Windows 8.1'in RTM sürümü bu tarihte geliyor!

Windows 8.1'in RTM sürümü ne zaman gelecek? İşte Microsoft'un da onayladığı o tarih!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 8.1'in RTM sürümü bu tarihte geliyor!

Önizleme sürümüyle tanıştığımız Windows 8.1, çok yakında üreticilere dağıtılmaya başlanacak.

Worldwide Partner Conference'ta konuşan Windows pazarlama bölümü başkanı Tami Reller, Windows 8.1'in RTM sürümünün Ağustos ayında ortaya çıkacağını söyledi. Böylece PC üreticileri, Ağustos ayından itibaren Windows 8.1'i bilgisayarlarına göre düzenlemeye başlayabilecekler. Windows 8.1'in önizleme sürümü, 26 Haziran'da herkesin kullanımına açılmıştı.

Windows 8.1, Windows 7'de 8'e geçişteki kadar önemli yenilikler içermese de Başlat düğmesi, kişiselleştirilebilir giriş ekranı arka planı gibi beklenen değişiklikleri beraberinde getiriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

başlat butonu belki eski görevini görmüyor ama gerçekten daha iyi olmuş. Ayrıca Win+S menüsü artık tam ekran açılmadığından masaüstünde başlat menüsü görevi görüyor.

eksileri basın ama windows 8.1 de gözle görülür bir değişiklik yok..metro dışında oda herkesin sevdiği bişey değil...özetle bu güncelleme sadece windows 8 in başarısız isminin kurtarma yaması...metro katlanılabilir bir değişiklik değil html5 tabanlı site uygulamalarından farkı yok..bir çok web sitesinde bile daha işlevsel uygulamalar mevcut..

@09 Tem 2013 21:33 tabi ki basıcaz... mantıklı ve gerçekçi şeyler söyle ki insanlar ona göre davransın....

win8 kullanıyorum, win7'ye göre çok daha iyi.. amacınız hız ve işlevleri değilde eliştirmekse gidip pardus yada ubuntu kullanın.

Arkadaşlar hala Windows XP diyenler var. Kabul etmek gerekir çok iyi bir sistem ama maalesef Microsoft'unda dediği gibi; " Yenilikler yüzünden Windows XP yi güncellemek , modaya ayak uydurmak; yeni bir işletim sistemi yapmak kadar masraflı ve para gerektiriyor." Yeniliğe ayak uydurmak lazım. Bence gayet şık ve güzel. Windows 7 Kullanıyordum bilgisayarımda daha doğrusu aldığımda kurulu gelmişti. Windows 8 Pro Aldım Darty den , gerçekten parasını hak ediyor. Mesela Windows 7 de 17 Saniyede açılan bilgisayarım şimdi 4 Saniyede açılıyor.

drüst olmak gerekirse ,insanlar bir şeye çok alışmıssa örnek xp veya windows 7, gibi yeni sürümlere adapte olma istekleri, başlangıçta ,isteksiz oluyor ,ben bile çok sinir oldum. sebebi? ya durup dururken ,daha zorunu karmaşığını çıkarmanın ne alemi var dedim ,bir çok insan gibi ! hadi ben pc den iyi anlayan profiyim, ama basit amatör pc kullanıcıları daha windows 7 i bile çözemiyor ve pc den bişi anlamıyorlar ve bu tüketici çoğunlukta ! e microsoft zorla kakalamıyor tabiiki ,beğenmeyen win 7 kullanmaya devam edebilir ! facebook gibi timeline zapturapı yapmıyor ! ben win 8.1 e alıştım ve eh fena değil diyorum ilk defa ! ama sabır gerektiriyor başlangıçta ! aslına bakarsanız ,yüz aynı ama makyajlı güzel !

Windows 8.1 gayet iyi ve hız konusunda 7 ve xp ye fark takar... Bilgisayar kullananların bazıları xp çok hızlı diyor aslında xp hızlı felan değil bir hatada çöküyor ve kurtarma olasılığı çok düşük çok donuyor bu benim gözlemim. ama win8 de donma yok çıktığı günden beri kullanıyorum çökme yok çökmediği için birşey diyemiyeceğim... 7'de ise en iyi yanı çökse dahi sistemin yedeğini alıyorsunuz ve yeni den kuruduğunuzda yedekleri geri yükleye bliyorsunuz... şan 8.1 kullanıyorum bence 8in eksiklerini az da olsa gidermiş.. ve win8 hep yenilenen bir işletim sistemi yenileneceği hakkında haberler var...

Ya arkadaş! Bu nasıl birşeydir. Bir yakınımızın bilgisayarı sorun veriyor winxp ve win7 de. fakat win8 de hatasız çalışıyor. Sorun şu onların bilgisayarında internet yok. Windows 8 de kendi kart oyunları vs. net desteği olmadan açmıyor.. Sırf bu yüzden win7 kuruyorum bu nasıl bir saçmalıktır ama.. bu da düzeltildimi acaba???

Ben Başlat çubuğu satın almıştım, o yüzden benim açımdan heyecan verici başka bir şey de yok. Windows Güncelleştirme ile gelsin, hiç acele etmem. Yarım yamalak şeyi bilgisayarıma neden yükleyeyim ki? Zaten 2-3 hafta sonra yayınlanacak.

Bu kadar da atılmaz yav! PC'in 4 saniyede boot bile etmez?!

benim için çok iyi oldu bn casper pc wimdows 8 kuramıyordum;ama 8.1 sorunsuzca kurdum avg kurdum sorunsuzca kullanıyorum hızı görselliği herşeyi iyi şuanlık windows 7 oranla pc verimi iki kat daha arttı :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play