Windows 7 sistem onarma diski oluşturun!

Windows 7 kurulum DVD'niz yoksa, bir sorunda imdadınıza yetişecek bu diski mutlaka hazırlayın!

Bilgisayarınızı açmadığınızda herhangi bir sebep olmaksızın Windows'un açılmadığı olmuştur. Hiç de hoş olmayan bu durum, bazen saatlerce uğraşın habercisi olabilir.

Buna yönelik basit ve genel bir çözüm var. Bir Windows 7 yükleme DVD'si sayesinde Onarma seçeneğini kullanabilir, bilgisayarınızı tekrar çalışır bir hale getirebilirsiniz. Ancak bir yükleme DVD'niz yoksa ve bilgisayarınız Windows yüklü olarak geldiyse, felaket gelmeden önce hazırlanmanız gerekiyor.

Bu makalemizde bir Windows 7 sistem onarma diski oluşturmanıza yardımcı olacağız. Bu diski önyükleme yapmayan bir PC'de kullanabilir ve her şey yolunda giderse yaklaşık 10 dakika içinde onu tekrar çalışan bir hale getirebilirsiniz.

Bu arada diğer bir çözümün sürücünüzün yedeğini almak olduğunu kısaca belirtelim. Bunu Macrium Reflect'in 30 günlük ücretsiz sürümündeki Clone işlevi ile yapabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bilgisayar başlarken f8 e basın ordan zaten buraya ulaşılabiliyor sadece başlangıç onarma yarım saat bekledim yinede pek bir halta yaramadı sistem geri yükleme çalışıyor

Windows cdsi ilede yapılıyor illa kurtarma diskine gerek yok, hatta cdsi bile olmasa başlangıç onarma var

Windows cdsi ilede yapılıyor illa kurtarma diskine gerek yok, hatta cdsi bile olmasa başlangıç onarma var
________________________________________

windows cd si olmayanlar ne yapacak . mühendisler belliki boşuna koymamışlar bu seçeneği. başlangıç onarmayla her iş olmuyor.

güzel bir yazı olmuş. ama pc üreticim orjinal windows 7 verdiği için buna gerek kalmadı.

işe yarar bir bilgi olur diye paylaşıyorum bende win8RP yüklü ve dual boot yapıyım derken ön yükleme bölümünü sildim win8RP'in. malesef arkadaşlar win8RP de etkin olmayan bir takım özelliklerden birisi işte fabrika ayarlarına geri döndürme gibi olmak üzre en önemli eksiği ise onar özelliğinin olmaması. yani win8RP kurduğunuz vakit DVDden onarma yapamıyorsunuz. fakat korkudan denediğim birçok yöntemden 5cisi olarak win7 ultimate dvdSini takarak onarım yapmak oldu :D inanın win7'nin önyüklemesi ile win8'in ki tamamen uyumlu ;) yani sistem kurtarıcam diyen olursa win8 üzerinde bunu win8dvd si ile değil win7 dvd si ile yapın tabi bu şuan sadece CP ve RP sürümleriiçin geçerli windows8'in. umarım microsoft saçmalık yapmadaz ve bunu düzeltir :)

Asus Windows 7 AI Recovery Burner , does not exist hatası veriyor ve dolayısıyla recovery yapılamıyor. Bunun için ne yapmalı ?

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir