Windows 8.1 Update 1'den yeni sızıntılar!

Windows 8.1 Update 1 geldiğinde, Windows'unuz ve Başlangıç ekranı işte böyle görünecek!

Update 1'in giriş ekranında yaptığı değişiklikler!

Windows 8.1 Update 1, son iddialara göre 11 Mart'ta herkesin kullanımına sunulacak. Güncellemenin detayları ise çoktan internete sızmaya başlamış durumda. Güncellemeyle beraber Metro uygulamalarını görev çubuğuna sabitleyebildiğimizi görmüştük. Yeni sızan ekran görüntüleri ise bu işlevin bilinmeyen yönlerini ortaya çıkardı.

WZor.net'in sızdırdığı görüntülerde birkaç değişiklik göze çarpıyor. Windows 8.1'in şu anki sürümünde bir kutucuğa sağ tıkladığınızda, ekranın altında bir menü çubuğu görüntüleniyor. Sızan ekran görüntülerinde ise bir kutucuğa sağ tıklandığında, kutucuğun hemen yanında, fare dostu bir sağ tuş menüsünün açıldığı görünüyor.

Bu değişiklik, fare kullanıcılarının kutucuklara sağ tıkladığında (örneğin kutunun boyutunu değiştirmek veya kaldırmak için), işaretçiyi ekranın en altına kadar sürüklemek zorunda kalmayacakları anlamını taşıyor olabilir. Dokunmatik ekran kullanıcılarının yine eskisi gibi alt tarafta açılan menüyü kullanacaklarını tahmin ediyoruz, çünkü fare dostu menüler parmaklar için çok küçükler.

Windows 8.1 Update 1'den iki ekran görüntüsü daha

Görüntülerdeki bir başka önemli detay ise sağ üstte görünen arama düğmesi ve güç düğmesi. Microsoft'un güç seçeneklerini Charm çubuğu altına gizlemesi, Windows 8.x kullanıcılarının uzun süredir canını sıkıyordu ve bazıları, bu durum için alternatif çözümler üretmişti.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Bunu en baslarda yapsanızda bu kadar olumsuz eleştiri almasanız iyi değil miydi canım Micro?

@28 Oca 2014 11:34 kendi adına konuş genelleme yapma....

@28 Oca 2014 14:47 Genel olarak konuşuyorum zaten Resmi windowsa forumlarına bakmanı öneririm. Eğer ingilizcen varsa canım.

bu update 1 sp1 gibi bir şey o zaman?

8.1 kullanıcıları sol altta çıkan Windows logosuna sağ tık yapın metroya gitmeye gerek yok :)

Nasıl kapatılacağını dahi bilmeyenler için bir buton bile eklemişler :D

Ben olsam Windows 8.2 adını verirdim. Bu gidişle ileride 8.2 yerine direkt 9 gelecek gibi. Ama bu güncelleme, 8.1'in aksine Mağaza'dan değil Windows Update'ten indirilecekmiş; buna sevindim.

inşallah böyle olmaz :(

Görüntülerdeki bir başka önemli detay ise sağ üstte görünen arama düğmesi ve güç düğmesi. Microsoft'un güç seçeneklerini Charm çubuğu altına gizlemesi, Windows 8.x kullanıcılarının uzun süredir canını sıkıyordu ve bazıları, bu durum için alternatif çözümler üretmişti. ------------------------------------------------------- evet kısayol oluşturdum masaüstüne shutdown -s -t 0

Güç düğmesinin ekrana gelmesi çok iyi olmuş. Kapatmak iin çok uğraşıyorduk

@28 Oca 2014 15:16 Zorlanacak bir durum yok kapatma işleminde. Ayrıca çok zor geliyorsa ALT+F4 yap. Bunu Windows 95ten beri kullanıyoruz.

Baslatmassan baslattirirlar bunu bil:-)

beta aşamasında çok acele edildi amele gibi yardırdılar erkenden çıkartmak için 8 sürümünü beta sürümünü inceleyip kullananların tepkilerini toplayıp ona göre şekillendirseler çok daha iyi olacaktı grafik ara yüzü.

Aero glassı vermıyorsun ya mıcrosoft dagda olsa kullanmam.

@28 Oca 2014 17:54 of tutturmuşsunuz bi aero glass bi gidin ya.

Biz söylemdik mi bu bitmemiş hatta betadan bile daha kötü bir işletim sistemi diye ? Bunları yapmakla bunu ispat ettiler.

Sonra neden Max OS X daha iyi oluyor?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir