Windows 8.1'le gelen HTML5 müjdesi!

İşte, Windows 8.1'le gelecek olan Internet Explorer 11'in en heyecan verici yeniliği!

Windows 8.1'le gelen HTML5 müjdesi!

Microsoft'un çok yakında ciddi bir güncellemeyle desteklemeye hazırlandığı Windows 8, 8.1 sürümü ile gelen Internet Explorer ile HTML5 video desteğine kavuşuyor. Flash veya Silverlight eklentilerine ihtiyaç duymadan eşzamanlı video gösterimi yapabilecek olan tarayıcı şimdiden Netflix gibi video servislerinin desteğini garantilemiş durumda.

HTML5 spesifikasyonları içinde web videoları için özel iyileştirmeler bulunuyor. Örneğin, tam ekran video izlenirken tazeleme hızının 60 Hz'den 48 Hz'ye düşürülmesi gerek işlemci gerekse ekranın güç tüketimini azaltıyor. Spesifikasyona dahil edilen Media Source Extensions - Ortam Kaynak Eklentileri ise buffering - arabelleğe alma- işlemini mümkün olduğunca aza indirerek kesintisiz video keyfi yaşamaya yardımcı oluyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

İe zaten html5 videoları oynatıyordu, diğerlerinden çok daha iyi şekilde, yeni bir şey değil.

Google chromeda operada firefox ta olan özellikler ie 11 e yeni geliyor ve bu haber niteliği taşıyor..bravo microsoft ne kadar ilericisin..bikaç sene sora verseydin bu desteğide bari..sen verene kadar yenileri çıkacak...

Linux kullanın firefoxta html5 zevkini çıkartın.

o zaman flash player'ı neden windows 8'e entegre ettiniz? ie 10 çıkarken aklınız neredeydi?

bakalım bu sefer ki nasıl olacak :P

Yav arkadaş, ie 10 zaten html5 video desteği veriyor??? Neyin kafası ki bu? Biri de çıkmış yeni mi geliyor bu özellik diyor. Arkadaş Bi git kullan.

İnternet Explorer çok iyi tarayıcı. İnternette gezinirken İnternet Explorer 10 Kullanıyorum onun dışında oyun gibi şeyler için Maxthon kullanıyorum.

Windows 8.1 çıktı ama bu ona güncelleme olarak mı gelecek, denemedim İE11'i denerim çıktıysa bende.

Internet Explorer zaten HTML 5 videoları oynatıyordu, bunun nesi yeni?

Zaten vardı? Bunun neyi müjde nesi yeni anlayamadım?

Arkadaşlar yanlış anlamışsınız. Ie html5 için silverlight,flashlar icinde flash player kullanıyordu. Şimdi bu 2sinede gerek kalmadan kendi başına çözümleme yapıyor. Chrome sadece html5 i kendi çözüyor flashı içindeki gömülü player ile açıyordu. Yani burdaki yenilik harici programa gerek kalmadan tek başına çözümleme yapması. Buda 3. Parti güvenlik açığını ortadan kaldırıyor. ±± SypeR54

bu iyi oldu. win 7 için ie11 gelsinde yükleyelim.

@22 Eyl 2013 14:17 win 7 için ie11 var zaten ;D

düzelir sıkıntı yooookkk::))))zu haaa...haaaa

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir