Windows 8.1'den download şovu

Windwos 8.1 önizleme sürümü hakkında çok merak edilen rakamlar, en sonunda ortaya çıktı!

Windows 8.1'den download şovu

Microsoft'un, Windows 8.1 güncellemesi uzun zamandır merakla bekleniyordu. Windows 8'de şikayet konusu olan detayları gidermeyi amaçlayan 8.1 güncellemesinin aslında Windows 8'i yepyeni bir işletim sistemi yapacağı da söyleniyordu.

Microsoft'un aylardır devam eden beta süreci boyunca, pek çok kullanıcı, önizleme sürümü ile Windows 8.1'i kullanma imkanı buldu. Yeni sistem hakkındaki yorumların da son derece olumlu olduğu sık sık medyaya yansıdı.

Şimdiyse, Microsoft'un güncellemeyi tamamladığı ve son halini ön inceleme için test gruplarına gönderdiği anlaşılıyor. IDF'te konuşan Microsoft'un pazarlama bölümü başkanı Tami Reller, Windows 8.1'in önizleme sürümünün halihazırda 2 milyon kişi tarafından indirildiğini belirtti.

İlginç bir istatistikse, oyun dağıtım kanalı Steam hakkında. Steam üzerinden Windows 8.1 kuran kullanıcıların oranının, dünyadaki tüm PC'lerin yüzde 0.45'i olduğu hesaplanmış. Bu oran küçük görünse de, rakamsal olarak dev bir test ekosistemi anlamına geliyor. Dolayısıyla, Windows 8.1'in çok daha iyi test edilmiş ve hatalarından arınmış olarak ortaya çıkması bekleniyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

Linux kullan beğenmedin mi bir tarafını kendin değiştir, başkalarının lütfetmesini bekleme. Özgürlüğün tadını aldın mı bir sefer doymak nedir bilemezsin.

@19 Eyl 2013 11:40 Hayatında kaç kez bir işletim sisteminin bir tarafını değiştirdin ? Seni gören de kernel assembly programcısı sanır :D

@19 Eyl 2013 11:40 Bu siteye gelen herkesin en az Visual Basic kodlama bilen insanlar olduğunu mu sanıyorsun? Çoğunlukla son kullanıcılar ve Gamer'lar geliyor bu siteye. O adamlar Linux'e neden geçsin ki? Linux'un özgürlüğünü nasıl tadabilirler ki onlar? Son kullanıcının en fazla yapabileceği şey tema giydirebilmek olur. Ki bunu Windows 98'den beri yapıyorlar ne gerek var Linux'e geçmeye. Ayrıca Windows, Mac gibi kapalı bir kutu değildir. Evet kodlarını göstermiyor ancak bir Power User rahatlıkla masaüstünün orasına burasına bir şeyler ekliyebiliyor ya da çıkarabiliyor. Bir de MS evde program yazanlar için bütün SDK'ları bedava veriyor, o uygulamaları istedikleri gibi kullanma şansı veriyor. Kısacası MS Windows ile herkese hitap ediyor. Bu güne kadar %85 ile piyasa lideri olmasının sebebi bu.

Microsoft a güvenim tam.

@19 Eyl 2013 11:40 Bilgilerini satıyor evet bencede güvenmelisin onlara. Linux kullanın kafanız rahat olsun.

@19 Eyl 2013 13:09 Amerika'daki kanunlar firmaların Amerikan hükümetiyle gerektiği zaman iş birliği içinde olmasını gerektiriyor. Yani Amerika'daki her firma Amerikan hükümetiyle bilgi paylaşıyor. Burada Microsoft'un günah keçisi ilan edilmesi doğru değil... Eğer sırf bu sebepten MS ürünü kullanmayacaksan Google da kullanma, diğer Amerikan firmalarını da kullanma, hatta interneti de kullanma...

@19 Eyl 2013 11:40 tam güvenecek şeyi bulmuşsun!

@19 Eyl 2013 13:09 linux tabanlı sistemler bedava. çalışanlar nasıl para kazanıyor sizce? microsoft ise parayla satıyor. para karşılığında hizmet veriyor. saçma saçma iftiralar atmak yerine (varsa) beyninizi çalıştırın fanboyluk yapmayın burada..

önizleme sürümünü hiç beğenmedim çok hata vardı ama şu an msdn sürümünü kullanıyorum çok güzel olmuş. Bide o başlat tuşunu oraya koymasalarmış tam olacakmışta işte birileri sussun diye yapmışlar

win8 de vista bigi arasıcak bir işletim sistemi . görsellik ve değişiklik arayanlar hemen atladılar ama işe yaramaz işletim sistemleri bunlar . stabilite arıyorsanız sistem özelliklerinize göre win xp veya win7 kullanın.

@19 Eyl 2013 12:03 stabilite arıyorsanız linux kullanın farkı görün.

@19 Eyl 2013 12:03 sizleri anlamak zor win7 çıkıncada aynı sözleri xp için yazdınız yok xp en iyisi en kararlısı peki size şunu sormak lazım yeni çıkan bir işletim sisteminin kararlı bir sistem olabilmesi için hiçmi kullanıcısı olmayacak hatalarını anlayıp düzeltemesin yazılımcı firma siz kullandıkça hatalar ortaya çıkıp yama yapılıyor bir kez olsun sizde bir işletim sistemi yazın ki vede dediğiniz gibi hiç kusuru olmayan biçimde piyasaya sürün sonra tartışalım konuyu yok hazır olan olacak ama eleştiriye gelince sistemi baştan yazan kişinin eleştirisi olacak siz istesenizde istemesenizde bu adamlar en başından beri bu işi yapıyorlar yani konuya baştan sona hakim olmaktalar siz istediniz diye eski sisteme geçecek değiller

@19 Eyl 2013 13:10 linüx de çalışan adam gibi bir oyun varmıki zaten windows u ayakta yutan en önemli etken bu bir zahmet bu konuyu halledin lisanslı windows u hiç düşünmem bırakırım birde 2 de bir kod ile ugraşma derdi olmasın bir antivürüs kuracaksın kod gerektiriyor o zaman ne anladım linüxden

@19 Eyl 2013 16:59 evet var, youtube`da "best linux games" diye aratın görürsünüz!

@19 Eyl 2013 13:10 "stabilite arıyorsanız" mı? kaç sefer kurdum hepsinde ayrı ayrı sorunlarla karşılaştım... başlangıç ekranında bile sorun var desem. ve hala düzeltmediler. nasıl bir stabilite bu arkadaşım?

windows 8.1 önizleme sürümünü kurup bende 1 ay kadar kullandım ama denildiği gibi çok hatalar vardı şuan bilmiyorum düzeltildi mi o hatalar en iyisi son haline gelinceye kadar beklemek bence.

hala kaldimila windows wtfffff

bu xp ve win 7 fanlarını ben anlamıyorum. Win 7 çıkınca xp'ciler nasıl çamur atmıştı yok öyle işletim sistemi mi olur yok çok kasıyor filan şimdi Win 8 çıktı aynı çamuru yine atıyorlar. Bir de bu xp'den pentium 4 işlemciler 1gb ram ve aşırı eski donanımla Win 8'e geçenler hemen yapıştırmaz mı lafı?! Win 8 ne yağğğğğ en babası xp!! Bre idiyot kullandığın donanım fi tarihinden kalma bırak ivy bridge'ları dual core var piyasada hala pentium ile performans arıyor. Sen zaten xp'den geçme bir yere kal ama milletinde aklını bulandırma! Win 8 gayet stabil ve hızlı. Donanımın güncel ise hiç durma geç Win 8'e..

download showu nedir

Linux kullan beğenmedin mi bir tarafını kendin değiştir, başkalarının lütfetmesini bekleme. Özgürlüğün tadını aldın mı bir sefer doymak nedir bilemezsin. Diyen arkadaşım linux ta windows ta kullanabildiğim programları kullanamadıktan sonra kursam da ne işime yarayacak.Sürekli linux linux diyen kişiler bu soruma adam akıllı mantıklı bir cevap verin elimde win 8 ve de win 7 pro orjinal lisanslarını hediye edicem.

Bu sonuçlar Microsoft ve Microsoft ortakları tarafından yayınlanıyor. Yanlış olduklarını iddia etmiyorum ama doğrulayabilme durumu var mı?

@19 Eyl 2013 15:09 en az Türkiye'de yüz binlerce geliştiricinin ve kullanıcının indirdiğini kanıtlayabilirim...

@19 Eyl 2013 15:58 İnsanlar olumsuz demiş ama ben kimseyi yermiyorum. Sonuçta ben de 8.1 Preview indirip kurup kullandım Ciddi ciddi soruyorum. Çünkü hep şu açıklandı bu açıklandı deniliyor. Bunun doğrulaması sadece şirket güvenilirliğyle mi oluyor? Yoksa bağımsız kaynaklarda da bunların öğrenilebilme ihitmali var mı?

@21 Eyl 2013 04:05 Araştırabilirsin illaki bir yerlerde bir anket ya da araştırma yapılmıştır ancak Windows 8.1 Preview çıktığından beri MS o kadar çok tanıtım ve etkinlik yaptı ki bu sayı %90 ihtimalle doğrudur.

"Linux kullan beğenmedin mi bir tarafını kendin değiştir, başkalarının lütfetmesini bekleme. Özgürlüğün tadını aldın mı bir sefer doymak nedir bilemezsin." Oyunun tadını aldın mı sen hiç?

Windows 8 i övenler o yenilikleri windows 7 yede getirebilirlerdi sp yamasıyla... hızlı başlat sistemi bir dosya ve hızlı bir 7200rpm hdd ile yapılabilirdi.5400rpm hdd yi değiştir 7200rpm ile eski pc le bile uçuşa geçiyor...şu an çıkan çoğu dizüstü pc ssd+hdd hibrid hdd ile bereber geliyor... hızlı başlat hiberfil.sys dosyasını okuyup araştırın...Evet yeniliklerde geldi ama o yenilikler hep market anlayışından para kazanmak için geldi...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir