Windows 7'yi indiremeyenler, üzülmeyin...

Win 7'yi sınırlı sayıda dağıtacağını söyleyen ve sözünden dönen MS, bir kararından daha vazgeçti...

Windows 7'yi indiremeyenler, üzülmeyin...

Dün yayınladığımız haberimizde, Windows 7 betasının indirme süresinin sona ermek üzere olduğundan ve elinizi çabuk tutmanız gerektiğinden bahsetmiştik. Ancak bu haberin hemen ardından Miccrosoft'tan yeni bir açıklama daha geldi: Yazılım devi, betanın indirilme süresini 10 Şubat'a kadar uzattığını duyurdu. Dileyenler, yaklaşık 2 hafta daha Windows 7 betasını indirme ve anahtar alma şansına sahip olabilecek.

Windows 7 betası konusunda Microsoft'un ilk karar değişikliği bu değil. Şirket daha önce de betanın sınırlı sayıda dağıtılacağını açıklamış, ancak kısa süre sonra ikinci bir açıklama ile sınırlama olmayacağını duyurmuştu.

Microsoft, son uzatma kararının Windows 7 betasının gördüğü yoğun ilgi nedeniyle alındığını söylüyor. Eğer halen Windows 7 Beta'yı indirmediyseniz, işte ihtiyacınız olan bağlantı...

Download:
Windows 7 Beta

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

:)Ben de dün indirmiştim, Bilseydim bugün indirirdim :P
Ne bu ya , ne bitmez ilgi maşallah :)
merak ediyorum, kotalılar da indiriyorlar mi ?

arkadaşlar merak ettiğim bir şey var :

bu külüstür bilgisayarları olup da win 7'ye geçmek için bekleyenler direct-x 10 desteklemeyen ekran kartlarıyla nasıl bir performans bekliyorlar işletim sisteminden ???

hiç işim olmuyor yeni bilgisayarla birlikte verdikleri vista'nın hali çok kötü, linux'u desteklediğim için söylemiyorum ama vista çok kötü kullanılacaksan illa windows xp'den şaşma

Ama windows 7 çok iğrenc ya çok berbat içinde o konu kapattın ama windows XP sonsuz kadar forever :)

Ancak bu haberin hemen ardından Miccrosoft'tan "Microsoft"

olmuyo tıklıyorum linke seçiyorum dili mailimi giriyorum bekliyorum bekliyorum ortada yeşil şey dönüp duruyo ama açılmıyo birşeyde indirmiyorum ki geçikme oluyo diyim

ben kotalı bir kullanıcı olarak bu işletim sistemini yüklemek istememe rağmen indiremiyorum.Tek umudum bu şubat ayı dvd içeriği.

CHIP'in Notu: Uzun bir süredir Microsoft, işletim sistemi beta sürümlerinin ve servis paketlerinin dağıtımını sadece internet üzerinden ve kendi siteleri ile sınırlandırmış durumda ve tüm dünya üzerinde herhangi bir başka mecrada dağıtımına izin vermiyor. Ancak özellikle Windows 7 için hala görüşmelerimiz sürüyor. Olumlu bir gelişme olduğu zaman yine CHIP Online üzerinden sizlere duyuracağız. Teşekkürler.

Herkese Merhaba..
Yararlı Olacagı Kanısında Bir Sağlam Bilgiyi de Buradan Vermeyi Uygun Görüyorum;

24 Ocak Damga Vurucu Tarih Oldu..Sebebi Malüm.

Fakat Pek Alışık Olmadığımız İleri Net Tarihlerin Bilgisi Geldi.
Bu Arada Update Time List Verildi, Buda Resmi Olarak Tarihlerdeki Gelişmelerine Ev Sahipliği Edecek.
Şubat Özellikle 10 ile 12 Şubat ta Win. 7 Kullanıcıları '' Neler Bekliyor Bizleri '' Dememeleri İçin

Resmi Yayımlanmakta Olan Windows 7 Beta-İndirme Süresi 12 Şubat Tarihinde Sonlanacaktır.
Bir Kısıtlama Getiriliyor, Günün Belirli Saatlerinde İndirme Sunucuları Hizmet Verecektir.

Hanüz İndirmemiş Veya İleri tarihlere Atmayı Düşünenler İçin Geç kalınmış Zaman Olabilir Önümüzdeki Günler, Bu Yüzden Sahip Olma İhtiyacı Duyanların İso Dosya ve Sınırı Kaldırılan Anahtarları Edinebilmelerine Son Şans.

İndirme Sayfası 10 Şubattan Sonra Deactive Durumu Özelliğini Taşıyacak.
O Tarihten Önce İndirme Başlatanlar 12 Şubat Tarihine Kadar İndirme İşlemini Gerçekleştirebilecekler.
12 Şubattan Sonra Tüm Paylaşımlar Sunucu Hizmetlerinden Kaldırılacaktır.

Artık Sahip Olmak İçin, Sağda Soldaki Torrentlerden Elde Etme İmkanı Bulunulacak.
Ürün Anahtarı Konusu Önemli Bir Konu, Torrent ten İndirilmiş Olsa Bile Ürün Anahtarı Gereksinim Olacak.Bu Konuda Firma Bir Güvenlik Önlemi Alması Bekleniyor...

Sevgili Arkadaşım Microsoft Windows Communications Manager, Brandon LeBlanc
den Öğle Saatlerinde Aldığım Bilgiler İçin Kendisine Teşekkür Etmeyi Borç Bilirim...
'' Önce Türk, Sonra Microsoftluyuz '' :)
-------
First off: thank you for your interest in beta testing Windows 7! As we near January 24th, we wanted to update everyone again on the next steps for the Windows 7 Beta. The amount of feedback we have received has been amazing and continues to pour in. We are at a point where we have more than enough beta testers and feedback coming in to meet our engineering needs, so we are beginning to plan the end of general availability for Windows 7 Beta.

Because enthusiasm continues to be so high for the Windows 7 Beta and we don’t want anyone to miss out we will keep the Beta downloads open through February 10th. Customers who have started but not completed the download process will be able to do so through February 12th.

The shutdown of general availability for the Windows 7 Beta will occur in 3 phases over the course of the next few weeks:

Starting January 27th, the Windows 7 page will be updated with a warning that time is running out on downloading the Windows 7 Beta and that we will be limiting downloads shortly. People will be encouraged to register and start the download of the Windows 7 Beta sooner rather than later.
February 10th, new downloads of the Windows 7 Beta will no longer be available. People who have already started their Windows 7 Beta download and have not yet finished will still be able to finish their download and are encouraged to do so.
February 12th, people will no longer be able to complete their download of the Windows 7 Beta. Anyone who hasn’t finished downloading the Windows 7 Beta will be unable to do so.
Product for the Windows 7 Beta will continue to be available. So if you have the Windows 7 Beta but didn’t get a product k3y you will be able to do so even after February 12th.

Bunu türkçe yapabiliyormuyuz. yoksa boşuna indirmeyelim.

indirmeyin boşuboşuna yakın bi zamanda nete 7025 yani rc 1 sürüm düşecek goruntuleri sızdı zatennn...20 ocak imzalı....

betası bu kadar rağbet gördüğüne göre yıl sonunu görmeden ticari sürümü çıkar...

arkadaşlar merak ettiğim bir şey var :

bu külüstür bilgisayarları olup da win 7'ye geçmek için bekleyenler direct-x 10 desteklemeyen ekran kartlarıyla nasıl bir performans bekliyorlar işletim sisteminden ???

yukardaki yazıya katılıyorum eski pclerle deniyolar sonra berbat çok yavaş gibi yorumlar yazıyolar en çok buna sinir oluyorum

geçen gün demiştim zaten bunlar milleti aceleye getirip daha çabuk indirsin daha çok denesin daha çok hatası ortaya çıksın daha çabuk çözelim diye olan kampanyalardan biri...kanmayın bunlara indirmenin sınırını nasıl koyacaklar rapid torrent gibi bir sürü sitedeki dağıtımlarıda mı önleyecekler..

windows 7 beta nın performansı yüksek sistemde dahi pek iyi değildi..
microsoft ,windows 7 performansında ve uyumluluğunda iyileştirme yapmak zorunda.

xp kullanıyorum ama windows 7'nin tamamlanmasını ve betaların sona ermesini istiyorum inşallah o zaman kullanırım belli olmaz ama windows 7'de xp'yi geçemezse xp'ye devam edeceğim.

Gayet güzel. Arkadaşım eğer sen çipsetinin AGP yad PCI express GART sürücüsünü kurmassan yada SMBUS denilen sürücüsünü kurmazsan ozaman Windows 7 yavaş çalışıyor. Yani ilk önce anakart sürücülerini kuracan ardından ekran kartı sürücülerini kuracan bak ozaman nasıl çalışıyor. Ben deneyemedim çünkü eternet kartımı desteklemiyor. Yazılımsa donanım işe ne yapacan. Birdaha nvidia çipsetli anakart almam. NVidia sürücü bile çıkarmıyor. Alıyorsun nvidia çipsetli anakart kalıyon ortada. Bunları iyi düşünün. Yoksa biriki sene sonra yeni işletim sistemleri çıktığında sürücü bulamazsınız.

windows7 hakkında merak ettiğim biriki konu var. ben bu sdeneme sürümünü virtual PC de kurdum denedim. internete neyaptıysam bağlanamadım. saund ve birçok sürücüleri yok.vistada kullandığım saund sürücüsünü yükledim w7 kilitlendi. bukonularda yardımcı olacak birilerini arıyorum. şimdiden teşekkür ederim.

windows7 hakkında merak ettiğim biriki konu var. ben bu sdeneme sürümünü virtual PC de kurdum denedim. internete neyaptıysam bağlanamadım. saund ve birçok sürücüleri yok.vistada kullandığım saund sürücüsünü yükledim w7 kilitlendi. bukonularda yardımcı olacak birilerini arıyorum. şimdiden teşekkür ederim.
---------------------------------------------------------------------------------
Arkadaşım ben de Windows 7'yi VMWare 6 ACE edition'da denedim bende ses,ethernet ve ekran kartı sanal sürücülerini tanımadı.

CHIP Online Notu: VMWare Tools kurmayı denediniz mi?

farenizin sağ tuşana tıklayım ve uyumluluk kısmına bakın "windows XP SP2"kipine göre XP için üretilmiş sürücülerinizi çalıştırıp yükleyin arada bir administrator u da tıklayabilirsiniz...... Unutmada şunu yazmak isterim. Kesinlikle microsoft faresi kullanın kablolu olan bir fare sayesinde Win7 betanın hiç bir köşesinde sıkışma donma takılma yaşamayacaksınız.Elinizde kablousuz microsoft var ise korkmayın kullanın.Hani sağlam olsun hızlı olsun diye böyle kablolu kırmızı ışıklı Microsoft mouse kullanıyorum.

Windows 7 beta için Microsoft adsl modem isterim ve üzerinde Windows 7 Ultimate için optimize edilmiştir etiketi olmasını isterim. Bu sadece kendi tercihim umarım çıkarırlar. Yani Windows 7 Ultimate çıkınca kutusunda kendisine has faresi ve adsl modemi de olursa hemen alırım. Şimdi den para biriktiriyorum. Hatta dokunmatik min 24" 30" ? LCD ekranınlarını da bekliyorum. Sağ ve sol el kullanıcılarını da düşünmüşler. İnanılmaz bir işletim sistemi tasarlamışlar.Kurulum yaparken kendisi için 200Mb ön kurulum yeri açıyor ve ikinci kurulum yerinden sonra üçüncü bir kurulum yeri de atıyor 4gb kadar bunu bazen yapıyor.Ancak hep 200mb lık yeri hemen açıyor ve kurulum çok kısa sürüyor XP pro Sp2 için dizayn yani tasarlanmış her türlü pc ler de mükemmel çalışıyor 256mb ram li pc ye kurayım dedim 512mb ram talep etti bunu da unutmayın. Ancak ram lerinizin 256Mhz olmamasına dikkat edin bunu notebook kullanıcıları için yazıyorum. 433 veya 466Mhz ve üstü olması rahat çalışmasına neden olacaktır.

walla ben simdi indirmeye başladım flashgetle on saat sure biçti bakalım bi ındırelim 64 bitlik indiriorum ama masaustu bilgisayarım için 32 bitliğinede ihtiyacım olacak nasıl yapacam bılmıorum

saol kardeş

arkadasında dedıgı gıbı aynı sorun bendede oldu explorerla ınternete balanılmıyor msn gıremedım ama mozılla kurdum onunla ınternete gırılıyor artı ben suan vısta ıcın cıkan drıwerlerı kullandın hıc bır sorun cıkmadı denemenızı tawsıye ederım gozle gorulur bır hızlanma oldu artı unutmayalım bu daha beta bır yazılım ıyı gunler

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play