Windows 8.1 ne zaman çıkacak?

Windows 8.1 görünüşe göre ufak bir rötarla gelecek... İşte açıklanan yeni ve kesin çıkış tarihi!

Windows 8.1 ne zaman çıkacak?

Microsoft'un piyasaya çıktığından bu yana çok farklı eleştiriler alan işletim sistemi Windows 8'e ciddi yenilikler getirecek 8.1 güncellemesi, 18 Ekim tarihine sarktı. Donanım üreticilerine Ağustos ayından itibaren RTM sürümü verilmeye başlanan güncelleme, sonbahar aylarında çıkacak yeni PC'lerin satışını hızlandırmak için bekletiliyor olabilir.

Beklendiği üzere Ekim ayında yayınlandığı takdirde Windows 8'in piyasadaki bir yılını doldurmasına denk gelecek olan güncelleme, Windows 8 sistemlere bir 'Başlat' düğmesinin yanı sıra sistem açılışının ardından doğrudan masaüstüne geçiş gibi "yenilikler" getirecek.

Haber, kullanıcılar için bekleyişin biraz daha uzaması anlamına gelse de, Windows işletim sistemlerinde birkaç yıla sarkabilen servis paketi çıkış rutinleri açısından bakıldığında Microsoft'un son işletim sistemini güncelleme konusunda elini bir hayli çabuk tuttuğunu söyleyebiliriz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

o kadar tepkiye elini çabuk tutsun bi zahmet

winzort devri bitti bakın android x86 çok daha kullanışlı...

@grezimonk x86 mı yok artık, 64 bit sistemler çıktı haberiniz olsun.

@grezimonk hadi len :D Windows u bırakacak olsam Ubuntu kullanırım android de neymiş gitsin ucuz çinli telefonları çalıştırsın o :p

@grezimonk Millet dislike yapmaktan bıktı bu adam almaktan bıkmadı...

@grezimonk tırt kafalı ergen.....

ne ciddi yeniligi ya. Sen kalk Windows 7'in Aerosundan daha berbat bir arayuzu yap sal ortaya sonra 8.1 ile bir kac renklendirme opsiyonu ekle ve bunu ciddi olarak reklam et. 2 adim ileri bir adim geri!

@15 Ağu 2013 21:09 Gayet hızlı gayet güzel bir windows sürümü. Sizin kullanamamanız Win8'in kötü olduğu anlamına gelmez. Win 7 çıktı biz önizleme sürümünden itibaren kullandık sizin gibiler onuda kötüledi. Yeniliğe açık olmayabilirsin ve kimse seni zorlamıyor. Sen 7 kullan biz 8. Sorun ne bunda niye çamur at izi kalsın kafasındasın.

Arkadaşlar beğenmiyorsanız kullanmayın ne diye kötüleyip duruyorsunuz. Kullanmak isteyen kullanır. Sizin donanımınız az diye güçlü bileşenleri olanlarda mı kullanmasın. Bıraksalar herkesi win95'e mahkum edeceksiniz.

Grezimonk. Windows devri bitmedi. Senin icin bitmiş olabilir ama istatistikler oyle demiyor.

Windows 7 için de Blue güncellemesi çıkarsaydı Microsoft fena olmazdı yani...

Şaşrmadım. Bu işler göündüğü kadar kolay değil.

windows 8'i beğenmeyenleri anlamıyorum windows 8'e geçtiğimden beri o kadar memnunum ki anlatamam hiç bir sorun yok windows 8'e geçmeden önce diyodum ki orda başlat bile yok asla geçmem sonra yeni bilgisayar alınca mecbur geçtim ve inanır mısınız 1 kere bile başlat tuşunu aramadım çünkü anladım ki o tuş zaten hiç bir işe yaramıyormuş

bu sefer olmuş gibi 8.1.

@grezimonk x86 mı yok artık, 64 bit sistemler çıktı haberiniz olsun. diyen arkadaş. android in arm tabanlı olduğunu bilmiyorsun heralde? arm den pc ortamına portlanan işletim sistemleri x86 adını alır bil bunu.

Microsoft o süreyide uzatır wp8 lerede mayıstan beri güncelleme verecek sözde eylül oldu ancak geldi. Ve gelen güncellemede baktım bi cacık yok sattım o yüzden yılbaşını bulur diye düşünüyorum. en iyisi paraya kıyıp alacaksın macbook u ardına bakmayacaksın ne virüs derdi ne format derdi zaten oyun pek fazla oynamıyorum

wikipediada yazdığına göre başlat tuşu başlangıç ekranına gidiyormuş

başlat menusunu kullanmam cok gereksızmıs onu ogrendım tek aşk w8

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play