Windows 7: Yılların hayali gerçek mi oluyor?

Microsoft, birçok ev kullanıcısının yıllardır kurduğu hayali Windows 7 ile gerçeğe dönüştürebilir.

Windows 7: Kaç PC'ye kurulsun?
Windows 7: Sadece yeşil renkli Home Premium sürümü aile paketi olarak sunulacak.

Microsoft'un Windows 7'yi "Family Pack" (aile paketi) seçeneği ile beraber sunacağına dair söylentiler ortaya çıktı. Bahsi geçen aile paketi sayesinde işletim sistemi bir ev içerisindeki üç farklı bilgisayara kurulabilecek. Firma bu seçeneği şu ana kadar sadece Office 2007'nin "Home & Student" sürümünde kullanmıştı.

Zdnet.com'daki bir blog girdisine göre Windows 7 Home Premium'un internete sızan sürümlerinin kullanıcı sözleşmelerinde şu pasaj geçiyor: "If you are a 'Qualified Family Pack User', you may install one copy of the software marked as 'Family Pack' on three computers in your household for use by people who reside there." Türkçesi şu şekilde: "Family Pack ibaresine sahip ürünün bir kopyasını aynı evde yaşayan kişilerin de kullanması için üç farklı bilgisayara yükleyebilirsiniz."

"Family Pack" seçeneğinin dünya çapında geçerli olacak bir fırsat olacağı iddia ediliyor; zira paragraf, Windows 7'nin Internet Explorer içermeyen, Avrupa'ya has sürümünün kullanıcı sözleşmesinde bulundu.

Fakat Microsoft "Family Pack" seçeneğini sadece Windows 7'nin Home Premium sürümü için sunacak. Sitedeki bilgilere göre Windows 7 Ultimate veya Windows 7 Professional kullanıcı sözleşmelerinde söz konusu paragraf mevcut değil.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

evet güzel.

evde 1 bil gisayar zorla var ne 3 ü
ha mali durumum uygun olursa bi tane netbook almayı düşünüyorum hafif ufak güzel diye

daha hızlı açılan bir sistem geliştirselerde daha da güzel olcaktı.yarıca 32 bit değilde 64 bitle giriş yapsalardı daha iyi olcaktı.

Eğer gerçekten öyle bişey olursa hemen alırım.bir masaüstü bir laptop zaten hazır.fiyatı da biraz daha uygun olursa win7 ciddi satış rakamlarına ulaşır.

Iste bu guzel haber. Kullanicilarin Win 7 ye ilgisinin artmasi icin ve Vistanin sartigi Microsoftun prestijini kurtarmasi icin yapilmis bir hamle.

para gidiy para korsan kullanmak gerekiy. baksanıza vista çıkalı 2 sene oldu. vistaya yeni geçtik yeni windows çıktı :(

interneti ortak kullananlar için 1 işletim sistemini 3 bilgisayara kurup rahatça kullanilabilecek. Gayet güzelllllllll.

Süper birşey. Ama kaç para olacak acaba.

1 yada 3'ü geçtim microsoft hem eski makinalarda çalışabilen ilk güncel ve çok özellikli işletim sistemini tasarlamasının dışında değişik çözümler sunarak kullanıcıları memnun etmek kaçınmayacağa benziyor windows 7 ile. ve ayrıca free yazılımlar ile uğraşmanında önü kapanıyor yavaş yavaş savaş esas şimdi başladı ve kızıştı.

desteği veren kazanır linux içinde yaygın bir destek ağı ve platformu oluşturulsun programı yazanlar tarafından oda ilgi görecektir ama malesef öyle bir atılım yok. microsoft biraz gaz verdide wine oluşturulup tüm msi ve stup dosyalarına. buna rağmen kafa tutarız demelerinede şaşırıyorum çünkü destek yok hiçbir şekilde. bu kodları yazanlar linux sürücülerini geliştirmenin bir çözümünü bulmuşlar madem paylaşsınlar biz ms destekçisi ve çözüm ortaklarıda el atıp biraz birşeyler kazandıralım bari.

bakın mac apple firmasından telefonlan destek almak mümkün çözümlerinide adamlar yayınlıyor ne güzel işte sadece pc ortamında çalışabilmesi için gerekli emulatörün geliştirilmesi lazım. eğer linux ve mac için geliştirmeye olank sağlanırsa ozaman işte 3 işletim sistemi arasındaki seçim kullanıcıya kalmış

mac, ms ücretli linux ücretsiz. eğer eşitlik sağlanırsa ev kullanıcılarının linux'a yöneleceğide kesin ama firmalardada olur diye boşuna debelenmeyin çünkü sizde binlerce makinaya aynı anda komut verme yada yönetim yok. çoklu çalışma gurubu diğer özellikler linux ve mac ortamında yok bu alanda ilerlemek için en az bi 50 sene yol almanız gerek ms bile koskoca yılları devirdi ilk msdos ile başladı tam 40 yılda belli bir seviyeye ulaştı ancak network mantığı ve diğer yetenekler tam kapasiteye ulaşmış gibi görünsede halen çok yol var katedeceği.

bunlara gerek yok biz hep bedava kullanıyoruz :))

mikrosoft işletim sistemini açık kaynaklı yapana kadar ölümüne korsan

"""daha hızlı açılan bir sistem geliştirselerde daha da güzel olcaktı.yarıca 32 bit değilde 64 bitle giriş yapsalardı daha iyi olcaktı""

DUN 12:34

hoş demiş arkadaşımız ama

bu iş masa üstünden kitabı alıp rafa koymak mıdır ki bir anda olsun.. XP ile süreç başladı.. vistayla hız kazandı.. windows 7 ile 64 bit'e iyice odaklanıldı.. programcılara önemi hissettirildi.. officeyle 64 bit uygulamaların kapısı açıldı..

windows server 2008 R2 ile 32 bit server dünyasında tarihe gömüldü.. windows 7 ise 32 bite destek veren SON windows operation system.. 32 bit son.. yani dediğiniz mesele adım adım yavaş yavaş olmakta..

windows 8 tamemen 64 bit olacak..

bu arada linuxcu kardeşlerimiz her windows haberi altındaki yorumlarını okumak ayrı bir zevk.. kendilerini pcden anladıklarını sanıp uzman kesilmelerine ise ayrıca gülümsüyorum.. sahi linuxcu kardeşlerimiz, sizin dünyanızda haberler nasıl bakayım.. kendi çapınızda eğleniyorsunuzda.. :)

biz zaten her zaman bedava kullanıyoruz XD

hayırdır kimse askari ücret edebiyatı yapmamış gerçekten şaşırdım plazma TV, PC ,limitsiz internet ve laptop alabilen 500 tl maaşlı askari ücretliler bir OS ye bu parayı nasıl verecek yaa...kahrımdan şoka girdim... şaka gibi bir olay...:)))

hayırdır kimse askari ücret edebiyatı yapmamış gerçekten şaşırdım plazma TV, PC ,limitsiz internet ve laptop alabilen 500 tl maaşlı askari ücretliler bir OS ye bu parayı nasıl verecek yaa...kahrımdan şoka girdim... şaka gibi bir olay...:)))
-------------------------------------------------------------------
O yazdığınız ürünleri sadece bir kere alıyorsunuz bu işletim sistemini her iki yılda bir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir