Windows 7 RTM sürümü hazır!

Bu haber ilk kez burada: Son imza atıldı; Windows 7 RTM sürümü resmi olarak tamamlandı...

Windows 7 RTM sürümü hazır!
Ve her şey hazır...

Microsoft, dün yaptığı açıklamada Windows 7 RTM sürümü için dağıtım tarihlerini açıklamıştı. Buradaki haberimizde bulabileceğiniz açıklamada ilgi çekici bir detay vardı: "OEM üreticiler, RTM sürümü ilk alacak grup olacak; yayınlandıktan 2 gün sonra Windows 7 RTM ellerinde olacak." Yani açıklanan aslında dağıtım tarihleriydi, son imzanınne zaman atılacağı ve RTM'in ne zaman hazır olacağı henüz resmi olarak duyurulmamıştı.

Ama hiç birimiz bu kadar hızlı bir gelişmeyi beklemiyorduk: Steve Ballmer, Atlanta'daki Microsoft Global Exchange toplantısında Windows 7 RTM'in hazır olduğunu duyurdu. Bu toplantı aslında Microsoft içerisinde gerçekleştirilen kapalı bir toplantı. Ancak eş zamanlı olarak, WindowsTeamBlog'da da aynı gelişme resmi olarak yayınlandı: Windows 7 RTM hazır...

Açıklama ile birlikte, 7600.16385.090713-1255 build numarasının Windows 7 RTM sürümünün resmi build numarası olduğu da kesinleşmiş oldu. Şimdi gözler OEM üreticilerine çevrilmiş durumda. İlk açıklamada, OEM üreticilerinin, RTM'e duyurudan 2 gün sonra ulaşabileceği açıklanmıştı. Bakalım Microsoft sözünde duracak mı?

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

ohbe nihayet iki gün sonra elimde desene .peki multilanguge ve tükçe destegi olcakmı biri söylesin teşekkürler.

tebrikler chiponline bu haber ilk sizde hayırlısı olsun

rtm sürümünü 3 gündür kullanıyorum, birincisi çok hızlı, ikincisi ne yüklerseniz yükleyin, windows 7 uyumluluğu aramıyor, direk çalışıyor her program(driverlar dahil) ..çakmıyor, mavi ekran yok (henüz) ..şu ana kadar yapılmış en iyi windows ..

hadi hayırlısı.

Demek ki torentlerde dolaşan RTM ler doğruymuş.Bir çok kişi fake olabilir diyordu.Çoğu kişi indirdi zaten oem üreticilerinden daha önce deneme şansı buldular.

sabırsızlıkla bekliyorum bakalımgüzel olucak...??win7

Bu ne hız. Baya paraya ihtiyaçları var anlaşılan.

http://www.mydigitallife.info/2009/07/23/windows-7-rtm-iso-and-product-key-available-for-oem-on-july-24-and-msdn-technet-download-on-august-6-2009/

Türkçe ne zaman çıkacak görebilirsiniz.

ohbe nihayet iki gün sonra elimde desene .peki multilanguge ve tükçe destegi olcakmı biri söylesin teşekkürler.
Bugün 02:37

---------------------------------
Arkadaş OEM üreticimisin sen? Eğer öyleyse iki gün sonra alırsın. Ama normal kullanıcıysan boşuna heveslenme. O zaman win7'nin piyasaya çıkış tarihini bekleyip satın alman gerekecek.

rapide düşsün de kurayım bıktım 7264'ün ağ sorunu çıkarmasından

Torrente düşen RTM Final mi yani?
7600.16385.090713-1255_x86fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULFRER_EN_DVD.iso
SIZE: 2,501,892,096 byte

hehe 16 sından beri final kullanıyorum sağolsun çinliler :) ve abd karşıtı ülkeler...

beyler bu dili nasıl ingilizce yapabılırz tavsiyesi n olam varmı?

Torrent'lerden oradan buradan indirdiğiniz şeylere nasıl güvenip de kuruyorsunuz anlamıyorum, virüs veya trojan yerleştirmese bile bazı kritik dosyaları modifiye edebilecek bir dolu insan var torrent sitelerinde, yani trojan embedded bi işletim sisteminiz olmasın ha dikkat edin ;)

Eğer öyleyse iki gün sonra alırsın. Ama normal kullanıcıysan boşuna heveslenme. O zaman win7'nin piyasaya çıkış tarihini bekleyip satın alman gerekecek.
-----------------------
normal kullanıcı değil warez kullanıcıyım :)

oemcilerimiz ha gayret!!

bu sürümü de sızdırıverin :D

zaten sızmış olan sürüm bu xD

oemcilerimiz ha gayret!!

bu sürümü de sızdırıverin :D
---------------------------------------------------
çoktan sızdırdılar zaten.

özellikleri vista ya fazlasıyla benzeyen işletim sistemi windows 7..yeni bir işletim sistemi demek dahi zor.

RTM 10 temmuzun RTM 13 temmuz sürümünden zerre farkı yok.. hoş RC sürümünden bu yana ciddi anlamda değişiklik yok ya orası ayrı mevzu. özellik 7200 lü sürümlerde, betadan bu yana süre gelen win7 walpaper değişmiş bir kaç iyileştirme dışında kayda eğer birşey yok..

esasında, gerçekten RTM 10 temmuz iken neden ertelendi. dahası 13 temmuz sürümü olan RTM, neden final RTM söyletisine rağmen beklenildi daha sonra bu dendi.. bu son iki RTM arasında ki fark aktivasyon farkı.. şöyleki 10 temmuza kadar RTMlere eski keyler bir şekilde yediriliyordu tokins.dat dosyası üzerinden.. şimdi son RTM de sıkıntı var. keyler işe yaramıyor dahası net olmadan aktive gerçekleşmiyor. microsoft sanki ufak bir hile yapmış gibi..

eski tokins.DAt dosyası kullanıldıgında bu kez sağ alta evaluation copy yazısı beliyor.. microsoft RTM sürümündeki bu çalımı herhalde pkeyconfig digital imza üzerinde yapmış gibi.. bekleyip göreceğiz nasıl bir sistem geliştirecekler..tabiki warezciler..

dürüst olursam windows 7 gibi bir işletim sistemi orjinal alınmayı hak eden bir sistem. gerçekten 300 doları dibine kadar hak eden bir sistem. RC uzun süre kullandıktan sonra alsam diye düşünmüyor değilim.. ufak bir tüyo..

microsoft sanki bir straji izliyor. söyleki çekirdek her 5 yılda bir ciddi anlamda revizyondan geçiyor. ilk ürün genelde darbe yiyor ardından gelen tekrar elden geçmiş karnel tutuluyor. 95 ten sonra 4.0 çekirdeği biraz sıkıntılarla kendisini kabul ettirdi. lakin 5.0(windows 2000) son kullanıcıda rağbet görmedi lakin 5.1 (windows XP) elden geçen sistem çok rağbet gördü.. 5 yıl sonra gelen 6.0 (vista) durum değişmedi. şimdi 6.1 (windows 7) tutulacak gibi...

o sebeble 6 yılda bir işletim sistemine para verilir gibi. her çıkan sistemi almak yerine değişen karnelde sonra revize karneli almak en mantıklısı..

özellikleri vista ya fazlasıyla benzeyen işletim sistemi windows 7..yeni bir işletim sistemi demek dahi zor.
-----------------------------------------------------
Görünüme göre değerlendirme yapanlara göre işletim sistemi demesi zor olabilir ama performans,stabillite vb. unsurları değerlendirildiğinde vista ile karşılaştırıldığında gözle görülür şekilde daha iyi olduğu anlaşılıyor.Ayrıca bu tarz mantıkla Xp'e de işletim sistemi denemez sonuçta windows 2000den türemiş bir işletim sistemi Xp NT 5.1 Win7 NT 6.1

Win 7 xp nin performansı ve vistanın sık görünüsü(vistadan daha sık)
Torrent de var:D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir