Windows 7'nin açılış ekranı ne anlama geliyor

Microsoft Windows 7'nin açılış ekranını tasarlarken neler düşünüyordu? İşte Win 7 açılışının öyküsü.

  • Ümit Öncel
Windows 7'nin açılış ekranı ne anlama geliyor?
Microsoft, Windows 7'nin görünüşüne büyük önem veriyor.

Microsoft, Windows 7 ile ilgili yeni açıklamasında, işletim sisteminin görünüm özelliklerini ön plana çıkartmak istediğinin ipuçlarını veriyor. Özellikle Vista ile ağırlık vermeye başladığı görselliğin, Windows 7 ile bir adım daha ileri gideceğini savunan Microsoft bu konuda kullanıcıların da artık beklentilerinin yükseldiğini düşünüyor.

Microsoft'tan Karen Wong konuyla ilgili olarak; "Kullanıcılar için görsel sunumun, değerlendirme açısından önemli bir kriter olduğunu biliyoruz" diye konuştu. "Hedefimiz işletim sistemi daha açılırken Windows 7'nin ışık ve enerjiden oluşan kişiliğini, doğal bir şekilde mümkün olduğu kadar yansıtabilmek" diyen Wong konuyla ilgili tasarım ekibinin yaptığı toplantılarda "mütevazi güzellik", "organik" ve "atmosfer" konseptlerinin sık sık ortaya atıldığını ve bu konseptleri hayata geçirebilecek bir tasarım oluşturmak için çok çalıştıklarını ekledi. İşte, Windows 7'nin açılışında bizi karşılayan Windows logosunun ortaya çıkışının altında yatan neden de tam olarak bu...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

ben şöyle düşünmüştüm
bigbang teorisinden esinlenip
atomların çarpışmasından windows logosu çıkartmışlar...

önemli olan ışık saçan 7 logosumu bence hayır ve driver ses kartlarına dikkat

şu siyah ekrandan kurtulsalar artık

uyumluluk sorunu olmasında nasıl açılırsa açılsın

O kadar deneme ve güncellemelere rağmen umarım uyum sorunu ki yazılımsal ve donanımsal sorunlar da çözülür.

Bir çok eski programı Vista da bile sorun yaratırken Windows 7 ile bunun üstesinden gelineceğini ve sorunsuz bir geçiş olacağını umut ediyorum.

Ayrıca ücretlendirmesi ve kategorilendirilmesi de çok kafa karıştırıcı. Bir çok illegal kullanıcının olduğu bilgisayar aleminde fiyatlarında makul olarak belirlenmesi hatta zaman zaman kampanyalarla bunu tüm kullanıcılara ulaştırılması gerekir diye düşünüyorum. Alınmış lisanslarında uygun bir şekilde belki ücret talep etmeksizin yükseltilmesi gerekir. geçmişe ait bir çok desteğin kalmadığı durumlardan da böylece kurtulmuş olunur.

Moleküllerden Oluşturulmuş Bence Bu Logo :)

her element yanarken ayrı bir renkte ışık çıkarır acaba alakası varmı diye merak ettim :D araştırmak lazım :D

Canlı duruyor bence güzel.

bu kısıma yerleşmek isteyecek çok firma vardır kimbilir.Düşünün gazlı içeceklerin kralı buraya bir şey yüklese müzikli ve bu müzikleri hergün değişseee...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play