Windows 8.1'den sonra sırada ne var?

Microsoft, Windows 8.1'i indirmeye sundu Peki bundan sonra, Windows 8 için takvimde ne var?

  • Zeynel A. Öztürk
Bir sonraki Windows güncellemesi ne zaman gelecek?

Aylardır haberlerini paylaştığımız Windows 8.1 güncellemesi sonunda Windows 8 kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmaya başlandı. Peki bundan sonraki güncelleme hangisi olacak, Windows 8 kullanıcıları Microsoft'tan neler beklemeli?

ZDNet'in iddiasına göre bir sonraki Windows 8 güncellemesinin gelmesi pek de yakın değil; büyük bir güncelleme 2015 baharına kadar gelmeyecek. Ancak Microsoft'un Windows 8.1 ile bir sonraki güncelleme arasına bir yıldan fazla süre koyması, güncellemenin küçük olmayacağının bir işareti olsa gerek. 2015'de sunulacak güncellemenin Windows Phone ve Windows'u birbirine daha da yaklaştırması bekleniyor. Bu, Windows Phone ve Windows 8 uygulama mağazalarının birleştirilmesi anlamına gelebilir.

İddiaya göre bir sonraki büyük güncellemeden önce 2014 baharında daha küçük bir Windows 8.1 güncellemesi yayınlanacak. Bu güncellemenin Windows Phone 8.1 güncellemesiyle aynı zamana denk gelmesi bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

Tabi ki 8.2 var :D

Ne güncellemesi 9 çıkar hatta çıkmalı bence bu yamanmış ara versiyon beni memnun etmedi

Windows 9 u uzun bir süre çıkarmasınlar bence bu ücretsiz güncellemeler daha iyi oluyor :)

desenize uzuuun bü süre herkes win7 kullanacak :D güzeelllll :)

Windows 8.1 gibi menusu olsa wp tam olur aslında :D

Her sürümün avantajları olduğu gibi dezavantajları da oluyor. Ekran kartım ile uyumsuzluk oldu, HDMI Tasarımcı monitörümde yazılar nerdeyse okunamayacak şekilde kalite düştü. İnternet Explorer 11 bazı sunucularda hata vermeye başladı.

windows 8 ölü yatırım. metro arabirimsiz win 9 istiyoruz

2015 gelince zaten biz win 9 kullanıyor oluruz şimdilerde win 7 ve xp savunanlar ise anca 8.1 kullanacakları için onlar için gelecektir güncelleme.

Windows 8 için süreç başladı...Microsoft kendi bildiğini okuyarak Başlat Menüsünden geri adım atmadı bir çok kişi bundan memnun değil ...Aksine karşıt düşüncede olan başlat butonunu istemeyenler içinde bir yol sunmadı..Başlatın butonunu koydu başlat menüsünü gerivermediği gibi üstüne üstlük anlamsız bir buton koydu bu seferde metrosevenlerin tepkisini çekti..iki tarafıda memnun edemeyen garip bir inatla direndi..sonuç olarak memnuniyet zaman içerisinde belli olacaktır..Microsoft Windows 8.1 ile Windows 8 deki zedelenen imajını kurtarmayı deniyor...Windows 8.1 amatör kullanıcı gözüyle çok büyük yenilik içermiyor fakat yazılım uzmanlarına göre değişiklikler var tabikide...

Offf birleşse manyak bişey olur

Belki Windows büyük bir sürpriz yapıp Windows dohuzu çıkarır :)

yeter ya ne güncellenesi. yap işte windows 9 olsun bitsin

İnsanlar yorum yazmaktan yoruldu galiba, ben yine de yazayım, kullanıcı arayüznü beğenmiyorum, 1 yıldır da satmayacak diyorum...

@21 Eki 2013 21:30 insanlar yorulmadı alışkanlıklarımızı değiştirmeye çalışalım dediler ve gördülerki bu sistem hakikaten güzel o yüzden sen tek kaldın buralarda sen beğenmiyorsun diye milyonlarca beğenen insan bundan vazgeçecek değil sen derdine yan millet tadını çıkarıyor sen tasa çekiyorsun satar satmaz diye ;)

office 2013 sp1 yada windows 7 sp2 iyi olur, windows 7 tam yamalı bohça döndü.

@21 Eki 2013 22:40 kullandığın küçük programlar bile sürekli güncelleme alıyor bırakta koskoca işletim sistemi güncelleme alsın sana ne zararı var..

XP mi? ben XP yi atalı 8 sene oldu.

Windows 9'u bekliyorum...:D

@22 Eki 2013 15:24 ben windows 10 u bekliyom

@22 Eki 2013 15:24 her yıl güncelleme yayınlayacak 8.1den sonra 8.2, 8.3 senin tam 9 senen var =D

Daha 98 kullanan var ya bu ne hız :))

Sen de yorum yaz