Windows 7'nin Avrupa bilmecesi çözülüyor!

Bir türlü cevabı bulunamayan "Avrupa'lı Windows 7" bilmecesi galiba bu sefer çözüldü...

  • Ali Güngör
Windows 7 E siparişleri tam sürüm Windows 7 oldu
Windows 7 paketleri artık her yerde aynı

Microsoft'un Avrupa'da Windows 7 dağıtımında karşılaştığı problemlerin sonu gelmek bilmiyordu. Seçim ekranı hala tartışmalı olsa da Windows 7 E planlarını iptal eden Microsoft, paketleri ve fiyatlar konusunda da değişikliklere gitti.

Windows 7 E sürümü, Avrupa Birliği'nin anti-tekel yaklaşımı yüzünden yeni Windows sürümleriyle birlikte Internet Explorer'ın dağıtılmasının engellenmesi sebebiyle hazırlanıyordu. Internet Explorer olmadan gelecek olan bu sürüme internet tarayıcı seçim ekranı teklifiyle birlikte gerek kalmadı ve Windows 7 E iptal edildi.

Avrupa Birliği'ndeki kullanıcılar bu yüzden Vista'dan yükseltme yapamıyorlardı ancak artık bu durum da değişti. Örneğin İngiltere'de Windows Vista Home Premium'dan Windows 7 Home Premium'a geçiş paketinin ücreti 79.99 sterlin. Tam sürümünün fiyatı ise 149.99 sterlin. Microsoft daireler çizip durduğu Avrupa fiyatları konusunda böylece nihai kararını vermiş oldu ve dünyanın geri kalanında sattığı Windows 7 paketlerini Avrupa'da da sunacağını kesinleştirdi.

Önceden Windows 7 E'nin tam sürümünü sipariş eden kullanıcılar ise Windows 7'nin tam sürümüne sahip olacaklar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

yau bu avrupalılarda saçmalıyor zaten birçok programlar ie varsayılan olmayan bir sistemde hata veriyor ie bence her windows da kurulu olmalı ve varsayılan tarayıcı olarak ayarlanmalı ondan sonra istediğin tarayıcıyı kullanırsın

anlamadım, Avrupa Birliği mi kara vermiş? Yoksa Microsoft mu tek taraflı kara almış...

hakketen he. avrupasaçmalaamış. ufak bir ie8 yüzünden ortalığı kattılar. kardeşim isteyen kulanır istemeyen kullanmaz. bu kadar basit. kullanmak istemeyn apple yada linux kullansın. hem windows diyoz hem ie8 le alıp veremiyoz. ben araba almışım. yeder parçası için diğer marka alamamki. illaki aynı parça kullanmalıyım. buda onun gibi bişi. ne kadar avrupa tantana yaptu yaa. hayret biş

Nasıl çözüldü anlamadım. Haber eksik gibi. Bu şekilde yeni yaptırımlar gelmeyecekmi.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost