Windows 8.1 için işler iyiye gidiyor!

Ardı ardına gelen 8.1 ve Update 1 güncellemeleri, Windows 8'in kötü kaderini değiştirmeye başladı!

  • Cem Şancı
Windows 8.1 için işler iyiye gidiyor!

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 8 büyük umutlarla piyasaya çıkmıştı ancak bir türlü beklenen sıçramayı yapamaması, Microsoft'un CEO'su Steve Ballmer'ın emekliliğinde bile yol açtı.

Windows 8.1 güncellemesi ileyse, işletim sistemi hakkındaki sıkıntılar büyük oranda kesilmişti. Son olarak gelen Update 1 güncellemesi de listeye eklenince, Windows 8.1'in kullanımının hızla arttığı görülüyor. NetMarketShare firmasının araştırmasına göre Windows 8.1 ile gelen klavye ve fare kullanımı, kullanıcıları memnun etmişe benziyor.

Nisan ayında Windows XP, kullanıcılarının yüzde 1.43'ünü kaybederek pazar payını yüzde 26.26'ya düşürürken  Windows 8.1 ise yüzde 0.9 oranında pazar payı kazanarak toplamda yüzde 5.86'ya kadar ulaştı. Ancak yine de Windows 8.1'in bu hızla büyümesi halinde ancak 3.5 yıl sonra Windows 7'nin pazar payına erişebileceği unutulmamalı.  

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Şu bir gerçek Windows8.1 en hızlı işletim sistemi insanların bunu fark etmesi biraz zaman alacak. Sonuçta eski alışkanlıklarından vazgeçmesi kolay değil.

@06 May 2014 10:48 yalan en hızlı filan değil gerçekten kapanınca açılması 7 ile aynı kapanmasıda yavaş...

5.86 harbiden başarılıymış. Sizin gibi dünyada her teknoloji haber firması reklam yapıyor ve 5.86 da kalıyorsa bu başarı değil rezalettir.

@06 May 2014 11:31 tam salaksın ha dünyadaki bilgisayarların %5,86'sı ne demek tahmin edebiliyor musun? Ben cevap vereyim, edemiyorsun.

Hiçbir şey değişmedi. Yeni bilgisayar alanlar kullanıyor o yüzden oran tabi ki artacak sabit kalacak hali yoktu ya. Windows 8 ile satılmasa bilgisayarlar %1i bulmadı kullanımı.

Benim bilgisayarımda ve bazı bilgisayarlarda 8.1 Update 1 güncellemesi olmuyor. Karşıdan yükleme sırasında bozuluyor, format atmak zorundamıyım acaba?

Windows 8 geleceğin sağlam sistemi....

Bu artış mecburiyetten, windows 7'yi satsın bakalım kimler alıyor windows 8 - 8.1- 8.1 update 'i.

win 8.1 e bende mi geçsem ?

herkez öncelikle xp ve ardından herkes win 7 kullanıyor

Ben de windows 8.1'e geçtim ve çok memnunum sorun yok stabil arkadaşlar yalancılara inanmayın

Böyle devam ama başlat menüsü opsiyonel olsa daha iyi

@06 May 2014 16:59 görev çub sağ tık açılışta masa üstüne geç var işaretle bidaha görme

Windows'un 95 sürümünden itibaren tüm sürümlerini kullandım. Windows 8'i kullandıktan sonra şunu anladım. Windows 8=Gereksiz dayatmacılık Böyle giderse; Microsoft'un sonu Nokia, blackberry gibi olacak belki on yıllar alacak ama olacak.

Windows 7 de BBCode 124 hatası beni biktirdi 8.1 ve update 1 kurdum E7400 işlemcide sıkıntı olmuyor rahatça online oyunlarını oynuyorum mavi ekran sıkıntısı bitti.

Tabi canim hala yeni aldigim laptopa 8.1 yukleyince aletin ekran parlakligi en dusuge geciyor ve asla duzelmiyor tek careside format resmen rezillik

bidüzeltmediler şu win 2000 color tehemasını gitti çok çirkin yav, görevçubuğu gibi pencereleri yapması çokmu zordu.

yalan haber kılıklı reklam...

Sen de yorum yaz