Windows 7'nin Başlat menüsüne güç katın

Windows 7'niz için çok daha güçlü bir Başlat menüsü ister misiniz? İşte işinize yarayacak bir araç!

Windows 7'nin Başlat menüsüne güç katın
Start Menu 7 ile Windows 7'nin Başlat menüsüne güç katın...

Windows 7, Microsoft'un bugüne kadar sunduğu en iyi işletim sistemi olarak kabul ediliyor. Buna rağmen milyonlarca kullanıcıyı aynı özelliklerin tamamen memnun etmesi de mümkün değil. Örneğin siz de Windows 7'nin Başlat menüsünü yeterince kullanışlı bulmayanlardan biriyseniz yardımcı bir uygulama ile sistemin belki de bu en önemli parçasına güç katmak isteyebilirsiniz.

Start Menu 7 adlı ufak bir uygulama Windows 7'nin Başlat menüsünü adeta baştan yaratıyor. Bu uygulama ile menüye tıkladığınızda görünecek her şeye ve sıralamalarına kendiniz karar verebiliyorsunuz. Fakat Start Menu 7'nin sundukları bununla sınırlı değil. Bu uygulama ile birlikte artık bilgisayarınızın Başlat menüsü, Windows Gezgini'nin de yerini alabilir. Çünkü sabit diskinizdeki her bir dosyaya bu uygulama sayesinde kolaylıkla erişmeniz mümkün.

Diğer detaylar ve indirme bağlantısı burada...

Start Menu 7 ayrıca bilgisayarınızı kapatmak veya yeniden başlatmak için kullandığınız menüye de zenginlik katılıyor. Bu uygulama ile bu bölümde artık mümkün olan tüm seçenekleri bir bakışta görebileceğiniz gibi kişiselleştirerek simgelerini de değiştirmeniz mümkün. Üstelik tüm bu işlemlerin tam olarak gerçekleşmesini istediğiniz zamanı da belirleyip, PC'nin kapanma veya yeniden başlatılma zamanını önceden belirleyebiliyorsunuz.

Şu adresten indirip ücretsiz olarak kullanmaya başlayacağınız Start Menu 7 ayrıca "calc" veya "notepad" gibi komutları kullanabileceğiniz komut satırını da daha kullanışlı hale getiriyor.

Download: Start Menu 7

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

xp'nin başlat menüsüne benzetmişler.

Çok kullanışlı olabilecek bi uygulama. Start Menü'de ki saçma sapan iconlara gerek kalmaz..

ya nedir bu linux özentiliği anlamadım herkes linux kullansa böyle uygulamalar çok büyük bi olaymış gibi haber olmayacak linuxta böyle şeyler çok sıradan denemek bedava kurum linux görsellikte tavanyapın bilgisayarınızda sadece size özel olsun uygulamasıyla görünümüyle... kısaca herşeyiyle

vistaya olmuyo mu hacı .???

Arama kutusunu kullanarak aramak daha mantıklı gözüküyor. Orda bir programı bulmak zor olabilir.

Daha öncede kullanmıştım güzel program ama;
Fakat Start Menu 7'nin sundukları bununla sınırlı değil. Bu uygulama ile birlikte artık bilgisayarınızın Başlat menüsü, Windows Gezgini'nin de yerini alabilir. Çünkü sabit diskinizdeki her bir dosyaya bu uygulama sayesinde kolaylıkla erişmeniz mümkün.
Windows7'de de zaten bu şekilde çalışıyor başlat menüsü.Program sadece win7 için yapılmışsa bunu ek özellik diye tabir etmek biraz tuhaf, ama xp de çalıştıracak olanlar çin pek tabikide ek bir özellik ;)

Başlat menüsünde 10-15 tane dizin yaratın, ofis, stüdyo, internet, posta, iletişim, bakım, güvenlik, denetim gibi... Tüm kısayolları bir yere toplayıp burada kendi yarattığınız dizinlere dağıtın, boşalan eski dizinleri de silip atın... Önemli olan aradığınız programın hangi dizinde olduğunu bilmeniz ve hemen o dizine gidip orada bulabilmektir. Programlar kurulduğunda yaratılan dizin ve kısayolları kendi gruplamanızın içine taşıyıp dizin ve gereksiz kısayolları silip atın. Yoksa bu program da çözüm değil, bir ekran dolusu kısayolu kim tarayacak?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir