Windows 7'ye geçişte kafa rahatlığı!

Windows 7'ye geçmeyi düşünenlere Microsoft'tan iyi bir haber geldi! İşte sunulan imkan...

  • Ali Güngör
Windows 7'Ye geçeceklere MS garantisi
Memnun kalmayan için daima XP var

Microsoft Windows 7'ye geçişte Vista'da yaptığı gibi geriye dönük bir garanti vermişti.

Kullanıcılar memnun kalmazlarsa Windows XP'ye dönme hakkını ellerinde saklı tutuyorlardı. Bu garantinin Windows 7 için olan süresi ise Service Pack 1'in çıkışına kadar olmak üzere belirlenmişti.

Microsoft yaptığı açıklama ile bu tarihi 2020 yılına kadar uzattığını duyurdu. Windows 7'ye daha önce eşi benzeri görülmemiş bir geçiş olduğunu aktaran Microsoft, bu kararı istikrarlılık için aldığını belirtti. Bu karar Windows 7'ye geçişte büyük şirketlerin de olabilecek endişelerini tamamen gidermeyi amaçlıyor.

Kullanıcılar geriye dönüş haklarını kullandıklarında işletim sisteminin en yakın sürümüne sahip olabiliyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Bunlar kullanıcıyı rahatlatmak için yapılıyor ama Windows 7'ye geçen zaten XP'ye zor döner. Microsoft da buna güveniyor olmalı.

2020 mi? o zmn windows 10 çıkar zaten

windows 7'yi bir ara kullandım bilgisayarı aşırı derecede kasıyor ve oyunların rahatça oynanmasını zorlaştırıyor.Bende bilgisayarı sadece oyun için kullandığımdan dolayı hemen xp'ye geri döndüm ve makine şu anda jilet gibi en yeni oyunlarda bile hiç kasmıyor.

Haber aynen şöyle...

> Kullanıcılar geriye dönüş haklarını kullandıklarında işletim
> sisteminin en yakın sürümüne sahip olabiliyorlar.

Yani, Windows 7'den memnun kalmayanlar ancak Vista'ya geri dönüş yapabilecekler. Microsoft'un tuzağına bakar mısınız... Kim - hadi at demeyelim de deve diyelim - deveden inip eşeğe biner ki....

Windows XP x64 derim - başka da birşey demem...

Şuan Windows 7 kullanıyorum.Gayet memnunum fakat XP yine de kafamın bir köşesinde beyimi meşgul ediyor. :)
Ewet windows 7 iyi güzel ama kim ne derse desin XP bir efsane ve hep öyle kalacak.Her ne kadar windows 7 ile mutlu olsam da bazen XP yi özlemiyor değilim.msla XP nin temasına alıştığımdan hala onu arıyorum Windows 7 de.
Windows 7 kadar çok özelliğe sahip değil belki ama 3. parti programlarla bunlaın hepsini giderebiliyorsunuz.bu yüzden de Windows 7 kadar ağır değil.İyi bir optimizasyondan sonra da performasnlı bir hale gelebiliyor.
Ben de çareyi 3 adet diskim var birine Windows 7 64-bit diğerine de XP kurmakla buldum.Bazen XP ile işim oluyor XP yi boot edip onu kullanıyorum.3. diskime ise ubuntu kurdum.Yani hangi işletim sistemini ararsanız var yani benim PC de.
O yüzden bir problem çıkmıyor :))
Eğer XP sizin bütün işlerinizi görüyorsa tavsiyem 300-400$ vermeyin derim Windows 7 ye o şekilde mutlu mutlu devam edin :))

Windows 7'den çok XP'cilere kolaylık olmuş gibi . . .

Kim Ferrariden inip eşşeğe binmek isterki.
Bu kadar sorunsuz stabil bir işletim sistemi varken balon gibi iki günde şişen yavaşlayan xp ye kim geri dönerki.

"Kim Ferrariden inip eşşeğe binmek isterki." 00:19

=======================================

Yorumnunuzda mantık hatası var kardeşim. "Eşşek" Ferrari'nin bir modeli değildir, fakat Windows 7 de, XP de, yani her ikisi de Micrososft'un birer işletim sistemidirler güzel kardeşim. Bilmem anlatabildim mi?!!!

Sen de yorum yaz