Windows 8.1'in fiyatları belli oldu!

Windows 8.1'in satış fiyatları sonunda açıklandı! İşte ona sahip olmak isteyenlerin ödeyeceği bedel.

Windows 8.1'in fiyatları belli oldu!

Windows 8.1 güncellemesi Ekim'de Windows 8 için ücretsiz sunulacak. İşletim sistemini ilk kez satın alacaklar için ise yeni fiyatlar ortaya çıktı.

Eski bir Windows sürümünü kullananlar, 17 Ekim'den sonra Windows 8.1'e sahip olmak için 119.99 dolar, Windows 8.1 Pro için 199.99 dolar ödeyecekler. Microsoft, bu fiyatların bölgeden bölgeye değişebileceğini söylüyor. ABD fiyatları, şu anki Windows 8 fiyatlarıyla hemen hemen aynı.

Microsoft, Windows 8.1'i satın alanların "önceki tam Windows sürümlerine" ihtiyaç duymayacaklarını, yani yükleme için eski bir Windows sürümünün yüklü olmasının gerekmeyeceğini söylüyor. Şu an piyasadaki Windows 8 ise aslında bir "yükseltme sürümü".

Windows 7'den Windows 8.1'e geçecek olan kullanıcılar, dosyalarını saklayabilecekler ancak Office dahil masaüstü uygulamalarını tekrar yüklemeleri gerekecek. Windows XP ve Vista kullanıcılarının Windows 8.1'i indirmek yerine DVD'den ön-yükleme yapmaları tavsiye ediliyor. Microsoft, XP ve Vista'daki dosyaların, ayarların ve programların Windows 8.1'e geçiş sırasında yeni işletim sistemine taşınmayacağını vurguluyor.7

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

8.2 için ücret alınıcak mı seneye?

@18 Eyl 2013 16:50 8.1 den alınmadığına göre 8.2 çıkarsa ondanda alınmaz.

Upgrade fiyatları çok fazla pahalı :/ Max_Real Qnx

@18 Eyl 2013 17:20 Abi adini niye yaziyon ki sen?

@18 Eyl 2013 17:20 akıl hastasıda ondan....

@18 Eyl 2013 17:38 Bende anlamadım. Eğer isminin gözükmesini istiyorsa giriş yapsın ziyaretçi yerinde ismi yazar ama giriş yapmıyor, ismini yazıyor.

@18 Eyl 2013 23:09 Neden bunu yapmaya gerek duyuyor ki ? Ziyaretçi ama kabul etmek istemiyor gibi yoksa neden ismini yazsın,

Bide apple icin pahali derler. Yeni mac os versiyonu cikinca sadece 39 dolar oluyo

@18 Eyl 2013 17:40 Apple esas parayı zaten sattığı donanımdan alıyor. Üstüne bir de yeni yazılım versiyonu için para alıyor. Apple a harcadığın para ile aynı donanıma sahip bir PC alıp eskiyene kadar yeni çıkan Windows sürümlerini alabilirsin. Hatta elindeki orijinal Windows u yükseltmek istersen çok daha ucuza gelir. Bence Apple a pahalı denmesi gayet normal çünkü pahalı.

Pahalı bulan abilerimizii linuxa davet ediyoruz. Pahali diye ferrari calmadığımız gibi pahali diye windows kullanmayip linux kullanacağız.

Windows 8 kullanıcıları için ücretsiz olacak.Windows 7,Vista ve XP kullancıları Windows 8.1'e yükseltmek isterlerse ücret alacaklar.

Windows 8 kullanıcılarına ücretsiz olduğunu hatırlatmakta fayda var. Yine de Windows 8 PRO'nun şimdiki fiyatına göre hiç fena değil fiyatlar.

Windows 8 Pro kullanıcıları için ücretsiz olacağını bilin arkadaşlar. Microsoft bu konuda çok iyi yaptı :)

Windows 7 gibi satamadıya parasını çıkartmaya bakıyor.

Linux kullan kafan rahat olsun. Özgürlüğün farkına varın.

@18 Eyl 2013 20:47 Adamım linux halen daha son kullanıcıya hitap edecek bir işletim sistemi değil. Yoksa insanlarda uygun fiyatlı bir işletim sistemi kullanmayı yada işletim sistemine bu yüzyılda para ödememeyi yeğler. Bu kadar akıllı konuşuyorsunuz ama sonunu düşünmüyorsunuz...

@18 Eyl 2013 20:47 allah yazdıysa bozsun hocam

Hani Windows 8.1 sadece bir güncellemeler topluluğuydu. Niye bunun için ayrıca fiyatlandırma yapıldı?

@18 Eyl 2013 22:07 konuyu oku başlığa göre yorum yapma. sıfırdan alacaksan doğal olarak bir lisans satın alıyorsun bedava mı versin. elinde 8 varsa zaten bu bir güncelleme sp gibi bir şey olacak.

200$ işletim sistemi için güzel para bizim para ile çarpınca 400tl baya çarpıcı rakam, Asgari ücretin yarısı, RTMyi bedava lisansladık hemde MSun teldeki robot karı söyledi keyleri :D

"bedava lisansladık hemde MSun teldeki robot karı söyledi keyleri :D" diyen kardeş ha cebimdeki parayı çalmışsın ha adamın yazılımı ne farkı var ? türk övün güven çalış !!!

şimdi indirsek ücret ödenecek mi

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir