Windows 8.1 RTM aşamasına ulaştı mı?

Windows 8.1'in üreticilere gönderilecek final sürümü hazır mı? Cevap bu sızıntıda gizli olabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 8.1 RTM aşamasına ulaştı mı?

Windows 8.1'in 9471 yapı numarasına ulaştığı geçtiğimiz pazar yapının internete sızmasıyla ortaya çıkmıştı. Şimdi ise daha yeni bir yapıya ait görüntü, internette kendini gösterdi.

Rusça web sitesi PCPortal'da bir kullanıcı tarafından yayınlanan görüntüde Windows 8.1'in RTM dalına (Release To Manufacture) ulaştığı gösteriliyor. Ekran görüntüsündeki yapı numarası ise 9478.0.winblue_rtm_130804-1505.

Windows 8.1 yapı 9477'nin bazı OEM'lere RTM sürümünden önce test için gönderildiği iddia edilmişti. Bu sızıntı ise RTM sürümünün çok yakın olduğunun bir işareti. Geçtiğimiz hafta ortaya atılan bir iddia, RTM sürümünün "her an" ortaya çıkabileceğini ve hatta MSDN üyelerinin onu bir hafta içinde indirebileceğini söylemiişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

win8 win8.1 ikiside felaket. bi painti açıcaktım acil. kısa yol tuşuyla arattırma yaptım çünkü sol daki başlat tuşuna basınca metro açıldı ve paint yoktu hayret .neyse arattırdım paint, bulmadı inanabiliyormusunuz bulmadı en son çalıştırdan açabildim. ve anladımki win7 ye aynen dönüş şart.ve uygulamar konusunda hala sıkıntılı açılmayan oyunlarımda var. boşuna beklemeyin.bu işletim sistemi dokunmatikler içindi ve hep öle olucak gibi sol alta bi düğme koymayla tamamen hitab etmiş olmadı.

@14 Ağu 2013 14:38 Şuna bi heye diyin ya

@14 Ağu 2013 14:38 Arkadaşım 8i uzun zamandır kullanıyorum en büyük özelliği kısayolara aramayla çabucak ulaşmak. Kullanmayı bilmiyorsan bulamazsın. tabiki...

@14 Ağu 2013 14:38 metro kocaman bir başlat menüsü zaten. başlata bas ve ne lazımsa aramak için yazmaya başla. otomatik karşına gelmeye başlayacaktır. kullanamıyorsanız çamur atmayın bari.

@14 Ağu 2013 14:38 sen win98 kullan boşver win8 i falan :p win8 çıkalı yıl olacak daha paint i açamıyorsan hiç bulaşma yeni işletim sistemlerine...

@14 Ağu 2013 14:38 metro arayüzünü sağ tıklayı sağ altta tüm uygulamar bölümünü tıklasaydın bu kadar zahmet çekmezdin çünkü paint orada :)

@14 Ağu 2013 14:38 valla ben win 8 kullanıyorum bu yorumu okuyunca hemen metroya girdim paint daha yazarken çat diye çıktı. ulaşmam 3 saniye sürdü. bence sizin bi beceriksizliğiniz var .

@14 Ağu 2013 14:38 O senin normal bir kullanıcı olmandan dolayı evet çok zor ulaşılıyor. normalde aslında Microsoft kullanım kılavuzu yapıp yayınlasaydı 8 için her şey çok daha kolay olurdu sizin gibi kullanıcılara. kılavuz yok ama ben söyleyebilirim kolay yolunu. Windows tuşu + R kombinasyonunu kullanıp gelen ekrana " mspaint " yazarsan çok daha kolay erişirsin.

Paint acmak dedifin givi degil! Insanlari yanıltma! W8'in fazlai var ama eksiği yok! Bow bos konusma!

Olumsuz yorumlardan dolayı windows 8 kullanmakta tereddüt yaşamıştım, zamanında 79 TL ile win 8 pro indirmiştim bi kenarda duruyordu, kurdum inceledim öğrendim hiç bir sorun yaşamadım, gayet akıcı ve kullanışlı, insanların şikayet ettiği konuların bi anlamı yok bence teknoloji hep ileriye ve yeniliğe doğru tasarlanır, bence kullanın (not windows da paint açmak için çalıştıra mspaint yazılır, metro arayüzünde ise tüm programları açınca bulunur)

katılıyorum önceki yoruma evet dokunmatikler için win 8.1 fakat preview i surface pro ile kullanıyorum ve bir sürü hatası var hala.wifi sorunlu mesela reboot ile tekrar baglantı kurabiliyorum.yani win 8.1 dokunmatik tabletler de bari dogru düzgün çalışsa o da yok anlayacagınız.

Yapı Windows 8.1 Build 9478 göründü. Bence yapı 95xx rtm final olur. Max_Real Qnx

Preview'i indirmeden önce MS'in bu sürüm hakkında neler dediğini sss kısmına bakıp anlasaydın keşke... "Windows 8.1 Preview kullanıma hazırdır ancak bazı donanımlar ve yazılımlarla sorun yaşanabilir. O yüzden 1. İşletim sistemi olarak kurulmamalıdır." çamur atmadan önce araştır!

hadi paint için dediklerime bişiler buldunuz peki wireless de bir ağın şifresini girdim bağlandım. e ben bunun şifresine bakıcam win7 de basitti direk bakabiliyodum ağ ayarından. bunda nerde? daha önceden bağlandığım sifresini girdiğim ağlara nerden bakıcam.ve dokunmatikler için bu işte bu kadar basit kasmayın kendinizi savunmakla bence :) mesela neden ayarlar bilgisayar ayarlarını değiştir kısmındaki butonlar neden kocaman ? normal pc kullanıcısı tıklayamıyor diyemi ?? ve wireless büyük bir sıkıntı ağı unut çıktı 5 10 kez deneme sonunda unut dedim onu bile yapamadı?. ve paint le alakalıda ilk elle kendim açtıktan sonra geldi sağolsun arama yerindede. o bana tüm programlara tıkla diyenlere sölüyorum bunu. bi kere açın orayada geliyor windows+f tuşuna yani:) neyse kullanın güle güle. win7 geçsin ozman kullanırım. bunun adıda vista faciası 2 diye geçer kayıtlara :).

@14 Ağu 2013 21:22 Kardeş sen win7 de kal o da Microsoft yapımı güzel bir işletim sistemi. Yani anlattığın şeylerden anladığım kadarıyla win8 seni aşıyor. Ama takma bunu kafana hayat işletim sisteminden ibaret değil.

@14 Ağu 2013 21:22 bundada şifreyi yazarken altındaki kutucuktan paraloyı gösteri işaretlersen görebilirsin paraloyı :)

Windows 8.1 devrimin başlangıcı.....

Sen de yorum yaz