Windows 8.1'in başlat menüsü böyle olacak!

Microsoft'un, Windows 8.1'e geri döndürmeye hazırlandığını başlat menüsünü daha yakından tanıyın!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Windows 8.1'in başlat menüsü böyle olacak! Microsoft, Windows 8.1'e geri döndürmeye hazırlandığını başlat menüsünün yeni sürümünü gösterdi!

Microsoft, geçtiğimiz hafta düzenlediği BUILD geliştirici etkinliğinde Windows 8.1'e eklemeye hazırlandığı yeni başlat menüsünü de gösterdi.

Yeni başlat menüsü, giriş ekranınızdaki kutucukları üzerinde gösterebiliyor. Kutucukları menüye eklemek için onları giriş ekranınızda sol tarafa sürüklemeniz yeterli oluyor. Başlat menüsünün "Metro" bölümünün ne kadar geniş olacağını ayarlamanız da mümkün. Aynı şekilde menü üzerindeki canlı kutucukların boyutlarını ve düzenlerini kişiselleştirebiliyorsunuz.

Videoda gösterildiği gibi, başlat menüsünün yüksekliğini değiştirmenize de izin veriliyor. Menünün henüz ilk aşamalarında olduğunu ve son sürüme kadar değişikliklerin olabileceğini unutmamakta fayda var.

Terry Myerson, başlat menüsünün tüm Windows 8.1 kullanıcılarına gelecekteki bir güncellemeyle sunulacağını söylüyor, ancak kesin bir tarih vermiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 34 Yorum

Bunu çok daha önce düşünebilirlerdi. Aceleye getirip saçma sapan bir sistem kurmanın alemi yoktu. Bazıları başlat menüsüne gerek yok,alışınca geçer diyorlardı. :) Microsoft doğru yolu sonunda buldu onlar da bulurlar umarım...

8.1 o kadar güzel değil yaw :(

update 1 ile gelmedimi başlat çubuğu

@11 Nis 2014 13:21 Bilmiyorum, ben baktım, benimkinden çıbık filan çıkmadı. Sendekinden de mi çıkmadı kardeş?

Boyle yola gelin

Ben başlat ekranından memnunum. Seçilebilir yaparlarsa isteyen istediğini seçer. Dayatmaya karşıyım

sol alttaki Windows logosuna tıklayınca Başlat menüsü zaten açılıyor.

modern arayüz uygulamalarının pencerede çalışması olayı süper olmuş

vay canına gerçekten çok güzel olmuş

Gereksiz başlat menüsü bence hiç gerek duymuyorum.win 8.1 kullanıyorum 10 numara sistem.

Önce yok et adı yenilik olsun şimdi geri getir yine yenilik. Ne güzel iş. Gelecek windows için yeniliği tahmin edebiliyorum. Durum çubuğunu ortadan kaldırırlar yada bilgisayarım bölümünü. Ve adı yenilik olur. Ahh microsoft ne diyim. Şekil yapmaya çalışma artık doğru dürüst işlev getir şu sisteme

Bence başlat menüsü metro arayüü da iyi duruyor kullanış ise alışırsınız yani atom parçalamıyorsunuz ya

Aslında metro ya alışmıştım. Gerçekten kullanmasını öğrenince başlat menüsünden çok daha kullanışlı...

8.1 güncellemesi ile menuyü arayanlarda umarım son bulur bu micronun herzamanki tasarım faciasının yola gelişi kaçıncı perde artık.İnsanları kobay gibi kullanıyorlar alın bir deneyin tutarsa ne ala :)

ilk başta bu şekilde olsaydı win 8'in şansı daha yüksek olurdu...

"Bunu çok daha önce düşünebilirlerdi. Aceleye getirip saçma sapan bir sistem kurmanın alemi yoktu. Bazıları başlat menüsüne gerek yok,alışınca geçer diyorlardı. :) Microsoft doğru yolu sonunda buldu onlar da bulurlar umarım...""" bilgisayar kullanmayı bilmeyenler yorum yapmasın lütfen. tercihler kişileri bağlar ve herkes kendi doğru yolunda ilerlesin, madem o kadar doğrusun bunları yazmana grek yoktu dimi. bırak insanları da kendi tercihlerini yapsınlar...

Offffffff dehşet olmuş yaa keşke bu yeni gelen güncellemede gelseydi =/

aslında basşlat menüsü varda ters tıkla geliyor

başlat fazlasıyla gereksiz ve lüzumsuz.... Windows 8 kullanamayan gitsin linux kullansın hadi bakim...

@11 Nis 2014 17:02 başlat menüsü gereksiz diyen vatandaş denetim masasına nasıl ulaşmayı planlıyon linux üzerindenmi

@11 Nis 2014 22:54 :) :) :) :) :) :) :) :) ........ bu gülücükler böyle gider. Bu nasıl bir düşüncedir. Hiç yüzüne bile bakmayan sadece oradan buradan duyduğu sözler ile bilgilenen(!) bir kişinin söylemesine benziyor. Bak sana çok basit bir şekilde nasıl ulaşacağını anlatayım. Hani o sol alt köşede Windows logosu var ya ha işte oraya farenle sağ tıkla daha sonra "denetim masası" yazdığını görürsün. Yani çok çok çok basit ulaşmak. Ha ulaşamıyorsan zaten bilgisayar kullanma sen lütfen!

elimdeki android telefon windows dan çok daha zevk veriyo bna sıkıldım be windowsdan tablet alıp komple laptopuda bırakıcam böle giderse.

Aslında başlat menüsünün yokluğuna karşı değilim. benim karşı olduğum şey şu. Piyasa değerinde mobil ve tabletler yükselse de Microsoft'un ekmek yediği yer kurumlar ve sonrasında ki orta bütçeli tüketiciler. Yani hala masaüstü kullananlar. Şu anda masaüstü kullananların büyük çoğunluğu dokunmatik ekranı tercih etmiyor. Çünkü nerdeyse başlı başına bir pc ya da işletim sisteminin kendisi kadar pahallı. Sorun da zaten burada. Yaygın olmayan bir donanıma dayanarak işletim sistemi çıkararak ikinci Vista darbesini yemiş oldu. Zaten Vista faciasının temeli de bu değil miydi? Daha güncel olmayan donanımlara dayanarak piyasa çıktı ve sonucu biliyorsunuz. Neyse ki Win 7 onları kurtardı.

update yükledim yok öle bişi ya da ben bulamadım..

gerek yok bence böyle daha güzel

hiç gerek yok başlata bencede gereksiz

başlat menüsüne gerek diyenlere aldırmayalım ilk çıkdığında hemen onlar yükleyecek bozuntuya vermiyorlar

Başlat Menüsü artık bir an önce gelse de şu Şaplat Menüsünden kurtulsak, bıktım deve gibi kocaman simgelerden. Bu ne ya? İnsan değil miyiz biz. Pabuç kadar kısayol mu olur? Bira ciddiyet lütfen. Yetti artık!

Netbook'a Android 4.4 Kitkat yükledim, bilgisayar uçuyor resmen. Google Drive zaten Office hizmeti de veriyor ama ben fazladan Kingsoft Office de yükledim. Windows 8'e girmez oldum artık vallahi. Sabah Android, akşam Android. Süper ya. İyi ki varsın Android. Canım benim.

@12 Nis 2014 08:56 hey dostum sen androidinle yoluna devam et biz windowssumuz la devam edeceğiz hadşi bakalım arkanmnı dön ve hızla buradan uzaklaş

Hah şöyle.. işte bu yaa..

Şu kutucuklar tamamen ortadan kalkarsa 8 e geçmeyi düşünebilirim. Başlat menüsünü gereksiz bulanlar muhtemelen Windowsa fazla aşina olmayanlar. Tabi bilgisayarı sadece İnternet için kullananlar başlatın ne işe yaradığını bilemez.

@11 May 2014 05:58 kutucuklar kaldırılmayacaktır yani o zmn geçme

cep telefonu kardeşim bu başlat menusu olmasın dokunmatik bile olsa her seferinde ekrana uzanıp yapacağım işlem için dev anası gibi simgeye neden dokunayım bunlar ancak cep telefonu kullanabilen bilgisayarı gerçek manada kullanamayan bilgisayar cahilleri için olabilecek bir işletim sitemi ama profesyonel kullanıcının işini zorlaştıran ucube bir sistem..

Sen de yorum yaz