Windows 8.1, aramayı web ile güçlendirecek!

Windows 8.1'in internete sızan son yapısı, dev güncelleme hakkında yeni detayları su yüzüne çıkarttı

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 8.1, aramayı web ile güçlendirecek!

İnternette henüz görünen Windows 8.1 yapı 9369, Microsoft'un üzerinde çalıştığı devasa güncellemenin yeni birkaç özelliğini daha açığa çıkardı. Sızıntı, Windows 8.1'in arama işlevlerinde yapılacak yeniliklerle kullanıcı deneyiminin iyileştirileceğinin ipucunu veriyor.

Windows 8'in arama işlevi, işletim sisteminin içerisine derinden entegre edilmiş bulunuyor. Bu sayede giriş ekranında sadece birkaç tuşa dokunarak tüm PC'nizdeki uygulamaları, belgeleri vs. anında bulabiliyorsunuz. Windows 8.1 ile arama işlevlerine web içeriklerini ekleyerek bu işi bir adım daha ileri taşıyacak gibi görünüyor. Ayarlar bölmesine baktığınızda bazı yeni arama seçeneklerini ve web filtreleme seçeneklerini görmeniz mümkün. Yeni işlev, anlaşıldığı kadarıyla siz kendi makinenizde arama yaptığınızda, internet üzerinden "arama önerileri" gösterecek.

Bu yeniliklerin aramalarda Bing arama motoruna yer verileceğini tahmin etmek ise güç değil. Microsoft'un işletim sistemine gömülü web aramaları için Google'a şans verip vermeyeceği ise şimdilik bilinmiyor.

Windows 8.1'in ön izleme sürümünün, Haziran ayında şirketin BUILD konferansında ortaya çıkması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

adam haklı kendi arama motorpu varken neden googleye yer versin.

Aman ne kadar onemli cok heyecanlandik.

Benim windows 8 aramayı kullanarak daha bir tek dosya bulabildiğim olmadı. Masaüstüne mp3 formatlı dosya koyuyorum sonra tüm dosya türlerini tek tek seçerek ilgili dosyayı aratıyorum ne yazık ki bulamıyor.

@18 Nis 2013 21:04 Dizin taramasına masaüstünü ve arama sonuçlarında gözükmesini istediğin yerleri eklemen gerek.

Ubuntu forever kankalar, chip arada linuxa da yer verse süper olacak

Windows 8 her yönüyle ubuntudan iyidir. Windows xpyle ubuntu(pardus, fedora) kıyaslanabilir ama Windows 8 kesinlikle hepsinden daha başarılı.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play