Windows 8.1'deki "alarm" işlevi keşfedildi!

Windows 8.1'in sızan son yapısını kurcalayanlar, yeni Windows'ta yeni bir özellik daha keşfettiler!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 8.1'in son yapısındaki "alarm" işlevi
Kaynak: AngelWZR Twitter hesabı

Torrent sitelerine düşmesi an meselesi olan Windows 8.1 yapı 9385'te fark edilen yeni özelliklerden bir tanesi, uygulamaları "alarm" olarak gösterebilmek.

Microsoft'un küçük geliştirmeler ve düzeltmeler yaptığı söylenen yapı 9385, yukarıdaki ekran görüntüsüne göre uygulamaların alarm olarak çalışabilmesine izin verecek. İşlev henüz çalışmadığından, nasıl işlediği tam olarak bilinmiyor.

Ayar, bir uygulamanın alarm olarak çalışmasını sağlayabileceği gibi uyarı merkeziyle ilgili bir ayar da olabilir. Amacı tam olarak bilinmese de ayarın Windows 8.1'in kilit ekranına eklenen yeni işlevler arasında yer alacağı anlaşılıyor.

Bu yaz aylarında kullanıma sunulması beklenen Windows 8.1'den gelecek yeni sızıntılar ve meraklı kullanıcıların yapılar üzerinde yapacağı incelemeler, işlevin üzerindeki sır perdesini kaldırabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Masaüstünü yok etmeye çalışıyorlar anlaşılan.Niyetini belli ediyor microsoft.

@02 May 2013 12:55 hadi ya bak sen?....

@02 May 2013 12:55 Desktop PCler nasıl yok olucak bunu 7inçlik tabletler mi yapacak ? Microsoft pazar payının büyük kazanç yüzdesini masa üstü PCler den karşılıyor 8.1 güncellemesi ve sızıntıları nedeni Win8 desktop pcler de satmak olmasın ?

9385' blu scren hatası aldım 4 kez ms raporlar gitti daha tam inceleyemedim hatallarla uraşıyorum

win8 de çalışan yazılımlar 8.1 de çalışmıyor hadi burdan yakın hepsinin yeni versiyonu çıkmasılazım anti vürüsünden tut butun drv kadar.

Sen de yorum yaz