Windows 8.1'in x64 sürümü sızdı!

Windows 8.1'in final sürümü paylaşım sitelerinde boy göstermeye başladı bile...

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 8.1'in kurumsal x64 sürümü sızdı!

Windows 8.1 güncellemesi sonunda resmiyete kavuştu. Şimdi ise farklı kaynaklardan gelen bilgiler, işletim sisteminin final RTM sürümünün "Basitleştirilmiş Çince" dilindeki kurulum dosyalarının internete sızdığını iddia ediyor. Bunun yanında Çince'den İngilzce'ye çevrilen bir başka sürüm de internette paylaşılmaya başlandı.

PCbeta web sitesinde ve Neowin.net forumlarında görüntüleri ortaya çıkan 9600 yapı numaralı Çince Windows 8.1 sürümü, şu an bir dosya paylaşım sitesinde indirmeye sunuluyor. "Frankenbuild" adındaki sürüm ise bu sürümün İngilizce'ye çevrilerek yeniden paketlenmiş hali.

Bu arada İngilizce Windows 8.1'in sızmasının an meselesi olduğu iddia ediliyor.

Bir başka Neowin forum üyesi ise paylaştığı görüntünün (aşağıda) Windows 8.1'in Çince kurumsal sürümüne ait olduğunu iddia ediyor.

Microsoft, Windows 8.1'i resmi tanıtım tarihinden önce erkenden kullanıma sunmayacağını açıklamıştı. Bu açıklama MSDN ve Technet hizmetleri içinde geçerliydi. Microsoft Türkiye'nin yaptığı açıklamaya göre güncelleme, 18 Ekim'den itibaren Windows Mağazası üzerinden ücretsiz indirmeye sunulacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Eh sure çok uzun ama

Buna güvenilmezki

Sızıntı Bekliyorduk erken oldu MS bir Windows sürümüde sızmasın yahu, birde win8.1 64bit olanı bundan önceki sızıntı 32bitti:)) MS gibi dev şirketden ürünü çalıp sızdıracan ne delikanlılar var..

Bence bile bile sızdırıyor hatta veriyor. Neden diye sorarsan açık vermese sende kaçakta olsa windows kullanmasan linux kullanmaya başlıyacaksın. Adamlar akıllı çaktırmadan sızdırıyor. Her geçen gün Linux kullanan azalıyor. Grafikerler bile yavaş windows'a geçiyor.

18 Ekim ne yahu...18 Eylül olsa anlarımda... Madem bitti..Yayınlayın...

İngilizcesi de sızdı biraz hızlı olun :-)

E zaten torrente Windows 8.1 in pro , pro with media center ve enterprise sürümlerinin 32 ve 64 bitlikleri var zaten :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play