca cep bilgisayarlarında, LCD FotoAlbümlerde vs. kullanılabilecek bir özelliktir.

Farenin yerini hiçbir zaman alamaz.

bu 7 de mavi ekran hatası varmı?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play