Windows 7'li PC'ler için son tarih Ekim 2016

Windows 7 yüklü bilgisayarların tarihe karışacağı gün, Microsoft tarafından açıklandı!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 7'li PC'ler için son tarih Ekim 2016

Microsoft, Windows 7 yüklü olarak gelen PC'ler için kesin bir bitiş tarihi belirledi: 31 Ekim 2016

Bir başka deyişle önümüzdeki senenin Kasım ayında Windows 7 Professional yüklü bilgisayarlar, artık satılmayacaklar. Windows 7 Home ve Ultimate sürümlerinin PC'lerle satışı, Ekim 2014'te tamamlanmıştı. Windows 7 Professional'ın satışına Windows 8'in yeteri kadar ilgi çekmemesi nedeniyle devam edilmişti.

Microsoft, kullanıcıları Windows 8 yüklemeye zorlayamayacağını düşünmüştü, ancak daha olumlu karşılanan Windows 10, ön yüklü Windows 7'lere elveda demenin zamanının geldiğini gösteriyor.

Önümüzdeki sene 31 Ekim itibariyle Windows 8.1 de OEM makinelerinden men edilecek. Böylece tüm PC'ler, Windows 10'la ön yüklü gelmeye başlayacak. Bu yüzden yeni bir PC alacaksanız ve Microsoft'un yeni masaüstü işletim sistemini kullanmak istemiyorsanız, bunu önümüzdeki seneden önce yapmanızda fayda var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

Microsoft firması Windows10 ile, klavyede yazıp sonra sildiğiniz verileri bile çalıyor... Win7 benim için bi 10 yıl kadar gider...

@04 Kasım 2015 02:11 saçmalama veri çaldığınıda nerden çıkardın

@04 Kasım 2015 16:13 çalmadığını nasıl kanıtladın ms bile itiraf etti... kapatma yöntemide var...

@04 Kasım 2015 02:11 Kardeş hangi filmde gördün bunu hikaye bunlar bence geç kafan rahat olsun benim pc 2012 model laptop eski ama windows 10la yeni gibi oldu

7 yine iyi sattı vistayı hemen kaldırdılar zaten xp ise efsane hala..

Bence w7 candir ama w10 stabil olsa neden olmasin....

2020'ye kadar Windows 7'ye devam. W7 işletim sistemi aynı XP gibi olacak uzun süre kullanılacak. Gittiği yere kadar devam. Sonrasında Android PC.

son tarih windowsun update etmeyi biraktigi tarihtir. gerisi hikaye. heryerden her surumu bulup yuklersin.

oem yüklü gelen dizüstü makinedeki win 7 yi win 10 a yükseltirsek sınırsız olarak kullanabilir miyiz yoksa 1 sene sonra lisans almamız gerekir mi?

@04 Kasım 2015 10:54 Yüz kere soruldu bin kere cevaplandı! Hayır, bu yıl yani verilen süre içerisinde geçersen sınırsız kullanabileceksin. Şehir efsanesi gibi bir korkuyu salarak insanları windows 10 dan uzak tutmak istiyorlar. Sen geç kardeşim bir sakıncası yok.

@04 Kasım 2015 14:56 sağolasın kardeş. sana güveip win10 yapıcam. gerçi lisans isterse recovery den tekrar 7 yi yüklerim. tabi recovery yi tutarsa.

@04 Kasım 2015 16:56 Yükseltirken lisans falan istemeyecek ister ürün anahtarın legal veya korsan olsun, hatta sana Windows 10'a geçtikten sonra, gömülü bir ürün anahtarı verecek üstelik yasal! Yükselttikden sonra ilerde ihtiyaç halinde yeniden sıfırdan temiz kurulum yapmak istediğinde, hiç ürün anahtarı sormadan kurulumu tamamlayacaksın. Başarılar dilerim.

windows 7 artık yavas yavas ölmeli. XP gibi dinazor haline gelirse microsoftun işi zor

Yani, 31 Ekim 2016'dan sonra Microsoft ''gel emminin kılı kollarına'' diyerek Windows 7 kullanıcılarına kucak açacak. Ne diyelim hayırlı olsun!

Saçma ve boş yorum yapma konusunda çok iyisiniz!

@04 Kasım 2015 14:47 Tüm yorum ve görüşleri okudum en saçması seninki idi! Onlar hiç değilse katılırsın katılmazsın bir şeyler döktürmüş, sen ise orkestra şefliğine soyunmuşsun. Sende fikir üret katkı sun en kolayını yapıp diğerlerine çamur atma! Bir yerde herkes aynı şeyi düşünüyorsa orada hiç kimse bir şey düşünmüyor demektir.

ne 3. millenium faciasını nede 4. millenium faciasını asla kullanmam... Pisi Linux varken...

@GORT abicim sen win kullanma Windows 7 zaten iki buçuğuncu milenyum faciası çünkü o da Vista temelli :) xp de 1 buçuğuncu milenyum faciası o zaman Vista da temelini xp den aldı ama Vista yeni bir kabukla (nt 6.0) çıktığı için sayılmayabilir ancak 7 Vista temelli olduğu için kimse durduramaz 2 buçuğuncu milenyum faciası. 3 ve 4. milenyum facialarını kullanıyorum ve çok memnunum şahsen. 1. kedi faciası gel pisi pisi :)

Xp,7,8,8.1 ve son olarak 10 kullanan birisi olarak tüm sistemlerden memnun kaldım. Tabi 10 şuan yolun başında. Şunu da belirtmek isterim. Xp ve Windows 7 ayrı bir güzeldi. 7 hala çok iş görür. Burada önemli olan elimizdeki donanımla hangi sistemin daha uyumlu olduğu. Ve tabi ki bu sistemle bizim ne iş yapacağımız. Teknoloji sevenler için Kullanıcı deneyimini arttırmak açısından tüm sistemleri kullanmak güzel bir şey...

Şuan Windows 10 için yorum yapmak erken. Windows 10 yükledim pc çok hızlı açılıyor. Çok iyi oldu.

@04 Kasım 2015 22:24 Bir kaç hafta sonra tekrar görüşlerinizi yazmanızı rica ediyoruz :) Çünkü yükleyen ve sorunla karşılaşanların bir çoğu bir süre sonra sorunların başladığını söylüyor.

inşallah şu 8.1'li makineler toplanır da şimdi al beleş yükselt kalkar...

kardeş ben windows 10 a geçtim tereddüt eden arkadaşlar hiç korkmasın gönül rahatlığıyla windows 10 a geçsin hızlı basit kullanışlı pratik denemekte fayda var

Sen de yorum yaz