Windows 7 SP1: Kötü haber!

Windows 7 SP1 Beta'nın yayınlanması sizi de heyecanlandırdı mı? Bu haber sizi biraz üzecek...

  • Ali Güngör
Windows 7 SP1 ne zaman çıkacak?
Beta sürecinin daha vakti var

Windows 7 Service Pack 1'in halka açık betasının yayınlanması bu hafta heyecan yarattı.

Windows Server 2008 R2 ile birlikte SP1 betasına kavuşan Windows 7 hali hazırda oldukça istikrarlı ve sorunsuz bir işletim sistemi. Ancak beta sürecinden sonra esas ve tamamlanmış SP1'in yakın zamanda hazır olmayacağı ortaya çıktı.

Microsoft'tan Brandon LeBlanc'a göre Windows 7 SP1 ancak 2011'in ilk yarısında resmi kanallardan sunulabilecek. Blanc, bu durumun pek de önemli olmadığını, Windows 7 SP'in sadece Windows Update üzerinde yer alan basit yamaların bir derlemesinden ve bazı ek ufak düzeltmelerin bir araya getirilmesinden ibaret olduğunu belirtiyor.

Yine LeBlanc'ın açıklamasına göre Windows 7 şimdiden işletim sistemi piyasasının yüzde 14'üne yayılmış durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Hiç üzülmedim Xp Sp3 e devam

bence sp1 ufak ufak çıkan hatalar için önlem niteliği taşımalı. 4 5 aydan sonra ufak ve önemsizde olsa hatalar çıkıyor.

aman aman... üzüldüğümüz şey böyle olsun da gerisi önemli değil...!!!
apple gibi güvenlik zafiyeti geçirmesin de... hiç problem değil...

ben orjinal Win 7 Home Pre. ile çok mutluyum...
istikrar, stabilite, serilik, problemsizlik, özgürlik... işte bu...

hele üstüne Truespace gibi 3D bir yazılımı beleş olarak kulanıcılarına sunan başka hangi firma var ki... bu yazılım 3D Max kadar iyi ve hatta bazı konularda da, ondan çoook daha iyi...

caligari.com' da bu yazılımın tüm öğretim videoları ve programın indirme linkleri mevcut... tek kelimeyle muhteşem...

teşekkürler Microsoft...

windows updateden update ettiğim en fazla 100-150 mb dosya.
service paketi ise 1.2 gb lık dosya

windows update derlemesi ve birkaç basit yamaysa 10 katı boyuta nasıl çıkardınız anlamadım ki...

Dünyanın%70i xp kullanıyor Windows7 xp olabilmesi için yıllar yıllar geçmesi lazım.

Windows 7 burada yazildigi gibi o kada da sorunsuz değil. 6- 7 aydir kullanıyorum. 3-4 kere mavi ekran gordum, mavi ekran sonrasi otomatik restart atiyor. XP SP2 senelerce kullandim, bir kere bile mavi ekran gormemistim.

yanlız bazıları bilip bilmeden 100 mb.'lık şey nasıl 1.2 GB olmuş diyor da kasım ayında windows 7 yüklemiştim RT sürümünü o zaman bir çok driverın yanı sıra aşırı bir ağırlık söz konusuydu. 1 hafta önce orjinal Windows 7 ultimate satın aldım ve bilgisayarımda ki performansı anlatmam imkansız. Gidip internetten hack yoluyla sistem dosyalarına zarar verilmiş Windows 7 kullanırsanız şikayet edersiniz. Ayrıca ben bilgisayarıma Windows 7 yükledikten sonra yaklaşık 20 dakikada temel programlarımı yükledim, disktteki boyut 8.5-9 GB civarı birşeydi. Güncelleştirmeleri açtım ve program, müzik ve oyun gibi downloadlarda bulunmadım 2 gün sonra Windows 7 kurulu olduğu yerel diskimin boyutu 11 GB civarı birşey olmuştu.

Bilmeyenlere ve yanlış bilgiyle bilgilenenler için tarafsız bakış açısıyla bir yorumdur. ( Windows 7'ye alternatif istiyorsanız Pardus 2009'un geçenlerde çıkan yeni sürümünü önerebilirim gerçekten muhteşem bir işletim sistemi )

xp hala mesih (mecazi anlamada) konumunda kimilerine göre.Microsoft sadece windows 7'de vista kullanıcılarına attıgı kazıgı telafi etmeye çalıştı o kadar bence telafi edemedi.Win 7 sp2 çare olacaktır diye düşünüyorum. birde dx 11 denilen zırvalıga tesellation denilen bir şey getirdi en baba grafik kartları çift ekran kartı kurulumunda bile kayış atıyo.Gpu üreticisi olan nvidia ve ati -amd acilen bu tesellatiıon denilen zırvalıga çözüm bulmalı.Çünkü şu anda hd 5770 yukarısı ve aşagısı hiçbir ekran kartına para yatırmaya değmez.

Windows seven'ın yükselişi.Coming soon 2012 :)

Bilgisiz insanların yorumlarını okumak beni çok üzüyor. Kendi cehaletlerine üzüldüğüm gibi, araştırmak/öğrenmek için buraya gelen insanları da yanıltıyor olmalarına bir o kadar üzülüyorum. Bilgi paylaşımı paylaşılan bilginin doğruluğu kadar muhteşemdir unutmayınız.

Senelerdir xp kullanıp mavi ekran görmediğini iddia eden arkadaşım; ya berbat bir hafızan var ya da evrendeki en şanslı canlısın.

7-8 yıllık bir işletim sistemi olan xp kendi zamanında insanların en kolay pc kullanmasını sağladı,hala da sağlamaya devam ediyor.. basit bir cd ile çocukların bile format atabileceği bir sistem haline gelmesinden tutun, pencerelerin kullanımı,harici donanımların kolayca tanınıp kullanılmasına kadar win98 i ezip geçmesi bizim için doğal bir sonuç idi.. çünkü xp win98 e göre yeni teknoloji idi.. ben açıkçası win7 nin xp ye göre yeni teknoloji olduğunu düşünmüyorum..öyle olması için örneğin nasıl ki xp ile ntfs dosya sistemi ile hızlı ve çok boyutlu kavramına geçildiyse win7de de bu veya buna benzer öenmli bir geçiş olmalıydı... bana göre şu anda win7 , microsoft un xp yi modifiye etmiş halidir..

eğer ki orjinal windows 7 alırsanız hişç başınız ağrımaz ve virüs derdinden updateleri yükledikten sonra sorun olmadan kullanırsınız..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play