Windows 7: Microsoft sorularınızı yanıtlıyor!

Yine CHIP Online farkıyla: Windows 7 hakkındaki tüm sorularınızı doğrudan Microsoft'a sorun!

Microsoft sorularınızı yanıtlıyor!

Windows 7 pek yakında piyasada olacak. Windows 7 hakkında kafanızda oluşan soruların en yetkili ağızlardan yanıtlanmasını ister misiniz?

Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi CHIP Online ve Microsoft Türkiye CHIP Online Forum kullanıcılarına özel başlattıkları çalışmada Windows 7 hakkındaki tüm sorularınızı yanıtlamayı hedefliyor. Forumda açtığımız özel bölüme, 30 Haziran 2009 tarihine kadar Windows 7 hakkında yazacağınız sorular Microsoft'e iletilecek ve konu ile ilgili en yetkili kişi tarafından yanıtlanacak!

İşte size fırsat!
30 Haziran 2009 tarihine kadar bu bölüme Windows 7 hakkındaki tüm sorularınızı bırakabilirsiniz. Windows 7 piyasaya çıkmadan önce beta sürecinde kullanmış olabilirsiniz, veya kısaca Windows 7 hakkında merak ettikleriniz vardır. Bu ve bunun gibi tüm sorularınızı bekliyoruz.

Dikkat: Bu çalışma sadece Windows 7 için geçerlidir. Diğer konulardaki soru ve sorunlarınızı CHIP Online Forumun ilgili diğer bölümlerinde paylaşabilirsiniz

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

ama forum kapalı. ne iştir bu?

CHIP Online Notu: Forum Moderasyonlu. Sorularınızı yeni konu açarak gönderebilirsiniz.

wındows 7 açılışı neden uzun sürüyor. neden biraz daha hızlı açılan bir sistem geliştirmiyorlar açılışta wındows 7 yazısı 10 saniye kadar sürüyor bu saniyeyi neden azaltmıyorlar.tamam anladık reklam ama insanı bezdiriyor çok uzun sürüyor.hoşgeldiniz yazısıda karşımıza çıkıyor ordada en az bir 5 saniye kayboluyor bunları daha kısa tutabilirlerse daha güzel olcak şu an için çok güzel ve hızlı wındows 7 sorularımı cevaplarlarsa sevinirim.

Bugün 01:11:07
------------
valla macosx inde elma logosunda bekleme de bi o kadar sürüyo 7-8 saniye ayrıca orda reklam yapmıyor windows kernelini hazırlıyor hizmetler başlatılıyor... bilgisayarı açdıkdan sonrada senin kişisel programların (antivirüs msn filan) açılıyor.

Vista da olması gereken ama yetistirilemeyen daha sonrada 1 sonraki isletim sisteminde eklenecek acıklaması yapılan NTFS den daha iyi olması umit edilen dosya sistemi Windows 7 ile beraber gelicekmi yoksa yine 1 sonraki isletim sisteminde diye acıklamamı beklemeliyiz

İşte size 1 soru

windows 7 deki dx sürümü bazı oyunlarda grafikte bozulmalara neden oluyor. neden dx 11 ile ilgili durum mu?. diğer konu ise beta da stabilite iyi değil. final sürümümde stabilite düzeltme yapılacak mı?.

beta işletim sistemi olmasına rağmen gayet iyi çalışıyor.bazı oyunlarda görüntü sorunu var denmiş malesef o sizin donanımlarınızın zayıflığı ve de yetersizliği.gerekli donanım ve bileşenler olursa hiçbir ıyunda sıkıntı çıkartmamaktadır.ayrıca diretx 9.0 sürümünün en son çıkan güncellemesi kurulduktan sonra extra bir ayar gerekmiyor.

windows 7 deki dx sürümü bazı oyunlarda grafikte bozulmalara neden oluyor. neden dx 11 ile ilgili durum mu?. diğer konu ise beta da stabilite iyi değil. final sürümümde stabilite düzeltme yapılacak mı?.

Tepki almadan yapmazlar,tepki alıncada kucukl bir guncelleme ile duzeltirler. Hep oyle oluyor.

Windows 7 kapanırken ki performansını malesef açılışta gösteremiyor. iyi tarafı ise Hoşgeldiniz ekranı geçer geçmez vistadaki gibi kasılma olmadan bilgisayarı kullanabiliyoruz. Laptoplarda pil kullanırken açılış biraz daha uzun sürüyor. 7260 sürümüne kadar bütün sürümleri test etme şansım oldu ve bu konuyla ilgili bir çalışma olmadığını aksine açılış süresinin uzadığını farketmeye başladım.
*Final sürümüne kadar açılış hızıyla ilgili bir çalışma olacak mı?

Vista'dan alıştığımız Movie Maker Windows 7'de yok, Windows Live ile birlikte gelen sürüm ise özellikleri tamamen kırpılmış kullanıcıyı tatmin edemeyecek bir yazılım.
*Windows 7 için özellikleri biraz daha geliştirilmiş bir sürüm mevcut olacak mı?

*Elinde XP veya Vista lisansı olup Windows 7'ye geçmeyi düşünen kullanıcılar için kampanya, indirim gibi bir çalışmanız mevcut mu ?

7100'ün üzerindekiler resmi sürümler değildir numaraları değişmiştir.

win 7 nin akibeti win xp gibi olmaması için adıma ve makinama göre ayarlanmış olarak adresime gönderilirse memnun olurum niyemi başka hiç bir makinaya kurulamayacağından dolayı yani taklidi kesinlikle başka bir makinada kullanılamayacak olması.Bununla birlikte win 7 yi kurarken bana şunu sorabilmeli aşağıdakilerden hangisini kullanıyorsunuz? Ne dir diyeceksiniz internet securityleri gösterip birini tercih edin demeli. İçlerinden birini tercih ettiniz ancak o tercih ettiğinizi n yenilikler den dolayı başka birini aldınız ve siz de o yeni ve farklıyı yüklerken size hiç bir şey sormadan kurmalı ve size sadece çalıştırma anahtarını sormalı ve o anahtarı girdikten sonra ne ad sormalı ne de email adresi zaten hepsi Win 7 nin kurulum dvdsi içinde.Yani adıma makinama sabitlenmiş ve vermiş olduğum iletişim nurmarısının okeyini de o gün evde ve cepte kullandığım şeylere mesaj gelmesi ve telefonumu çaldırıp kullanıcısı bay veya bayan kimse olduğunuzu öğrendikten sonra cep ve email adresinize gelen bir şeyi kurulum sonunda o ilgili yere girmenizle birlikte işlem tamam olabilecek.Yani size ait şey o gün kurulum sonrası aynı pc den emailllerinizi açıp gerekli şeyi win 7 ye girmekle sınırsız kullanımınızı sağlaması olacak.

Arkadaşım Windows 7'nin her iki RC sürümünü de en üst düzey bilgisarıma kurup test ettim. Ezbere konuşuyorsun, tıpkı vistanın ilk çıktığı hali gibiler. Zamanla olgunlaştırılacaklar...

hiçbir driver i yok.Nasıl çalışacak bu 7?Mesela benim anakartım ASUS.Hiçbir W7 sistemi driver ı yok.Proğramlar içinde geçerli.Sadece NVIDIA sürücü çıkarmış.Buda Vista gibi yalan olacak gibi.

arkadaşlar ben win 7 starter kullanıcısıyım birçok oyunda uyumluluk sorunu yaşıyorum birçok çare denedim ama deva bulamadım yardımınızı bekliyorum oyunlarda bu uygulamada bilinen bir uygunluk sorunu var diyor bir türlü gideremedim :/

Bilgisayarimdan internete baglanamiyorum ama modemde net var dun yac ile virus tarama yapmistim bunun nedeni o mu ?

Uzaktan wife sen bağlandığım interneti bilgisayarım artık tanımıyor gibi bir süre sonra bağlantı kopuyor. Fakat cep telefonumdan bağlanabiliyorum. Nedeni nedir?

manicıraft ın en güvenlisi nedir

Benim bilgisayarımda google Chrome ye giriyorum fakat UYGULAMAYA ,YAN YANA YAPILANDIRMASI DOĞRU OLMADIĞINDAN BAŞLATILMASI. DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN LÜTFEN UYGULAMA OLAY GÜNLÜĞÜNE BAKIN VEYA KOMUT SATIRI sxstrace.exe ARACINI KULLANIN. Diyor, ne yapmalıyım. Cevap yazarsanız sevinirim

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir