Windows 7 ve 8.1, Windows 10 stilinde güncellenecek!

Microsoft, Windows 7 ve 8.1 için de, Windows 10'da uyguladığı yöntemi uygulayacağını açıkladı!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 7 ve 8.1, Windows 10 stili güncellenecek!

Microsoft, Windows 7 ve 8.1 için yayınladığı güncellemeleri Windows 10 stilinde yayınlamaya karar verdi. Bu, alıştığımız "Salı yamalarının" tarihe karışacağı ve tek pakette gelen aylık güncellemelerin devreye gireceği anlamına geliyor.

Ekim'de etkili olmaya başlayacak olan değişiklikle birlikte Windows 7 ve 8.1, aylık toplu güncelleştirmeler almaya başlayacak. Yani Kasım'a ait güncellemeler, Ekim'in onarımlarını içerecek. Bu değişiklik aynı zamanda istediğiniz onarımı seçip yükleme olanağının ortadan kalkacağı anlamına geliyor. Bununla birlikte önceki yamalara dayanan onarımların çalışmama olasılığı bulunmayacak (önceki yamalarda atlama olanağı sunulmadığı için).

Microsoft, bu değişikliğin amacının toplu güncelleştirme içerisine geçmiş yamaları eklemek olduğunu söylüyor. Yani ileride yayınlanacak güncellemeler, son büyük güncellemeden itibaren yayınlanacak olan tüm yamaları içerebilecek. Bu sayede işletim sistemini baştan yüklediğinizde, sadece büyük bir güncelleme yüklemeniz yeterli olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Şimdi ben 8.1 Home Single L. sürümünü kurarsam sadece en son çıkan güncelleme mi kurulacak,yoksa yine 150 tane zamazingo güncellemesi mi yüklenecek ?

mantıklı olanda bu zaten 7/24 güncelleme mi olur :))

Android de böyle güncelleniyor. (Nexus ve android one lar)

Güvenlik zaafiyetini arttırmak istemiyorsanız casus güncellemeler olarak geçen 2 Windows 7 güncellemesinden sonraki güncellemeleri yüklemenizi tavsiye etmem. Bundan sonraki güncellemelerin de içerisinde ne olduğunun detaylı olarak açıklanmadığını hatırlatmak isterim. Bu iş torba yasalara dönecek. Bir düşünün yıllardır yapılmayan ama herkesin söylediği bu toplu güncelleme yöntemi neden şimdi geliyor ?

Saçmalığın daniskası, tabi işi bilen herkes KB2976978 vb güncellemelerin hepsini kaldırdı. Microsoft bu kullanıcıların ne halt ettiğinden haberi olmuyor artık. Üstelik her gelen yeni güncellemeleri de didik didik etmeye başladı herkes, MS de kolayını buldu ve tek bir dosyada ne var ne yok iteleyecek.

Sen de yorum yaz