Windows 8.1'de parmak izi işlevi mi olacak?

Windows 8.1'in ayarları arasında dikkat çeken bu ayrıntı, kafaları biraz karıştırdı!

Windows 8.1'de parmak izi işlevi mi olacak?

Daha güçlü arama seçenekleri, "başlat düğmesi" ile gelecek Windows 8.1'in ücretsiz bir güncelleme olacağı, 26 Haziran'da ön izleme sürümünün indirmeye sunulacağı gibi bilgilere sahibiz. Güncellemenin içeriği hakkında çeşitli bilgiler mevcut, ancak elimizde hala kesin bir yenilik listesi yok.

Şimdi ise WinBeta web sitesi, OEM'lere dağıtılan Windows 8.1 yapı 9385'te "SystemSettings_User_FingerprintPassword" adında yeni bir ayar bulunduğuna dikkat çekiyor. Parmak iziyle kilit açmaya yönelik bir işlev sunacağını düşündüğümüz sözkonusu ayar, şu an itibariyle çalışmıyor. Yeni ayar, şu an kullanılmakta olan "PicturePassword" ve "PinPassword" ayarlarının arasında yer alıyor.

Microsoft'un Surface tabletlerinde herhangi bir parmak izi tarayıcısı yok, OEM desteğinin ise eklenmesi bir miktar zaman alabilir. Dolayısıyla Microsoft'un bu hamlesi oldukça ilgi çekici.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Asus F8SN kullanıyorum ve parmak izi okuyucusu var. Bu özellik benim için ne kadar işe yarar bilemem. :) Belki pornoları bu şekilde daha iyi korurum. :D

@22 May 2013 15:52 :-D Bunu da düşündün ya. :-D

@22 May 2013 15:52 zekasız ergen...

aman ne büyük özellik!!

win7de zaten vardi bu. surucuyu yuklediginiz takdirde parmak izi ile oturum acabiliyorsunuz. degisen birsey yok! (sadece surucu yetiyor, bilen denetim masasindaki biyometrik aygitlar kismini bilir!)

by doğal destek olacağı için daha iyidir

Heyecandan ne tarafa kosacagimi sasirdim. 26 haziran gelsede kurmasak!

Bu da mi gol degil??? :)))

windows 8 çok iyi kullanıyorum Adamlar yapmış sağolsunlar.

windows 8 olmadi windows 7 daha iyi biti

Niye düşmansınız ? Bu işletim sistemini severek kullanıyorumhiçbir sorun algılamadımda :D orası dokunmatik girdiler falandan anlamam yalnız şuana kadar en iyi işletim sistemi !

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir