Windows 7 SP1 'ölümcül hata'ya yol açtı!

Windows 7 SP1, bazı kullanıcıların başına fena halde dert oldu. İşte sorun ve korunmanın yolu...

Windows 7 SP1 'ölümcül hatalar'a yol açtı!
Sorunun kaynağı Microsoft tarafından araştırılıyor

Service Pack 1 paketini yükleyen bazı Windows 7 kullanıcıları, bilgisayarlarında meydana gelen 'ölümcül hatalar'dan şikayetçi.

Windows 7 SP1 geçtiğimiz ayın sonlarında yayınlandıktan itibaren birçok kullanıcı, paketi yüklemeyle ilgili sorunlardan yakınmıştı. Bir The Register okuruna göre "OEM makinenizde Windows Sunucu Güncelleme Hizmetleri'ni varsayılan ayarlar ile çalıştırıyorsanız SP1 size teklif ediliyor ve otomatik olarak yükleniyor. Bu ise makineyi çalışmaz hale getiriyor ve C00000034 ölümcül hatasına neden oluyor". Kullanıcı, aynı sorunun 15 bilgisayarda meydana geldiğini de belirtmiş.

Microsoft ise bu sorunu TechNet forumlarında onaylarken sorunun nedenini araştırdığını söylüyor. Microsoft sorunun kaynağını bulana dek Windows Sunucu Güncelleme Hizmetleri'ni (WSUS) kapatmanın tek çözüm olacağı söyleniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 30 Yorum

Ben yükledim tıkır tıkır çalışıyor sorun yok.

herhangi bir problem yok takır takır çalışıyor. yahu ne acaip insanlar var pc yi çocuk gibi karıştırıp bozuyolar ondan sonra ölümcül hata diye sallayıp duruyolar. ben daha mavi ekran hatasının ne olduğunu bile bilmiyorum ve pc yi aldğım 6 seneden beri böyle birşeyle karşılaşmadım.

İyikide bende sorun çıkmadı aman Allah korusun...

Galiba hatasız sürümü bugün yayınladılar.
http://www.microsoft.com/downloads/tr-tr/details.aspx?FamilyID=c3202ce6-4056-4059-8a1b-3a9b77cdfdda

Micro yakıştı mı bu sana şimdi.Durmak yok beyler açık kaynak'a devam.Kde'ye selam.

Ulan Microsoft bir iş yapıyorsun onu da eline yüzüne bulaştırıyorsun ya!
Neyseki XP kullanıyorum o yüzden kafam rahat ;)

Ben de SP1 yükleyinceye kadar akla karayı seçtim. Yüklüyor tam yeniden başlatıyorum paket yapılandırılıyor derken kilitlenip kalıyor bir daha Windows açılamıyor. DVD den sistemi tamir ile kurtarıyorum bir daha aynı yerde göçüyor ne problemmiş yaa. Güvenli kipte yüklemek zorunda kaldım.

Hayır, 15 bilgisayar değil daha birçok bilgisayar var da Microsoft uyduruyor.Aynı şey karşı komşunun bilgisayara da olmuş beni çağırdılar.Ben de tek çare olarak format atmak zorunda kaldım.

sp1 kurduğumdan beri makinede bir ağırlaşma hissediyorum. tabi psikolojik de olabilir bilemiyorum.

Ama suan kıyamet gibi güncelleme alınıyor, neden kapamıyolar?
MS İşin tadını kaçırdı, zaten MAC OS X'e eğilimim vardı, buda iyice kararımı vermeme sebep oldu.

benim sistemimi mnahvettim bütün sistemi formatlayıp tekrar kurmama neden oldu ve dosya ilişkilendirmeleride berbat etti

sP1 Sorunsuz çalışıyor

SP1'i yükledikten sonra makine biraz ağırlaştı windows başlangıcında açılan programları çok geç açılmaya başladı yüklediğime pişman oldum dün microsoft sitesinde 15.03.2011 tarihli yeni windows 7 service pack 1 dosyaları yayınlamış eski dosyaları silip yeni sp'leri indiriyorum şu anda.

bende öle bir hata olmadı :)) olana allah yardım etsin

format atıktan sonra direk sp1 kurun ben bir sorun yaşamadım ilginç orj olmayan win7 ler olamsın sorun çıkaran rc sinide betasınıda denedim bisorun olmamıştı sp1 le uraşacağınıza ms den sp1li win7 dvd si isteyin veya indirin md5 kontrolünü unutmayın.

mac os ta sanki kusursuz daha gün ışığından yararlanabilmek için kullanılan dht midir nedir onu beceremiyo
:-)

işte ispat
http://www.chip.com.tr/konu/iphone-ve-ios-yine-saat-sorunuyla-gundemde_25828.html

Büyütmeye gerek yok, yorumları okuyunca windows kullananlar sanki ilk defa bu tip problemlerle karşılaşıyor ve ilk defa format atacak sanırsınız. Linux işletim sistemlerinde kde iki de bir göçmüyor mu? yada mac'da açık, problem yok mu?

mac os ta sanki kusursuz daha gün ışığından yararlanabilmek için kullanılan dht midir nedir onu beceremiyo
:-)

işte ispat
http://www.chip.com.tr/konu/iphone-ve-ios-yine-saat-sorunuyla-gundemde_25828.html
--------------------------------------------------------------------
Önce Mac OS X ve iOS'u ayırt edin ondan sonra yorumlayın bence.

Ayrıca sorun Apple'dan değil operatörlerden kaynaklanıyor. HTC'lerin yazılımını Apple üretiyorsa bilemeyeceğim fakat kullandığım HD2 telefonda da aynı problem oldu ve çözemediler. Son olarak zar zor servisleri kapattımda öyle hallettim.

belliki bu hata onun yüklediği windows sürümünden kaynaklanıyor. adam internet cafe sahibi gibi korsan 15 pc ye aynı windowsu yüklerse hepsinin aynı hatayı vermiş olması yüksek. elindeki windows dvd bozulmuştur

bende yükledim bende hiç bi yan etki olmadı

Arkadaşlar PC de benimde Windows 7 Orjinal. SP1 ben onalymadığım halde kendi kendine bilgisayarı kapatırken yüklemeye başladı. Vede aynı hatayı açılışta bende de verdi. yabancı sitelerdeki bazı forumlarda okuduğum bir çözüm yolu ile şuanda bilgisayarım normal çalışıyor SP1 yüklü..

win 7 vistanın yamalı hali özellikle oyunlarda kesik kesik donmalara ve hatalara neden olabiliyor

Aynı hata bugün bana da oldu zor kurtardım

Ya bende de sorun oldu sp1, iki kere kurmayı denedim hata verdi, bilgisayarın açılışı simgesi ve hızı değişti, şeytan diyo bi daha para verme bu illete orjinal kullanın güncelleştirebilin diyorlar al sana orjinal kalitesi

ben bunu indirdim otomatik yeniden başlattım işletim sistemi açılmadı format attım

Benimki korsan ve hiç bi sorun yok şimdiye kadar:):)))

Kutulu ve OEM olan bilgisayarlarda hiç bir sorun olmamıştı. Düşük donanımlı bir bilgisayarda çıldırttı, kurulamaması bir yana, Windows'u sık sık göçerttiği için için hard disk ayarları da bozuldu ve hard diski defalarca formatlatmak zorunda bıraktı.

Windows Thin PC ise kurulum DVD'sinde baştan SP1 yüklü geliyor. Sanırım böyle debelenmektense, SP1 yüklü Thin PC kurmak daha mantıklı.

şansız bedeviyi çölde kutup ayısı öpmüş hikayesi...

alın size 7 kazığı işte VISTA farkı VISTA'da bunların hiç birisi olmadı...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir