Windows 7: RC sürümünün tarihi belli oldu mu?

Win 7 RC dedikoduları artıyor: Nihai sürüm adayı ne zaman gelecek, kimler deneyebilecek?

  • Halil Mollaoğlu
Windows 7: RC sürüm 10 Nisan'da gelebilir
< B>Windows 7 RC: 10 Nisanda yayımlanabilir.

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 7'nin çıkış tarihi hakkındaki dedikodular artmaya devam ediyor. Şu sıralar gündemde işletim sisteminin Release Candidate sürümünün, yani nihai sürüm adayının çıkış tarihi var. Bazı dedikodulara göre RC 10 Nisan'da yayınlanabilir.

Microsoft'a yakınlığıyla bilinen Neowin'in ismini vermek istemeyen bir Microsoft kaynağından öğrendiğine göre final sürüm adayının (RC) firma içi test süreci çoktan başladı. Önümüzdeki haftalarda büyük bir sorun çıkmadığı sürece bu tarihe sadık kalınacağı düşünülüyor.

Windows yöneticisi Steven Sinofsky yaptığı bir açıklamada halka açılan beta sürümden (Build 7000) bu yana kullanıcılardan 500.000'den fazla iyileştirme önerisi alındığını belirtti. Hangilerinin final sürüm adayına uyarlanacağı ise henüz belli değil.

Yine Sinofsky'nin açıklamasına göre Windows 7'nin ilk ve tek RC sürümü sadece Technet ve MSDN abonelerine değil, tüm halka sunulacak ve isteyen herkes indirebilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

iyi iyi bizede indirilme imkanı tanıması iyi olmuş microsoftun iyi iyi

Hemen indircem çıkar çıkmaz ... Merakla bekliyorum .

bunları directx 9 ekran kartı olan kullanabilecekmi DX10 mu almak lazım

MS erteleme uzmanı oldu. Son bir kaç yıldır ne çıkaracaksa erteleyerek çıkartıyor. Bu da ertelenecektir :)

Harika. İşte microsoft farkı. Çıktığı gün indirecem. Resmi olarak çıktığı zamanda Vatan'dan orijinalini alacağım. Şu an betası PC'mde yüklü. XP'den soğuttu beni. Denemeyenler mutlaka denesinler. Çok şey kaçırıyorlar.

ubuuntu kubuntu ve Xubuntu harika bunlar edubuntu var okul ıcın

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
bunları directx 9 ekran kartı olan kullanabilecekmi DX10 mu almak lazım
23 Şubat 2009 Pazartesi, 00:52

Aero sadece directx 10'la çalışır ,aero effekti olmadan win7'den keyif alınır mı orasını bilemem çünkü benim kartım directx10 uyumlu .

Aero directx 9'da çalışıyor.Öyle değilse eyer benim bilgisayar şu an bana kıyak geçiyor demektir.(vista ultimate 32bit işletim sistemi, ekrankartı asus 1600x pro directx 9 destekli).Bu destek windows 7' de devam edecektir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play