Windows 7 renkleniyor, özel temalar yolda!

Windows 7 daha da renkelenecek. Microsoft Windows 7 için tema yapma imkanı sunuyor! İşte temalar...

  • Ali Güngör
Windows 7 masaüstü temalarla özelleşiyor
Sponsorlar da yapacak, Microsoft da

Microsoft, Windows 7'yi reklamcılardan gelen masaüstü temalarına açtı.

Ducati, Infiniti, Porsche, Coca-Cola, Pepsi, ve Twentieth Century Fox gelecek ekime kadar bir pilot program altında toplandı. Bütün bu markalar kendi tarzlarını yansıttıkları Windows 7 temalerını kullanıcılar için indirmeye açacaklar.

Microsoft, Windows 7 için kendi ürünleri olan Xbox Gears of War, Zune ve Bing için de kendi masaüstü temalarını hazırlayacak. gelecekte popüler bilgisayar oyunları için bu temalar yaygın bir şekilde bulunabilir olacak.

Microsoft bu temaların sağlam bir sponsorluk fırsatı sunacağını ve Windows 7 pencere kenarlarına, seslere, Gadget'lara ve Internet Explorer 8 eklentilerine uzanma imkanı tanıyacağını belirtiyor. IE 8 eklentileri reklam verenlerin kendi sayfalarına da bağlantı içerebilecek.

Microsoft'un bedavaları artıyor

Windows 7 için yeni temalar yolda

Reklama ağırlık veren Microsoft, MSN ve Windows Live üzerinde de reklam alanları açıyor. Windows temalarının kullanıcıların kendi kişiselleştirme seçeneği olarak geniş masaüstü tarzları sunacağını belirtti. Eskiden korsan olarak hayranlar tarafından hazırlanan temalar artık Windows 7'nin standart bir özelliği haline gelecek.

Microsoft bu fikri ilk olarak bundan birkaç yıl önce değerlendirdiklerini belirtiyor. Bu yeni reklam anlayışının bir örneği de geçtiğimiz ay duyurulan Office 2010 Starter Edition olduğunu belirtti. İşlevleri kısıtlanmış bu ofis yazılımı Windows 7 kurulu PC'lerin sahiplerine temel özellikleri kullanma imkanı verecek.

Microsoft'un ücretli ürünleri devam ederken reklamla gelir sağlayan ücretsiz sürümler de sağlaması, ücretsiz temalar üzerinde çalışması , Google'ın reklam sponsorluğunda sunulan ücretsiz alternatifleriyle rekabette, Microsoft'un elinde önemli bir karşı koz oluyor.

Microsoft'un tema çalışmalarına bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Umarım sadece duvarkağıdı ve pencere kenarının rengini değiştirmek için program yapmıyorlardır.

şu bedava Office olayı bir gerçekleşse çok iyi olacak ve böylece korsan sürümlerine ihtiyaç daha da azalacak.

teşekkürler Microsoft

Büyük bir ihtimal öyle renk ve duvar kağıdı biz visual style istiyoruz renk ve duvar kağıdı değil...

Renkleri ve duvar kağıtlarını biz de yapıyoruz. İstediğimiz bu değil ki!

zaten gereken word exel birde power point diğer özellikleri lazım değilki hatta power pointte olmasa olur eventwiewer ile o sıkıntıda atlatılabiliyor.

explorer.exe'ye shell.dll'e her hangi bir etkisi olmadıktan sonra ufak tefek renk oyunlarıyla tema mı yapılır Allah aşkına? bazı temaları indirdim denedim, çerçeve rengini ve arkaplanı değiştiriyor sadece. neticede olmamış...

Emre G yazmış:
Renkleri ve duvar kağıtlarını biz de yapıyoruz. İstediğimiz bu değil ki!

evet onları bızde yapıyoruz , mesela windows a mac görünümü kazandıran türden temalar istiyoruz !!!!!!!!!!

eğer sadece pencere kenarlığı rengi ve 3 tane duvar kağıdından tema yapacaklarsa dalga geçer gibi hiç yapmasınlar daha iyi.

yahu adamların istediği reklam yapmak siz hala nerde bizim temamız diyorsunuz

ya aslına bakarsanız WİN7 iyi güzelde cok hosuma gidiyor kullanımı cok kolay vede hızlı işde birde WİNDOWS XP de kullandıgımız programları WİNDOWS 7'de de kullanabilseydik çok çok iyi olurdu ama o imkanı vermiyor cogu programları desteklemiyor inş. ona gorede bir önlem alırlarsa tam %100 puan alır bence

Arkadasım win7 geriye dönük uyumlulukta çok iyi herşey çalışıyor. zayen xp mode var. yani herşey çalışıyor !!!!

'' ya aslına bakarsanız WİN7 iyi güzelde cok hosuma gidiyor kullanımı cok kolay vede hızlı işde birde WİNDOWS XP de kullandıgımız programları WİNDOWS 7'de de kullanabilseydik çok çok iyi olurdu ama o imkanı vermiyor cogu programları desteklemiyor inş. ona gorede bir önlem alırlarsa tam %100 puan alır bence ''

Sen de yorum yaz