Windows 7 xpPhone'da!

xpPhone'da Windows XP var diye heyecanlananlar: Artık Windows 7 seçeneği de var!

  • Ali Güngör
Windows XP kaldırıyor, artık Windows 7 de var
Dokunmatik ekran Windows 7'nin dokunmatik özelliklerinden faydalanacak

Daha önce haberlerimize, gelişmelerle konu olan ve hakkında gün geçtikçe daha fazla detay açıklığa kavuşan; bir cep telefonundan çok cep bilgisayarı olan xpPhone yeni detaylarla şaşırtmayı başardı.

Ürün 4.3, 4.8 ve 7 inçlik dokunmatik ekran seçenekleriyle satışa sunulacak. Siparişte isteyenlerin 5 megapiksel kamera da taktırabileceği bu "cep telefonu" çift SIM kart yani çift hat özelliğine de sahip.

Ürün hakkında son ortaya çıkan detay ise, piyasaya çıktığında isteyenlerin Windows 7 yüklü olarak sipariş edebilecek olması.

Sadece Windows 7 mi? Hayır, işte diğer seçenekler.

Büyük görüntü için tıklayın

Ekran görüntüsünden de görülebileceği gibi, kişiye özel seçeneklerle pazarlanacak olan bu bilgisayar- cep telefonu 800 x 480 ve 1024 x 600 çözünürlükte LCD ekran seçeneklerine sahip. Ayrıca işletim sistemi listesi de geniş. Linux kurmaya niyetlenenler için Windows lisans masrafından kaçmak için bu cep telefonu MS-DOS seçeneğine de sahip.

Windows XP, Home, Professional ve daha hızlı çalışması için Windows XP Embedded seçeneklerinin yanında Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 7 de yer alıyor. Ancak hangi Windows 7 sürümü belirtilmiyor. Windows 7 Starter Edition olabileceği gibi, 1 Ghz üstü hızda AMD işlemcisiyle pekala daha yüksek bir Windows 7 sürümünü de kaldırabilir.

Bu cihazı bir cep tablet bilgisayarı olarak kullanmak isteyenler için 7 inçlik ekran mantıklı görünürken, kulağına götürüp de cep telefonu olarak rahat kullanmak isteyenler için 4.3 inç çok daha doğru bir seçim olacaktır. Ancak halen fiyatı belli değil.

Teknik özellikler

Windows XP kaldıracak donanım, Wİndows 7 için de yeterli

xpPhone'un özellikleri:
İşlemci: AMD Super Mobile CPU
Bellek: 512MB/1G
SSD: 8G/16G/32G/64G
HDD: 30G/60G/80G/120G
LCD: 4.3, 4.8 ve 7 inç TFT dokunmatik ekran LCD 800 x 480, 1024 x 600
İşletim sistemi: Microsoft Windows XP Home; professional, Windows XP Embedded, Windows 7, MS-DOS
: GSM/GPRS/EDGE/WCDMA (HSDPA/HSUPA)
• CDMA/CDMA2000 1X/CDMA1X EVDO, TD-SCDMA, TD-HSDPA
Kablosuz: WiFi 802.11b/g, WiMax (opsiyonel),Bluetooth, Bağımsız GPS
Kamera özellikleri: CMOS, 300k/1.3 MP
Giriş ve çıkışlar: 1 x kulaklık girişi, 1 x mikrofon girişi, VGA çıkışlı istasyon bağlantısı, 1 x USB 2.0, SIM Slotu
Batarya: Çıkartılabilir lityum-iyon batarya
Konuşma süresi: 5 saat,
Bekleme süresi: 5 gün
Ağırlık: pil dahil 400 gram

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Telefon veya bilgisayar diyemeyeceğim bu şey güzel ülkemde nerede satılıyor? Ya da nerede ne zaman satılacak, bilen varmı?

Telefon veya bilgisayar diyemeyeceğim bu şey güzel ülkemde nerede satılıyor? Ya da nerede ne zaman satılacak, bilen varmı?

Bu aletler uzak dogu ülkelerinde cikar ve orada kalir zaten birisi getirirsede gümrük vergi kendi kari derken 300 400 euroluk alet cikar 700 800 eurola almakta zor olur.
Satilacagi ülkeler Cin, tayvan, singapur gibi yerler.

Bilgisayar ağırlıklı yapılmış. Kameranın çözünürlüğü, gps vs. arayanlara yazık olacak.

ya fiyatı belli olsa hayatımda yakalayamayacağım bir fırsat yakaladım 40000 yıl düşünsem annemin çine gideceğini düşünemezdim ama fiyatını bilmediğim için annem çinde olduğu halde isteyemeiyorum zaten son 3 gündür ulaşamıyorumda offf :((((

ülkemize getiren olmasa da muhakak ki el altında getiren birileri bulunacaktır, eğer yasal yoldan getirmezlerse şahsen ben bunu el altından getirenlerden ilk alacağım alettir...!!!

böyle bir alet olursa hemen almaya da hazırım işte cep telefon ve işlevsellik diyince bu alet tüm ihtiyaçlarımı karşılar...!!!

kendi kendime 2-3 senedir dedim ki "ben neden pahalı bir cep telefon alayım" ve cep telefonu özellikleine baktım çoğu hiç kullanmayacağım özellikler ve geriye kalanlar özelliklerde bana hitab etmiyor, ve ozaman beklemeye karar verdim ve ŞU AN Sevgili Chip haberiyle günüme neşe geldi...

tam bana hitab eden ve her ihtiyacımı karşılayabilecek bir alet bu ve iphone!a 1000000000000 basar...!!!

güle güle apple

bu ürünle ilgili gelecek haberlei bekliyoruz.!!!

TEŞEKKÜRLER CHIP

Sen de yorum yaz