Windows 7 ön-yüklü PC'lere yeni haber

Microsoft'un sitesinde yaptığı bu Win 7 değişikliği kafa karıştırdı. Şimdiyse sayfa yine değişti!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 7 ön-yüklü PC'ler için tarih belli değil

Microsoft, bu hafta sonu Windows ürünleriyle ilgili sayfasında yaptığı değişiklikle Windows 7'nin satış süresinin dolduğunu bizlere göstermişti. Buna göre Windows 7'nin satışı 30 Ekim'de tamamlanmıştı, Windows 7 ön-yüklü gelen PC'ler için son tarih ise 30 Ekim 2014 olacaktı.

Ancak sözkonusu sayfada yeni yapılan bir değişiklik sonrasında tarihler, "belirlenecek" ibaresiyle yer değiştirmiş bulunuyor. Bir Microsoft yetkilisi ise yaptığı açıklamada Windows 7'nin perakende satışlarının gerçekten bittiğini, ancak PC OEM'lerinin Windows 7'li PC satışları için son tarihin henüz belli olmadığını söyledi.

Windows 7, Net Applications rakamlarına göre en çok kullanılan işletim sistemi olmaya devam ediyor. Destek süresi Nisan'da bitecek olan Windows XP'li şirketlerin önemli bir bölümü, Windows 8 yerine Windows 7'ye geçmeyi düşünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

ne olacak genie key tarzında onlara toplu windows 7 satışlar yapılacak yada onlara göre windows 8 optimize edilecek ama microsoft kalkıp da onlara windows 8' i optimize etmeyip birkaç şirketle anlaşıp onlara (b)indirimli cihaz satacak

MS para için istikrarsız davranıyor, demek oluyor ki xp hala desteklenebilir.

Bence Microsoft kendini parçalamalı ve ortaya çıkan her şirket kendi rotası ile yoluna devam etmelidir. Böylece büyümenin doğası gereği doğuracağı sorunlardan kurtulunacaktır. Bu şekilde büyüme ortaya çıkan yeni ve küçük şirketler tarafından üstlenilir. Büyümenin kesintisiz devamı sağlanır. Bu benim büyük şirketler için geliştirdiğim bir teoridir... <Cleverman>

@cleverman Sen buralarda çürüyosun bu zekayla...

@cleverman 98 senesinde amerika mahkemesi bu dediğinizi hatta fazlasını da yapacaktı (ilk önce devlet baya microsoft`u kapatmak için bir karar vermeye yöneldi sonradan parçalara bölme yönüne döndüler, eğer doğru hatırlıyorsam; devlet microsoft`u 6 parçaya bölecekti), ama bir el o mahkmeye uzandı mahkemeyi saçma bir şekilde bitirdi, o dönemi takip edenler bill gates`in baya ama baya bir berbat şekilde başının belada olduğunu hatırlayacaktır, bill gates`in hayatta baş edemeyeci rakipleri bir anda susturan o eller o mahkemeyi de susturdu.

Klever, harbi haci bencede sen curuyorsun buralarda abd ye filan gitsen. Burda salak salak konusan biri daha eksilmis olurdu ha?

Windows 8 çöp ve bunu herkes gördü... 7 ondan satıyor... yakında Windows dışında seçenekleri değerlendirenler çoğalacak...

@grezimonk Aeroyu ve metrosuz bir başlatma ekranını tekrar geri getirirlerse 8.2 tekrar şahlanır aga

@17 Ara 2013 16:56 o imkansız aero'yu yapmayı bilen elemanı kovmuşlar ondan aero yokmuş... ms battı... :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost