Windows 7 ve Kasım yamaları

Microsoft'un Kasım yamaları yolda. Kritik güncellemeler Windows 7'yi etkiliyor mu? Cevap burada...

  • Ali Güngör
Kasım yamaları yolda
Windows 7 henüz yeni bir yamaya ihtiyaç duymuyor

10 Kasım günü yayınlanacak olan kritik güncellemelerin hepsi Windows için. Bunların yanında 2 Office yaması ve Windows ile ilgili bir güvenlik güncellemesi var.

Microsoft yamalar çıkana kadar güvenlik açıklarıyla ilgili detayları açıklamıyor. Etkilenen yazılım paketlerinin detaylarına bakıldığında ise bu yamaların Windows 7'yi etkilemeyeceği görünüyor. Gelen yamalar Vista, XP ve Server 2003 işletim sistemlerindeki hatalar için.

Kasım güncellemelerinden önce, 13 bültende toplanan 34 güvenlik açığını gideren geniş çaplı güncelleme yapılmıştı. Bu geniş çaplı yama paketin bazı sorunları vardı. Microsoft 2 Kasım'da Internet Explorer'ı yeniden yamamak zorunda kaldı.

Yama uzmanı olan Lumension'dan Andrew Clarke, salı günü çıkacak olan bu yamaların çok önemli yamalar olduğunu ve hiçbirinin Windows 7'yi etkilemeyeceğini belirtti. Bununla birlikte bu yamaların Ekim yama paketinin hatalarını düzeltemeye yönelik olabileceğini söyledi. Bu yamalardan bazıları Live Communications Server 2005, Office Communications Server 2007, Windows Server Update Services ve Microsoft Office Access Runtime 2003'ü ilgilendiriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

artık bu habere mahalleye tepsi tepsi baklava ısmarlanır, MICROSOFT en sonunda en sağlam işletim sistemini yaptığını bir kere daha ispatlamış oldu...!!!

en kısa zamanda durumumu ayarlayıp WIN 7 ye geçmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

TEŞEKKÜRLER MICROSOFT VE BİZLERE BU HABERİ ULAŞTIRAN CHIP

Sen de yorum yaz