Windows 7 RTM terihleri: Resmi açıklama geldi

Yılan hikayesine dönen Win 7 RTM ile ilgili resmi açıklama geldi: Kesin tarihler burada...

Windows 7 RTM terihleri: Resmi açıklama geldi
Windows 7 RTM sürümü Ağustos ayında dağıtılmaya başlanıyor.

Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 7'nin RTM sürümünün detaylarını resmi olarak açıkladı. Yapılan açıklamaya göre RTM sürümü önümüzdeki ay içerisinde farklı kullanıcı gruplarına, farklı tarihlerde dağıtılacak. Yazılım ve donanım satıcıları 6 Ağustos'ta RTM sürümünü Microsoft Connect veya MSDN üzerinden indirebilecekler. Microsoft'un iş ortakları ise 16 Ağustos'tan itibaren Microsoft Partner Network üzerinden RTM'i indirip kullanmaya başlayabilecekler. Microsoft Action Pack üyeleri için açıklanan tarih ise 23 Ağustos.

Asıl ilginç açıklama ise OEM üreticiler konusunda... OEM üreticiler, RTM sürümü ilk alacak grup olacak; son imza atıldıktan 2 gün sonra Windows 7 RTM ellerinde olacak. Yayınlanma tarihi bilmecesi işte bu noktada devam ediyor: Verilen tarihler dağıtım tarihleri; ama yayınlanma tarihi henüz tam olarak belli değil.

Microsoft'un kurumsal müşterileri için açıklanan tarih ise 7 Ağustos. TechNet üyeleri ise bir gün öncesinde, yani 6 Ağustos'ta yeni işletim sistemine sahip olabilecekler. Aynı tarih Windows 7 Beta kullanıcıları için de geçerli olacak.

Fakat bu tarihlerin tümü Windows 7 RTM'in İngilizce sürümü için geçerli. Diğer diller için kullanıcıların 1 Eylül'e kadar beklemeleri gerekecek.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

cok güzel cok hızlı

rtm torrentde var, serial istemeden 30 gün deneyebilirsiniz.. Aeropeek süper olmuş, çok hızlı.. Vistadan ders almış adamlar galiba..

oda ertelenir merak etmeyin.bu arada rtm mıltilanguge olarak çıkacaktı damişlerdi noldu ingilizce çıkiiii.

hani temmuzun ikinci yarısında çıkcaktı .hep erteleme hep erteleme.... puuff..

çorba gibi etmişler yaw . neyse geç olsun güzel olsun bizim olsun windows 7 kim ne deserse desin bomba gibi geliyor..

BEN EMIN DEGILDIM O KADAR KIMSE XPDEN VAZGECMEZ DİYORDUM TAKİ KENDI BILGISAYARIMA KURANA KADAR BENCE XP BUYUK BIR DARBE ALDI

Resmi aciklama gunu 24'u yani yarin.

vallahi ben hepsini yukledim ama hiç birdeyişiklik yok aynın win7 rtm 7600 çince onudakullandım ve türkçeleştirdim ama bideyişiklik yok
sanırım hepsi aynın ama değerleme kopyası yok ekranın sağın da iyi oldu bu

bana rtm linki gönderileli 1 hafta oldu nerdeyse

RTM'nin açılımını bilen var mı?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir