Windows 7 satışta: Peki ama nasıl sızıyor?

Windows 7 açık artırma sitelerinden sonra dükkanlarda da satışa sunuldu; ama MS'in bundan haberi yok

  • Ali Güngör
Windows 7 yine sızdı, yine satıldı ama bu sefer...
Bu sefer okulda

Yeni sisteme geçmek için Windows 7'nin çıkışını beklemekten usanan ve yasal işletim sistemi kullanmak isteyenler, Windows 7'nin sızan yasal kopyalarını satın alıyor.

Öyle görünüyor ki en büyük markaların en önemli ürünleri bile, çeşitli şekillerde resmi çıkış tarihinden önce piyasaya sızıyor. Windows 7'den önce Mac OS X 10.6 Snow Leopard'ın da başına ilginç bir olay gelmişti. Apple yeni MacOS'u yanlışlıkla dağıttı mı? Haberimizde bu olayın detaylarını bulabilirsiniz.

Daha önce eBay üzerinde satılan Windows 7'lerden bahsetmiştik. Şimdi satılan Windows 7 sürümleri ise İngiltere'deki bir kolejin
kitapçısında
satışa sunuldu. Perakende kutusu içerisinde olmamasına karşın, yasal bir Windows 7 sürümü olduğu görülebiliyor. Bu olayı haber veren kolej öğrencisine göre de başarıyla kuruluyor.

Windows 7'ler genellikle eğitim kurumları ve iş yerlerinden sızıyor. Ancak Microsoft'un dağıttığı parti paketlerinden de, satılan imzalı Windows 7 sürümleri oluyor.

Bu partilerden birinden en son görüntüleri galerimizde bulabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Nasil siziyor? Ben Amerikada okuyan bir universite ogrencisiyim windows 7 ,2 hafta kadar once elime ulasti. Universite uzerinden program gelistirme alliance i diye bir sey var. Buyuk ihtimalle oradan sizmistir.

sızsın iyidir.

iki ayı aşkın süredir hatta belki üç aydır elimin altında... :p
çinliler sağoldun... :d

msdn alliance sadece Amerikada değil tüm ülkelerdeki üniversitelerde de var. Ben şu an msdn alliance sayesinde ücretsiz orjinal win7 pro'yu kullanıyorum. Sızma olayına gelince, win7 resmen piyasaya çıkmış olmasa bile ürün lisanslı satıldığı için ms'in kaybı yok.Şirket deposuna gelen ürünlerin lisansını erken satışa çıkarmıştır. Gerçi xpden desteğini çekmek isteyen ms'in win7'nin korsan dağılmasına da fazla ses çıkarcağını düşünüyorum.

MSDN ve benzeri Microsoft aboneleri de çoktandır kullanıyor zaten, onlardan da büyük çaplı sızmalar var. Sızıntı demişken, varsın fakirler de nasiplensin bu sızmalardan. Microsoft ev kullanıcılarına şu Windows'u 50 Lira'ya satsın, bakın korsanına tenezzül eden sayısı nasıl azalır.

msdn alliance en buyuk bayram, bu arada tek amerikada var demedim:) yanlis anlasilmasin
donem bitene kadar full indirmem lazim...

sızması iyidir.Sistem hatalarını bulmaları açısından..Sayın microsoft ev kullanıcılarını düşünüp fiyatları indirse kimse korsan kullanmaz.

vardır vardır olmaz mı hiç her türlü yol vardır bu teknoloji işinde

Sen de yorum yaz