Windows 7'nin oturum açma ekranını yenileyin!

Windows 7'nizin oturum açma ekranı size çok eski görünmeye başladıysa, işte onu yenilemenin yolu!

Windows 7'nin oturum açma ekranını yenileyin!

Windows 7'nin giriş ekranı size modası geçmiş görünmeye başladıysa, Windows 8'e geçmeden yeni işletim sisteminin oturum açma ekranını elde etmeniz mümkün. İhtiyacınız olan, Service Pack 1 yüklü bir Windows 7 ve ücretsiz Windows 8 logon'u indirmek.

Windows 8 logon'u indirdikten sonra açın. İşletim sisteminize denk gelen (32-bit veya 64-bit) dosyaları kullandığınızdan emin olun. Şimdi C:\Windows\System32\ altındaki authi.dll dosyasını ve C:\Windows\Branding\Basebrd\ altındaki basebrd.dll dosyasını, indirdiğiniz RAR dosyasındakilerle değiştirmeniz gerekiyor. Ancak öncelikle dosyanın özelliklerine girerek ve Güvenlik > Gelişmiş > Sahip > Düzenleme yolunu izleyerek onların sahipliğini almalısınız.

Orijinal dosyaların üzerine yazmadan önce onların yedeğini almanızı öneriyoruz. Windows 7'nin 64-bit sürümünde C:\Windows\SysWOW64\ dizini altındaki authui.dll dosyasını da değiştirmelisiniz.

Şimdi giriş ekranının arka planını değiştrimek için C: \ Windows \ System32 \oobe \ info \ backgrounds dizini altına arşivdeki backgroundDefault.jpg dosyasını yapıştırın. Bu klasörler yoksa oluşturmanız gerekecek.

Son olarak regedit'i açın ve HKEY_LOCAL_MACHINE \
SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Authentication \
LogonUI \ Background yolunu izleyin. Şimdi yeni bir DWORD değeri oluşturun ve değere OEMBackground adını verin. Değere çift tıklayın ve 1 yazıp Tamam'a tıklayın.

Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda yeni giriş ekranınız hazır olacaktır. Eski oturum açma ekranınıza dönmek isterseniz, az önce oluşturduğunuz kayıt defteri değerini 0 olarak değiştirin; ardından yedeklediğiniz .dll dosyalarını tekrar orijinal konumlarına yerleştirin.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Ben Windows 7'den memnunum gerek yok bence

sadece şu yukarıda ki mavi ekran için kayıt defteri ayarlarıyla bi ton oynama yapmak? beyin bedava......

hiçte güzel değil win makyajı pişman oldum uyguladığıma .

Ne gerek var.Kullanmak isteyen windows 8 e geçer.Windows 7 böyle iyi. ;)

Orjinal her zaman iyidir ;)

Windows 7 in - Windows 8 out

Windows 8 giriş ekranı daha eski gibi duruyor

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir