Windows 8.1'in Update 2 tarihi belli oldu!

Microsoft, Windows 8.1'in Update 2 güncellemesi hakkında en çok merak edilen soruyu cevapladı!

Windows 8.1'in Update 2 tarihi belli oldu!

Windows 8.1'in Update 2 güncellemesi uzun zamandır merakla bekleniyordu. Windows 8.1'e ne getireceği halen bilinmeyen Update 2 güncellemesi için Microsoft tam bir çıkış tarihi veremiyordu. Build 2014 konferansında bu güncellemenin 2014 içinde bir tarihte çıkacağı bilgisi dışında tarih verilmemişti.

Ancak şimdi, Microsoft içinden sızan bilgiler Update 2'nin 12 Ağustos günü yayınlanacağını söylüyor. Ayrıca bu tarih, salı gününe denk geliyor ki, salı günleri de bildiğiniz gibi, Microsoft'un yama ve güncelleme yayınlama günü.

Microsoft'un Update 2 ile hangi özellikleri açacağı henüz tam olarak belli değil. Hatta güncellemenin küçük bir güncelleme olması da muhtemel ancak Windows 8.1 kullanıcıları Build 2014 konferansında gösterilen etkileyici özelliklerin en azından birkaçının Update 2 ile geleceğine inanıyorlar. 

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

Harbiden Ben Hâla Başlat menüsü ve pencere içi modern uygulamalar gelecek die umut ediyorum..

Başlat menüsünü koyarlarsa en azından biz seçim yapabilelim başlat menüsü mü metro arayüzü mü diye. Çünkü Metro Arayüzünü Başlat menüsüne uyarlamak biraz saçma olur hem bazı kullanıcılar metroyu daha çok seviyor.

Bence isteyen metro isteyen de başlat menüsü kullansın. Ben Windows 8 kullansaydım metro arayüzünü tercih ederdim.

windows gelişimi nükemmel ilerliyor başarılar :)

Artık gelsin baslat menusu bu kadar neyi diretiyor.

Ekranim dokunmatik ve baslata gerek duymuyorum ama dokunmatik olmayan pclerde ve kurumsal kullanimda metro arayuzu mumkun degil

hay başlatınıza bir iki bide benim ki ya!....

Güncelleme olması elbette güzel ama Microsoftun bu güncellemelerin Kalıcı olmasını Sağlaması lazım Bilgisayarı fabrika ayarlarına dönderdiğim zaman hatta dosyalar etkilenmeden bile sıfırlasak bilgisayar windows 8 e dönüyor ve bütün güncellemeler gidiyor bu güncellemeleri baştan yüklemek demek en az 6 Gb İndirme yapmam demek gerçekten çok uğraştırıcı birşey tabi ışık hızı internetiniz yoksa... birde bu başlat menüsü nedir ya bende win7 kullandım ama win8.1 de aramıyorum yapmayın illa bir bahane bulacaksınız...

@isadiliballi bu da win8, 8.1, 8.1 update1, update 2 ... baska sacmaliklarindan, baktiginiz zaman isimlendirmesinden bile ne kadar fiyasko oldugu belli

@23 Tem 2014 14:28 8.1.1 ve 8.1.2 aslında, pek de saçma gelmiyor.

@23 Tem 2014 14:28 Ben öyle düşünmüyorum bu isimlendirmeler normal bir şey bu isimlendirme her yerde geçerli mesela android 4.0-4.1-4.2-- vs... İOS 7-7.1 vs... mutlaka işletim sisteminde bir eksiklik oluyor bunlarıda kapatmak için küçük güncelleme sunuyorlar..ama win8 ile 8.1 arasında uçurumlar var büyük bir güncelleme. Benim anlamadığım Bu işletim sisteminin neresi fiyasko win8.1 in Windows 7 den eksiği yok çok daha fazla artısı var kesinlikle eksiği yok ha tabi bazı kullanıcılar başlat düğmesini eksikten sayıyorlar tamam oda yakında gelecek resmi açıklama yapıldı. tabi siz MAC kullanıyorsanız windows size saçma gelebilir bilemiyorum mac kullanmadım. bana bu işletim sisteminin neden fiyasko olduğunu söyleyin ya hak veririm yada vermem vermememinde sebebini yazarım..

Yayınlanmayacak. Yayınlanacak olsa çoktan internete düşmüştü.

update 2 ciksa ne olurur fiyasko

Başlat menüsü diye çırpınan arkadaşlar, kaçınız başlat menüsü kullanıyor, kullananlar da program aramak ya da bilgisayarı kapatmak için, inanın şu hali eskisinden çok daha kullanışlı, sizi anlayamıyorum gerçekten.

@23 Tem 2014 03:43 kardesim dunya capinda su sacma metro dan hoslanmayan insanlar var sen anlamassan anlama

@23 Tem 2014 14:26 Hoşlanmayanlar için bu sistem değişecek ve bozulacaksa ben istemiyorum başlat menüsü, beğenenler çok çok daha büyük çoğunlukta, windows 8 zaten bu yeni arayüzüyle ve kullanışlılığıyla bir fark koydu ortaya, başlat menüsü isteyen windows 7 kullananabilir, 2020'ye kadar destek veriyor microsoft.

@24 Tem 2014 01:32 istatistikler ortada ...

Başlat Menüsünün Update 2 ile geleceğini düşünüyorum çünkü Microsoft büyük yenilikleri Update 1 ile vermişti şimdi Update 2. Ara güncellemelerde çıktı neden onlar böyle isimlendirildi.

Bıktık bu nedir sürekli değişiklik

@23 Tem 2014 09:36 yeniliğe açık olmak lazım.

@26 Tem 2014 13:25 bırakın başlat çubuğunu xp de kalsınlar ne gerek var başlata metro süper bu arada orayı geliştirseniz

linux kde gibi seçenek olmalı windowsta

Bekliyoruz şu anda sistemde Uptade 1 yüklü.Ayrıca bence Metro sistemi çok güzel beğenmeyen arkadaşlar içinse Microsoft yayınlayacağı güncelleştirmeyle 2 seçenek sunmalı bence. Microsoft Windows 8.1 <3 :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir