Windows 8.1 "Bilgisayarım"ı değiştirdi!

Windows 8.1'de fark edilen bu değişiklik, yılların "Bilgisayar" simgesinin değiştiğini gösteriyor!

Windows 8.1 "Bilgisayarım"ı değiştirdi!

Windows 8.1'in yeni ortaya çıkan görüntülerinde Microsoft'un "Bilgisayarım" öğesinin ismini "Bu PC" olarak değiştirdiği gözlendi. Yapı numarası belirtilmeyen ekran görüntüsünde başka değişiklikler de göze çarpıyor.

Ekran görüntüsündeki bir başka değişiklik ise "Kitaplıklar" özelliğinin kaldırılarak Müzikler, Resimler, Videolar gibi klasörlerin bir üst seviyeye taşınmış olması.

Microsoft, bu değişikliklerle gösterilen kişisel klasör sayısını azaltmak istiyor olabilir. Windows 8'de Kitaplıklar ve varsayılan klasörlere Kullanıcılar klasöründen erişilebiliyor. Windows 8.1 ise bu iki konumu bir araya getirerek cihazlar arasında dosya paylaşmayı daha basit bir hale getirebilir.

Değişikliklerin nedeni, Windows 8 arayüzlü dosya yöneticisiyle ilgili olabilir. Sızan "Files" uygulamasının yerel cihazdaki dosyaların konumu olarak "Bu PC" etiketini kullanması, masaüstünde kullanılan isimleri de etkilemiş olabilir.

İşletim sisteminin önizleme sürümünün Microsoft'un BUILD 2013 etkinliğinde ortaya çıkması bekleniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

aynı anda başka bilgisayar çalıştırma özelliğimi varki böyle bir isim değişikliği yapılmış eskisi daha iyi ve mantıklıydı bence

@13 May 2013 17:10 başka pc' ye müdahale özelliği var active directory yapısındaki sunucular gibi ağdaki diğer pclere bağlanıp kayıt defteri vb birçok yerek erişime imkan tanıyor fakat sadece pro sürümlerinde var bu yetenek.

@black_flood iyi cevap helal bilmeyenlere duyurulur.:D

@14 May 2013 08:37 çok daha fazlası var temel active directory hizmetlerininde bir kısmını içeriyor fakat hepsi çalışmıyor özelliklerin sadece % 80' i çalışıyor % 15 lik kısmıda microsoftun sitesinden manuel yüklenecek olan ek bileşen güncellemesi ile aktif oluyor geriye kalan % 5 lik kısmının ne işe yaradığına yada nasıl çalıştığına anlam veremediğim gibi kullanamadımda çünkü active directory ortamında oturum açma şartı koşuyor ancak o şekilde active directory üyesi kullanıcıların sistemlerini yönetme imkanı sunuyor.

@black_flood pc senin ama kullandırtmayan Microsoft hahaha...

bi zahmet gitsin :D

Xpye donus seziyorum. Bilgisayar klasorunde kisisel dosyalar falan... Ayrica isteyen This PC'ye tiklar F2 ye basar adini degisir...

Adam etmeye başlıyorlar windowsu

sağ tık ad değiştir bilgisayarım yazarız

Build olmadan inanmam sonuçta bunları bırakın Photoshop hilesini falan, şu an kullandığınız herhangi bir Windows 8'de bile yapabilirsiniz.

ya biraz yenilliklere acık olun ya.Beyenmenler sadece f2 ye basıp bilgisayarım yazcaklar :S

Bilgisayarım ın içeriğini elden geçirmeleri iyi olur zira başlat menüsünün kalkmasıyla win+e kısayolunu bolca kullanır oldum. Win8 deki Bilgisayarım da bu klasörlerin pencerede bir sürü boşluk varken soldaki listede küçük küçük dizilmesi mantıklı değildi zaten bunun gibi bir şey yaparlarsa çok daha iyi olur.

pc yazımn devam edin xp sevenler xp yazsın.

@13 May 2013 21:16 Kimse yazmadığına göre xp bitmiştir:D

Kitaplıklar kalkmasın hayır yaw.

En büyük yenilik "This PC".Teşekkürler Microsoft.

@13 May 2013 22:16 arkadaş yenilik beklenti seviyesini baya bir aşağıya düşürmüş (ki zemine değmek üzere!) zaten microsoft`tan memnun olduğunu iddia edebilmek için başka da bir çaresi yok! "artık yeni model arabalarımızda yeni bir yenilik yaptık; klimayı kaldırdık" araba üreten firma zihniyeti ile işletim sistemi yapan microsoft`u zaten arabada klima gereksizdi yazın terleyin ne olacak, hem kilo vermiş olursunuz gibi fıkra gibi gerekçelerle övsün dursun! elin gavuru pardus kullanır milleti pardus kullanmaya teşvik için youtube`a videolar yükler bizimkiler pardus ve haliyle linux düşmanıdır, piyasayı ele geçirmek için yapmadığı şaklabanlık kalmayan ve bizi nelerden mahrum eden vede kendi tasarladığı truva atı ile bilgisayarına girip inceleyip orjinal kullanılmadığını gördükten sonra masaüstünü karartan firmanın şakşakçılığını yapsın!

Yenilik güzeldir diğer simgelerde değişsin

windows 9 da "that pc" yaparlar başlat menüsü öneminde bir özelliği de kaldırıp önümüze yenilik diye sunarlar

windowsu kotuleyenler herhalde sadece bilgisayardan film izleyip internete girenler. windowsla yaptigim islemleri kullandigim programlari hicbir isletim sisteminde kullanamiyorum. yasasin windows

@14 May 2013 16:02 nitelikli köle efendine baş kaldıramıyor musun? yazık sana...

11:28 Espriyi ciddiye almis arkadaş

Ne büyük yenilik ama, devrim niteliğinde... :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir